Liberec – Sparta 2:7 (kon.) | Black Angels – Mladá Boleslav 6:9 (kon.) | Tatran – Královské Vinohrady 11:1 (kon.)
Bohemians – Otrokovice 11:5 (kon.) | Pardubice – Florbal Vary 6:5 (kon.) | Chodov – Vítkovice 6:9 (kon.)
Česká Lípa – Ostrava 3:7 (kon.)
BA SOKOLI Pardubice
6:5 (1:3, 2:1, 3:1)
Florbal Vary
Neděle 26.02.2023, 17:00 • SH Dašická Pardubice • Livesport Superliga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z posledního 26. kola základní části florbalové Superligy mužů. Dnes se proti sobě postaví týmy Sokoli PardubiceFB Hurrican Karlovy Vary. Utkání začíná v 17:00.

Sokoli Pardubice

Sokoli z Pardubic před posledním kolem základní části jsou na dvanácté pozici se ziskem 17 bodů a už jim výhra ani prohra nic nezmění, protože na jedenáctou Českou Lípu ztrácejí 8 bodů a na Otrokovice jen dva, ale i tak by se proti nim potkali v bojích play-down. Dá se říci, že je to dnes už jen dohrání základní části a Pardubice už se soustředí na play-down. Uvidíme, jak to dnes celé dopadne.

FB Hurrican Karlovy Vary

Karlovy Vary jako letošní nováček soutěže nepřekvapil a skončil na poslední příčcce se ziskem pouhých 5 bodů a bude hrát o záchranu stejně jako jeho dnešní soupeř. V minulém kole Karlovy Vary přivítaly doma FBC Liberec se kterým prohrály 3:6. Uvidíme, jestli dnes Karlovy Vary zabojují a zkusí vzít body silnějším Pardubicím.

3. Matyáš Velc – 24 KB

V posledním vzájemném zápase vyhráli hráči Karlových Varů 4:3 a to bylo hned v prvním kole a bylo to i velké překvapení.

Úvodní sestavy

Trenér: Ladislav Štancl

Karlovy Vary: Eckhardt (Váradi) – Korbel, Zeman, Šimeček, Svatek, Kalaš, Lang – Lebeda, Velc, Navrátil, Zahraj, J. Zavadil, M. Klápa, Tomčo, Nushart, Strachota, Torma, Hurt, Tyl.

Trenér: Marek Mandler

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

0:32
    Karlovy Vary jsou zatím na míčku, ale pouze na své polovině a snaží se dostat blíže k Halešovi.

0:58
    David Žáček si nabíhal do volného prostoru, ale přihrávka byla příliš dlouhá a balónek sbírá hostující gólman.

1:29
    V úvodu utkání oba týmy hrají trpělivě a nikam se nehrnou.

2:17
    Jakub Šimák nyní byl u rozehrávky domácích, ale ta rychle skončila po nepřesné přihrávce u hostů.

2:45
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice jdou do vedení 1:0! Lukáš Prix i vyjel a vypadalo to, že bude střílet, ale ještě našel skvěle postaveného MARTINA ZOZULÁKA, který z první propaluje Eckhardta v brance Karlových Varů. Asistence: Lukáš Prix.
    2:45 Martin ZOZULÁK - 1:0

3:39
    Domácí pokračují na balónku a tlačí se do šancí, zatím však bez úspěchu.

4:34
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary rychle odpovídají! Michal Zeman předal na střed hřiště IVANU TOMČOVI, který z otočky srovnává stav utkání na 1:1! Asistence: Michal Zeman.
    4:34 Ivan TOMČO - 1:1

5:11
    Adam Šmíd u mantinelu byl obrán o míček a Karlovy Vary tak mohou jít opět do útoku.

5:54
    Oba týmy nyní nikam nespěchají a čekají na chybu soupeře.

6:22
    Ďopan vystřelil ze středu hřiště, ale Eckhardt nemusel zasahovat, protože střela šla vysoko nad branku.

6:59
    Dlouhou pasáž s nepřesnými přihrávkami přerušují rozhodčí kvůli nedovolenému zákroku Pardubic.

7:40
    Haleš po zásahu vyslal rychle do protiútoku Šmída, ale ten balónek rychle ztratil a hosté mohou jít do útoku.

8:27
    Křinka chyboval na středu hřiště, ale hosté toho nedokázali využít a míček mají opět Pardubice.

9:08
    Křinka kombinuje s Ďopanem na své polovině a nikam nespěchají.

9:33
    Karlovy Vary otáčejí vývoj utkání! Michal Strachota vystihl přihrávku Pardubic a upaloval dopředu, kde se mu nabídl na levé straně MILOŠ TYL, který se prosazuje poprvé od svého zranění. Asistence: Michal Strachota.
    9:33 Miloš TYL - 1:2

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

10:35
    Pardubice vstřelily branku, ale rozhodčí neuznává branku pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

12:04
    Karlovy Vary kombinují pouze na své polovině a čekají až se jim otevře nějaký prostor.

12:59
    Skvělý zásah Eckhardta proti Savickému!

13:48
    Burian sebral míček u mantinelu a může tak rozehrát se svými spoluhráči.

15:14
    Karlovy Vary jdou do vedení o dvě branky! Michal Klápa nahrál MICHALU STRACHOTOVI, který skvělou individuální akci dokázal prostřelit Haleše! Asistence: Michal Klápa.
    15:14 Michal STRACHOTA - 1:3

16:05
    Pardubice po inkasovaném gólu jsou stále na balónku, ale zatím se nepřiblížily k brance Eckhardta.

17:00
    Skvělý zákrok Haleše proti Lebedovi, který na něj šel úplně sám!

17:49
    Pardubice zatím dnes nehrají vůbec dobře a Karlovy Vary hrají mnohem lépe.

18:33
    Dlouhé čekání Pardubic na své polovině a hosté se prakticky nemusí hnout z obranného postavení.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:27
    Martin Haleš musel zasahovat proti střele Zemana, což se mu povedlo.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla čtyři branky! Už od začátku hrají lépe hosté, kteří si sem přijeli jednoznačně pro tři body, což už jim do tabulky sice nepomůže, ale může jim to zvýšit sebevědomí do play-down. Stav je tedy po první třetině 1:3.

Další třetina začne přibližně v 17:36.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

20:30
    Pardubice jsou na balónku, ale opět jen na své polovině.

20:58
    Obrovská chyba Adama Šmída, ale toho zachránil skvělým zákrokem Haleš!

21:33
    Žáčkova střela ze středu hřiště šla pouze mimo branku.

22:13
    Tomčo dobře vystřelil před branku, ale Adam Zahraj nedokázal zakončit přesně.

22:55
    Matyáš Velc se pokusil překvapit Haleše, ten bez problému chytá jeho pokus do své výstroje.

23:24
    Domácí dnes dost chybují a i díky tomu Karlovy Vary stále vedou.

24:17
    Další střela hostů a Haleš je v druhé třetině zatím dost vytěžován, zatím ale odolává.

25:08
    Pardubice už dobré tři minuty neměly míček na svých holích, což se jim asi nelíbí, ale nesnaží se nijak aktivně o něj bojovat.

25:44
    Domácí se konečně dostaly k balónku a kombinují na polovině Karlových Varů.

27:11
    Chyba domácích a Karlovy Vary už vedou o tři branky! JIŘÍ LEBEDA si vzal míček po zaváhání domácích a šel sám na Haleše, kterého obelstil bekhendovým blafákem! Asistence: Jan Zavadil.
    27:11 Jiří LEBEDA - 1:4

27:40
    Pardubice rychle odpovídají! Lukáš Kučetra na středu hřiště skvěle přenechal míček PETRU KŘINKOVI, který střelou k pravé tyči snižuje na 2:4! Asistence: Lukáš Kučera.
    27:40 Petr KŘINKA - 2:4

28:10
    A už je to jen o jednu branku! VOJTĚCH KALUŽA si sebral míček a krásnou střelou snižuje stav utkání na 3:4! Bez asistence.
    28:10 Vojtěch KALUŽA - 3:4

29:21
    Pardubice jsou rázem lepší a jsou na balónku.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

30:20
    Hosté ví, že teď je důležité chvíli podržet balónek, což se jim i nakonec daří.

30:59
    Domácí jsou opět u balónku, ale už se hra trochu uklidnila oproti 28 minutě.

31:54
    Střela Tormy ze středu hřiště šlap pouze nad branku Haleše, který tak nemusel zasahovat.

32:36
    Ďopan teď výborně zablokoval střelu Michala Klápy a domácí brankář byl opět bez práce.

33:18
    Adam Zahraj fauloval. Rozehrávat budou domácí z poloviny hřiště.

34:11
    Skvělý zákrok Eckhardta proti Puchnerovi, který tak stále čeká na svůj první gól!

35:30
    Druhá třetina není tolik atraktivní jako ta první a hráči po divoké první desetiminutovce druhé třetiny nikam nespěchají.

36:19
    Karlovy Vary stále drží dobré postavení a domácím se přes jejich obranu těžko dostává.

37:22
    Další střela Klápy, která byla zablokovaná.

40:00

Je za námi druhá třetina, která přinesla tři branky! Nejprve se prosadili hosté, kteří už vedli 1:4, ale Pardubice se dokázaly zvednou a do konce třetiny snížit na 3:4!

Další třetina začne přibližně v 18:13.

40:01

40:01

40:39
    Hosté hrají v plném počtu.

41:00
    Karlovy Vary ubránili dlouho přesilovku 5 na 3 a to je může povzbudit.

41:36
    Pardubice se stále snaží o vyrovnání.

41:55
    Máme srovnáno! JIŘÍ KOHOUTEK se dostal k odraženému balónku a střelou ke vzdálenější tyči prostřeluje Eckhardta! Bez asistence.
    41:55 Jiří KOHOUTEK - 4:4

42:45
    Pardubice hrají nyní skvěle a chtějí jít do vedení.

43:27
    Pardubice otáčí vývoj skóre! Marek Ďopan předal balónek na LUKÁŠE KUČERU, který střelou pod horní tyč dostává svůj tým do vedení! Asistence: Marek Ďopan.
    43:27 Lukáš KUČERA - 5:4

45:21
    Uvidíme trestné střílení pro Pardubice!

45:21
    Martin Zozulák míchal před Eckhardtem a nakonec vystřelil bekhendem pouze nad branku!

46:04
    Slabého střela šla pouze vedle levé tyče a Karlovy Vary tak budou rozehrávat.

46:54
    Karlovy Vary nyní střídají a snaží se o kombinaci v útočném pásmu, ale Pardubice ve třetí třetině je nenechali zatím ani vystřelit.

47:57
    Zavadil ze středu hřiště našel pouze dobře postaveného Haleše v brance Pardubic.

48:36
    Slabého nahození bylo zablokováno a hosté mohli jít do útoku, ale nakonec jdou raději střídat.

49:15
    Velc se snažil najít před brankovištěm Zahraje, ale našel pouze Haleše.

49:58
    Pardubice jdou do vedení o dvě branky! Martin Haleš nejdříve chytil střelu a poté rychle rozehrál na JIŘÍHO KOHOUTKA, který dokázal prostřelit hostujícího gólmana! Asistence: Martin Haleš.
    49:58 Jiří KOHOUTEK - 6:4

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:55
    Další rychlý výhoz Haleše, ale tentokrát si ho Žáček nedokázal dobře zpracovat.

52:08
    Tvrdá rána od Navrátila ze středu hřiště nepřekvapila domácího brankáře.

52:53
    Navrátil skvěle zastavil útok Pardubic, kteří to budou muset zkoušet do plných.

53:36
    Dnešní utkání sleduje 363 diváků!

54:09
    Velký závar před Halešem, ale nakonec vše řeší domácí obrana vyhozením až k Eckhardtovi.

54:52
    Pomalu se nám blíží konec třetí třetiny a uvidíme, jestli to dnes hosté zkusí v šesti.

55:31
    Oddechový čas pro tým FB Hurrican Karlovy Vary.

55:31
    Karlovy Vary to už teď zkoušejí v šesti!

56:19
    Střela Michala Strachoty šla pouze do výstroje Haleše.

56:57
    Karlovy Vary trpělivě kombinují a unavují pětici Pardubic.

57:37
    Karlovy Vary snižují na rozdíl jedné branky! Michal Strachota nahrál na MILOŠE TYLA, který střelou ke vzdálenější tyči dramatizuje utkání! Asistence: Michal Strachota.
    57:37 Miloš TYL - 6:5

58:24
    Karlovy Vary hrají stále v šesti na útočné polovině!