Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Poprad – Spišská N. Ves 5:3 (kon.) | Prešov – Nitra 2:1 (kon.)
Zvolen – HC Slovan 0:2 (kon.) | Košice – Nové Zámky 4:0 (kon.)
HK Poprad
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 24.02.2023, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Najlepšie momenty z celého zápasu sa udiali práve v tretej tretine! Padli v nej až štyri góly, keď sa Spišiakom podarilo streliť dva rýchle góly vo vlastnom oslabení a vyrovnať, v tej istej presilovej hre Popradčanov sa domácim takisto podarilo skórovať a víťazný gól ide na účet Patrika Svitanu. Do prázdnej brány skorigoval skóre Tomáš Záborský. Po klaksóne došlo ešte k menším provokáciám zo strany Rapáča. Z napínavého a zaujímavého zápasu je to odo mňa všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný piatkový večer. (20:27:56)

59:25
    Poprad dal gól! TOMÁŠ ZÁBORSKÝ čakal na puk v strednom pásme a domácim sa ho tam podarilo dostať, popradský útočník už len pohodlne zakončil do prázdnej brány.
    Bez asistencie.

58:35
    Melicherčík smeruje na striedačku a hostia so šiestimi korčuliarmi!

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:24
    Belluš tvrdo narazil Kotvana, ktorý ostal v pokľaku na ľade. Vylučovať sa nebude. Reklamná prestávka.

56:26
    Zakázané uvoľnenie domácich.

56:05
    V závere tretiny sa dosť pritvrdzuje, ale všetko je v rámci pravidiel.

54:36
    Tlak hostí zatiaľ neprichádza, ale môžeme ho čo chvíľa očakávať.

52:21
    Romaňák za pomoci člena realizačného tímu odkríval do šatne.

52:19
    Majdan sa ako neriadená strelia ocitol pred Petersom, ale domáci brankár ho skvelo vychytal!

Dnešné stretnutie sleduje 3641 divákov.

50:14
    Poprad dal gól! A aby toho nebolo málo, tak sa domácim podarilo využiť presilovú hru! Čo k tomu dodať. Dobrú prácu odviedol PATRIK SVITANA, ktorý ešte prihrával cez bránkovisko a bránka bolo polodkrytá, puk sa nakoniec odrazil od Melicherčíka za bránkovú čiaru.

49:17
    Spišská Nová Ves dala gól! Spišiaci strieľajú aj druhý gól v oslabení! Neskutočná tretia tretina! Domáci si vôbec nerozumeli pri svojom brankárovi a neragovali na puk. Prihrávka na DALIBORA BORTŇÁKA, ktorý proste len vystrelil a skončilo to v sieti.
    Asistencie: Verbeek, Valach.

48:38
    Spišská Nová Ves dala gól! Neuveriteľná rýchlosť HAYDENA VERBEEKA, ktorý získal puk vo vlastnom pásme a dokázal sa zbaviť jedného popradského hráča, následne zubami nechtami sa ho snažil brániť Svitana, ale ani on už nestačil na hosťujúceho útočníka.

48:26
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Rapáč – 2 min., podrazenie.

47:07
    Razgals sa šikovne preštrikoval cez hosťujúcu obranu a dokonca aj zakončil bekhendom.

46:21

46:07
    Na štadióne to vôbec neutícha, fandí sa za každých okolností.

44:42
    Rysy sa nevedia dostať zo stredného pásma. Kamzíci svoju modrú čiaru poctivo strážia.

42:44
    Kerbashian sa mohol opýtať Petersa kam ten puk chce, ale skĺzol mu z hokejky.

42:37
    Domáci v plnom počte.

42:01
    Ani Nellis nedokázal prestreliť domáceho brankára.

41:27
    La Porteho strela z ľavej strany skončila u Petersa.

40:56
    Kamzíci po ukrutnom boji získali puk a vyhodili ho za Melicherčíka.

40:37
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Drgoň – 2 min., hákovanie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhú tretinu ovládli domáci Popradčania, ktorí strelili dva góly tesne po sebe. Poprad vďaka tomu vedie nad Spišskou Novou Vsou 3:1. Tretia tretina začne približne o 19:49.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:09
    Svitana vystrelil z uhla a Melicherčík puk kryje.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.

38:25
    Kundrik len nahodil puk do útočného pásma, aby mohol vystriedať.

37:22
    Fanúšikovia domácich a aj hostí burcujú svoje mužstvo.

35:47
    Razgals poľahky získal pásmo, keď vystrelil zo stredného pásma. Melicherčík puk už nerozohral.

35:17
    Peters si poradil aj s pokusom od Verbeeka.

34:10
    Hrá sa zo strany na stranu. Myklukha to vyskúšal z pravého krídla, ale Peters si puk pritlačil na svoju hruď. Reklamná prestávka.

Hostia v plnom počte.

31:34
    Najprv Bubela nezasiahol puk dobre a následne mieril do brejku Vandas, ktorý domácu svätyňu ani netrafil!

30:45
    Rozhodcovia si všimli problémy na plexiskle a hrať sa chvíľu nebude.

30:08
    Voľného Záborského vychytal Melicherčík.

29:45
    Belluš – 2 min., podrazenie.

28:21
    Poprad dal gól! Peresunko strieľal z ťažkej pozície, Melicherčík puk vyrazil priamo na hokejku SAMUELA PETRÁŠA a ten po pár sekundách strieľa ďalší gól Popradu.
    Asistencie: Peresunko, Meliško.

27:56
    Poprad dal gól! Popradčania využívajú presilovú hru! Kotvan držal modrú čiaru a od nej prihrával na ľavý kruh Vainiovi, ktorý vypálil z prvej a puk pred bránou tečoval PETR KOLOUCH.
    Asistencie: Vainio, Kotvan.

27:34
    Vainio napriahol z ľavého kruhu, pohotový zákrok Melicherčíka.

27:13
    Popradčania sa vôbec nedokážu udržať v útočnom pásme. Hostia puky vyhadzujú.

26:38
    Spišiaci dostali puk k Petersovi.

26:27
    Valach – 2 min., podrazenie.

25:49
    Pred bránou operoval Špirko, ale ani on na dvakrát z blízkosti nedostal puk do brány.

25:25
    Hra rýchlo plynie, už sa dlhšie neprerušilo.

23:57
    Belluš bol voľný pred bránou, k strele sa už nedostal.

23:09
    Nellis napriahol medzi kruhmi, ale puk netrafil, následne strieľal Beaudry, ktorý opečiatkoval žrď.

22:54
    Momentálne majú viac z hry hostia. Domáci vyhodili puk len na zakázané uvoľnenie.

22:20
    Giľák ani na dvakrát neprekonal dobre stojaceho Petersa.

22:05
    Icingu sa dopustili domáci Popradčania.

20:35
    Vandas získal puk za bránou Petersa a okamžite sa s ním natlačil pred bránu, kde ani po niekoľkých dorážkach puk neskončil v bráne.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:51.

V prvej tretine sme na popradskom štadióne videli rýchly gól, o ktorý sa postarali hostia v druhej minúte. Autorom gólu bol nakoniec La Porte. Popradčania sa prebudili a dokázali vyrovnať, keď gól strelil Špirko. Domáci mohli aj viesť, ale svoje väčšie šance zahodili.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Jedna minúta do konca prvej tretiny.

18:30
    Žiak zaviezol puk do pásma, ku ktorému sa jeho spoluhráči aj tak nedostali.

16:37
    Peresunko sa predieral cez dvoch hráčov hostí, nakoniec ale skončil na ľade.

16:24
    Puk skončil na striedačke Spišiakov.

15:09
    Hostia skúsili zúžiť svoje presilovkové postavenie, ale nakoniec sa kamzíkom podarilo vyhodiť puk.

14:13
    La Porte z ľavého krídla vystrelil, ale strela mu nesadla dobre, pretože netrafil bránu.

13:41
    Domáci dokázali dostať puk zo svojho pásma.

13:36
    Vainio – 2 min., podrazenie.

12:54
    Kolouchovi v nie ideálnej chvíli ušiel puk pred bránou.

12:22
    Zakázané uvoľnenie na strane domácich.

10:37
    Svitana stratil puk a dopredu mieril Nellis, ktorý teda pohrozil domácemu tímu, ale takisto aj Peters úspešne zasiahol.

10:01
    Tlak domácich stále ostáva nevyužitý!

09:25
    Pálil Kotvan, Melicherčíkove betóny zasiahli v pravý čas.

08:38
    Valach – 2 min., krosček.

08:28
    Paločko s otvoreným priestorom na pravom kruhu, ale Melicherčík puk vyrazil, následne dorážal Meliško, ktorý takisto neuspel.

06:57
    Poprad dal gól! Výborná prihrávka Svitanu na RASTISLAVA ŠPIRKA, ktorý si pripravil puk medzi kruhmi a razantnou strelou prekonal Melicherčíka.
    Asistencie: Svitana, Bubela.

06:39
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, ale k zakončeniu na bránu neprichádza. Reklamná prestávka.

05:24
    Zakázané uvoľnenie Popradčanov.

05:16
    Rýchly prechod do pásma znamená ofsajd pre hostí.

04:20
    Na štadióne vládne veľmi dobrá atmosféra. Zo Spišskej Novej Vsi prišlo veľa fanúšikov a oba fankluby sa navzájom prekrikujú.

03:33

03:15
    Je odpískaná prihrávka rukou.

02:40
    Kamzíci svoju presilovú hru nehrajú zle, keďže dokážu súpera zatlačiť.

01:34
    Verbeek – 2 min., nedovolené bránenie.

01:16
    Spišská Nová Ves dala gól! Spišiaci zo svojej prvej strely na bránu strieľajú hneď gól! Ališauskas dostal prihrávku na modrú čiaru, z ktorej okamžite vypálil, vyzeralo to na priamy priestrel, ale pred bránou puk tečoval NOLAN LA PORTE.
    Asistencie: Ališauskas, Majdan.

00:47
    Majdanova strela nedoletela až k bráne, pretože bola zblokovaná.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Peters (Rychlík) – Vainio, Kotvan – Drgoň, Meliško – Betker, Brincko – Jasečko, Sokoli; – Záborský, Kolouch, Razgals – Bubela, Špirko, Svitana – Kukuča, Petráš, Peresunko – Paločko, Mlynarovič, Kundrik
    Tréner: Peter Mikula

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Beaudry – Žiak, Ališauskas – Groch, Valach – Ulander; – Vandas, Nellis, Rapáč – Majdan, Kerbashian, La Porte – Giľák, Myklukha, Verbeek – Džugan, Bortňák, Belluš
    Tréner: Róbert Spišák

Rozhodca: Kalina, Výleta – Junek, Knižka.

HK Poprad má z ôsmeho miesta stratu na šieste Michalovce tri body a v závere základnej časti by sa veľmi rád dostal aspoň na spomínanú pozíciu. Vyhral posledné dva zápasy, čo sa mu podarilo len druhý raz v sezóne. Podarilo sa mu to aj napriek absencii viacerých hráčov.

HK GROTTO Spišská Nová Ves je štvrtá so 73 bodmi. Rovnaký počet má aj piata Banská Bystrica a o štyri menej Michalovce. Priamy postup do play-off tak majú Spišiaci vo vlastných rukách. Po troch prehrách naposledy porazili Nitru, na čo by radi nadviazali.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 7. Špirko (Svitana, Bubela), 28. Kolouch (Vainio, Kotvan), 29. Petráš (Peresunko, Meliško), 51. Svitana, 60. Záborský – 2. La Porte (Ališauskas, Majdan), 49. Verbeek, 50. Bortňák (Verbeek, Valach)

Trenér: Peter Mikula

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Beaudry – Žiak, Ališauskas – Groch, Valach – Ulander; – Vandas, Nellis, Rapáč – Majdan, Kerbashian, La Porte – Giľák, Myklukha, Verbeek – Džugan, Bortňák, Belluš
    Trenér: Róbert Spišák

Rozhodčí: Kalina, Výleta – Junek, Knižka