Espanyol – Mallorca 2:1 (kon.) | Cádiz – Rayo Vallecano 1:0 (kon.) | Real Madrid – Atlético 1:1 (kon.)
Valencia – Real Sociedad 1:0 (kon.)
Real Madrid
1:1 (0:0)
Atlético Madrid
Sobota 25.02.2023, 18:30 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 23. kolo

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:8. (20:33:25)

Je za námi madridské derby mezi Realem a Atléticem, to podruhé v řadě končí v normální hrací době 1:1, když oba celky takto sehrály už své čtvrtfinále Copa del Rey, byť v prodloužení Real vstřelil dvě branky a radoval se z postupu do semifinále.

Dnešnímu zápasu dlouho chyběla nějaká zápletka. Viděli jsme minimum příležitostí, až totální selhání Ángela Correy v 64. minutě, které vyústilo v jeho vyloučení, dalo zápasu nový náboj. Atlético se nevzdalo a i v deseti skórovalo díky trefě Giméneze po standardní situaci, Real pak svoji převahu využil alespoň ve vyrovnání, které zařídil po rohovém kopu teprve osmnáctiletý Álvaro Rodríguez.

90+5

90+4
    Rüdigerův sražený centr Jan Oblak stačil ještě zachytit na hrací ploše, už se blíží poslední minuta nastavení.

90+3
    Modrićův centr Oblak v tísni neudržel, Atlético ale mohlo dokonce zahájit protiútok, Morata je při odpískání Tchouaméniho faulu u postranní čáry spokojen s výsledkem této akce.

90+3
    Real se na levém křídle natlačil k pokutovému území, kde vybojoval rohový kop.

90+1
    Nepřesný pas Viníciuse Júniora končí za brankou Atlética, bude se kopat od branky Jana Oblaka.

90+1
    Rozhodčí Jesús Gil Manzano oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90
    Luka Modrić atakoval rozběhnutého Carrasca, jenž si došel pro žlutou kartu chorvatského špílmachra Realu.

89
    Álvaro Morata se kolem Militaa probil z levého křídla do pokutového území, pak ucítil Brazilcovy ruce na zádech, tak spadl k zemi, rozhodčí Gil Manzano ale píská jen Moratovu ruku po pádu na trávník.

88
    A hned přichází sedmá! Tchouaméni znovu napřáhl z velké dálky, přízemní ránu ale Jan Oblak ukryl do své náruče.

87
    Zatímco ještě před čtyřmi minutami měl Real jen dvě střely na branku, tak nyní už jich má šest.

87
    Real je při chuti, Benzemovi ale nevyšla střela levačkou ze střední vzdálenosti, Jan Oblak si ji pohlídal.

85
    Real Madrid právě vstřelil branku! Vyrovnáno! Při rohovém kopu Luky Modriće zůstal před brankou naprosto osamocený ÁLVARO RODRIGUEZ, jenž rovněž hlavičkou o tyč nedal soupeřově brankáři nejmenší šanci zasáhnout!

85
    Camavinga si na levé straně pokutového území vyměnil míč s Lukou Modrićem, pak z ostrého úhlu prověřil Oblaka, jenž štiplavou střelu vyrazil na rohový kop.

84
    Z velké dálky napřáhl Aurélien Tchouaméni, mířil ale přímo doprostřed branky a Oblak míč vyrazil mimo dosah hráčů v bílém.