Spišská N. Ves – Prešov 3:2 (kon.) | Nitra – Zvolen 4:2 (kon.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.)
Banská Bystrica – Nové Zámky 2:4 (kon.) | Poprad – Košice 2:7 (kon.) | Trenčín – HC Slovan 3:6 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
HC Prešov
sk Neděle 26.02.2023, 16:00Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Prajem pekný deň pri sledovaní dnešnéh online prenosu.

Dnes budeme sledovať zápas slovenskej Extraligy medzi HK GROTTO Spišská Nová Ves a HC MV TRANSPORT Prešov.

HK GROTTO Ssišská Nová Ves
    Spišiaci kráčajú pevne za priamym postupom do Play off. Hrajú veľmi oku lahodiaci hokej. V dnesnom zápase sú favoritom a mali by získať tri povinné body. Uvidíme či sa im to aj podarí.

HC MV TRANSPORT Prešov
    Hostia z Prešova sú riadne namočení v zostupových vodách. Potrebujú bodovať v každom zápase. Prešov je na úplnom chvoste Extraligy a na Liptovský Mikuláš strácajú už len tri body. Hostia zvíťazili v poslednom ligovom kole na ľade Slovanu 4:1.

Úvodné zostavy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Surák (Varša) – Ulander, Valach, Žiak, Ališauskas – Ordzovenský, Ouellet – Groch – Vandas, Bortňák, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Verbeek – Giľák, Nellis, La Porte – Džugan, Vartovník, Belluš
    Tréner: Vlastimil Wojnar

HC MV TRANSPORT Prešov: Bespalov (Rabčan) – Giles, Fekiač – Chlystov, Nátny – Dominik Jendroľ, Turan – Rajnoha – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Salituro, Tkáč – Kevin Jendroľ, Klíma, Žilka – Lalík, Šimun, Krajč
    Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Korba, Štefík – Stanzel Janiga.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti.

01:12
    Hosťujúci Nauš vypálil od modrej čiary. Jeho pokus bol však zblokovaný na ochrannú sieť.

02:07
    Nellis vypálil z kruhov. Jeho pokus Rabčan vyrazil. Spišiaci zostávajú v útočnej tretine.

03:15
    Juraj Valach zakladá útočnú akciu spozva vlastnej brány.

03:24
    Hráč hostí Dominik Jendroľ dostáva 2 minúty za hrubosť.

03:24
    Vylúčenie v domácom tíme. Michael Vandas dostáva 2 minúty za hrubosť.

04:01
    Spišiaci sú v útočnom pásme. Rabčan vyrážal Verbeekovú strelu betónom.

05:24
    Obidvaja vylúčení hráči sú už na ľadovej ploche.

06:16
    Juraj Valach tvrdo vypálil od modrej čiary. Rabčan vyráža jeho pokus vyrážačkou.

07:13
    Majdan sa výborne uvoľnil a zakončoval švihom. Jeho pokus Rabčan opäť chytá.

07:23
    Vylúčenie v tíme hostí. Jakub Žilka dostáva 2 minúty za podrazenie.

08:10
    Výborne pálil Nellis, následne aj Majdan, ale obidva pokusy boli zblokované.

08:55
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

09:23
    Prešov sa ubránil a je v plnom počte.

10:21
    Ulander sa hodil do strely Turana a výborne pomohol Surákovi, ktorý sa presúval v domácej bráne.

12:06
    Sledujeme teraz viacero nepresností v rozohrávke na oboch stranách.

13:26
    Robert Džugan sa dostal do samostatného úniku. Jeho zakončenie však nebol ideálne. Puk sa mu skĺzol z hokejky.

14:36
    Sledujeme dnes veľmi rýchly a dobrý hokej.

15:57
    Vartovník vybojoval puk v rohu mantinelu. Prihrával pred bránu na Džugana, ale ten si prihrávku zle spracoval.

16:52
    Spišiaci tlačia svojho súpera v pásme. Verbeek zakončoval z kruhov. Následne pálil aj Nellis, ale Rabčan chytá aj jeho pokus.

17:31
    Ališauskas vypálil od modrej čiary. Rabčan chytá.

18:36
    La Porte sa výborne uvoľnil a streliu švihom vyskúšal Rabčanovú lapačku.

19:00
    Začala posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou prvú tretinu. Gól sme v nej nevideli. Sledujeme však dobrý a rýchly hokej. Verím, že druhá tretina nám prinesie aj góly.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:22
    Začiatok druhej tretiny je v réžií domácich hráčov. Spišiaci sa tlačia pred Rabčana.

22:14
    Hostia majú obrovské problémy dostať sa z vlastnej tretiny.

22:43
    Spišská Nová Ves dala gól! Veľký tlak domáceho tímu je korunovaný otváracím gólom zápasu. Puk dostal na modrú čiaru ELIAS ULANDER ktorý vypálil tvrdú strelu a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Rapáč, Vandas

23:04
    Vylúčenie v tíme hostí. Dalibor Tkáč dostáva 2 minúty za hákovanie.

24:09
    Spišiaci tlačia svojho súpera v útočnej tretine a Rabčan sa musí cítiť ako na strelnici.

24:51
    Eugen Rabčan sa pri pohybe zranil, ale verím, že bude v poriadku.

25:04
    Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.

26:13
    Belluš vypálil spoza spoluhráča, ale Rabčan opäť chytá a prerušuje hru.

27:41
    Spišiaci sú opäť vo veľkom tlaku. Najprv strieľal Majdan, následne aj Valach, ale Rabčan dnes predvádza výborný výkon.

28:05
    Ouellet vyslal perfektnú strelu z kruhov, ale jeho pokus míňa bránu hostí. Spišiaci sú stále vo veľkom tlaku.

29:41
    Girduckis našiel pred bránou Gerlacha, ktorý z prvej vypálil, Suráka jeho pokus vyrazil betónom.

30:23
    Hostia sa vymanili z tlaku. Nauš pálil z kruhov. Surák nemusel zasahovať.

30:34
    Spišská Nová Ves dala gól! Spišiaci predviedli rýchlu akciu a pridávajú druhý gól v zápase. Kale Kerbashian potiahol akciu po pravej strane. Nahodil puk na Rabčana, ktorý ho vyrazil. K puku sa však dostal úplne voľný JAMES VERBEEK a ten delovkou prestrelil hosťujúceho brankára. Asistencie: Kerbashian.

31:38
    Verbeek si nerozumel v rozohrávke s Majdanom. Píska sa icing.

32:33
    Sledujeme naozaj výborný a rýchly zápas.

34:08
    Domáci hokejisti sú na koni a jasne kontrolujú dianie na ľadovej ploche.

35:11
    Valach vypálil od modrej čiary. Jeho pokus zblokoval Bortňák. Rabčan však zasahovať nemusel.

36:18
    Domáci hrajú túto tretinu naozaj výborne a majú opäť obrovský tlak.

37:36
    James Verbeek vybojoval puk a z pravej strany nahadzoval na bránu hostí. Rabčan chytá a prerušuje hru.

39:00
    Začala posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedú domáci hokejisti 2:0. Góly strieľali Elias Ulander a James Verbeek. Spišiaci ovdládli túto tretinu, keď boli jasne lepším tímom. Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:22
    Dalibor Bortňák si dobre spracoval ťažkú prihrávku. Vypálil švihom a jeho pokus Rabčan vyráža.

42:25
    Sledujeme teraz skôr také prehadzovanie puku zo strany na stranu.

42:47
    Tím Prešov práve strelil gól! Hostia z ničoho nič znižujú stav stretnutia. Nauš ukázal veľkú bojovnosť. Vybojoval puk, ktorý sa dostal až k MAXOVI GERLACHOVI, ktorý výbornou strelou prekonáva Suráka v domácej bráne. Asistencie: Girduckis, Nauš

43:35
    Domáci hráči sú trochu zaskočení gólom a hostia sa tlačia opäť do útoku.

44:26
    Teraz je trochu hluchá pasáž zápasu.

45:19
    Fekiač vyslala tvrdú bombu od modrej čiary. Surák nevedel kde mám puk, ale nakoniec ho objavil pod betónom.

46:08
    Domáci sa trochu stiahli a strážia si svoju modrú čiaru. Hostia sa nevedia presadiť.

47:09
    Tím Prešov práve strelil gól! Hosťom sa podarilo vyrovnať stav dnešného zápasu. Max Gerlach výborne potiahol akciu až za domácu bránu. Perfektne prihral na AURELA NAUŠA, ktorý aj tiesnený prekonáva Suráka v domácej bráne: asistencie: Gerlach, Girduckis

48:11
    Domáci hráči aj diváci sú veľmi zskočení priebehom tretej tretiny. Naďalej však povzbudzujú svojích hráčov.

49:41
    Teraz sa jrá veľmi opatrne. NIkto nechce spraviť rozhodujúcu chybu.

50:51
    Nauš je po gól veľmi aktívny. Nahadzoval puk na domácu bránu, ale pokus bol zblokovaný.

51:25
    Spišská Nová Ves dala gól! Domáci dávajú gól z peknej akcie! Peter Ordzovenský nahadzoval puk na bránu hostí a tesne pred bránou tečoval puk RICHARD RAPÁČ! Aistencie: Ordzovenský

52:31
    Spišiaci držia puk v útočnej tretine a zbierajú cenné sekundy.

53:36
    Hostia sa snažia vytvoriť si tlak v útočnej tretine, ale domáci sa bránia výborne.

55:08
    Majdan prihrával pred bránu na Verbeeka, ktorý zakončoval, ale Rabčan chytá puk do lapačky.

56:41
    Max Gerlach pálil z kruhov a Surák musel vytiahnúť dobrý zákrok.

57:14
    Anthony Nellis vypálil z prvej z osi ihriska, ale Rabčan v pokľaku jeho pokus vyráža.

58:00
    Začali posledné dve minúty tretej tretiny.

58:10
    Prešovčania hrajú v šestici. Rabčan je na striedačke.

59:08
    Prebieha záverčná minúta tretej tretiny.

Máme za sebou dnešný zápas. Domáci získavajú tri body a musíme podotknúť, že zaslúžene. Boli lepším tímom. Ja sa s vami lúčím a prajem vám ešte pekný večer. (18:21:45)

Lissko

Branky a nahrávky: 23. Ulander (Rapáč, Vandas), 31. Verbeek (Kerbashian), 52. Rapáč (Ordzovenský) – 43. Gerlach (Girduckis, Nauš), 48. Nauš (Gerlach, Girduckis)

HK Spišská Nová Ves: Surák (Varša) – Ulander, Valach, Žiak, Ališauskas – Ordzovenský, Ouellet – Groch – Vandas, Bortňák, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Verbeek – Giľák, Nellis, La Porte – Džugan, Vartovník, Belluš
    Trenér: Vlastimil Wojnar

HC Prešov: Rebčan (Bespalov) – Giles, Fekiač – Chlystov, Nátny – Dominik Jendroľ, Turan – Rajnoha – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Salituro, Tkáč – Kevin Jendroľ, Klíma, Žilka – Lalík, Šimun, Krajč
    Trenér: Juraj Faith

Rozhodčí: Korba, Štefík – Stanzel Janiga