Helas Brno B – Baník Ostrava 12:9 (kon.)
Helas Brno B
12:9 (7:7)
FC Baník Ostrava
Neděle 05.03.2023, 19:00 • SH STAREZ Aréna Vodova • Nadstavba 2. Futsal ligy východ • 20. kolo

V posledním zápase přijel Baník Ostrava do Brna, aby se s domácím Helasem porval o druhou příčku v tabulce. Tato snaha šla od počátku dosti znát a prvních 5 minut zápasu byli výrazně lepší, za což jim bylo odměnou vedení 0:2. Pak přebralo mírně iniciativu domácí družstvo Helasu a povedl se jim obrat na 4:2. V některých utkáních by toto již mohlo být konečné skóre, ale to byla v Brně teprve 11.minuta. Do poločasu se povedlo oběma mužstvům ještě prosadit a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. Z kabin se Baník opět vrátil silně motivovaný, v soubojích byl důraznější a opět se mu povedlo odskočit zaslouženě do vedení. Jenže zvýšený důraz si vyžádal i větší množství faulů, Baník musel ubrat na intenzitě to se povedlo domácím skvěle využít. Do konce zápasu se jim povedlo dostat do vedení 11:9 a když 3 minuty dokonce Baník šel do powerplay, čehož dokázal Helas využít a uzavřít skóre na konečných 12:9. (21:02:37)

39:33
    Helas právě vstřelil branku! Při powerplay se k odraženému balónu na vlastním vápně dostal domácí TOMÁŠ ŠPERKA a střelou přes celé hřiště dává už svůj pátý gól. Bez asistence

38:40
    Ostravané mají už jenom 120 vteřin na vyrovnání.

38:28
    Po zákroku domácího gólmana Moslera se k dorážce dostal hráč Baníku Denis Nieslanik, ale i naproduhé skvělé zaúřadoval gólman Mosler.

36:43
    Při powerplay hostů se k odraženému balónu dostal domácí Táborský, ale odkrytou bránu z půlky hřiště těsně zprava minul.

36:07
    Baník jde do powerplay.

36:07
    Oddechový čas pro tým FC Baník Ostrava.

36:07
    Helas právě vstřelil branku! o dlouhém výkopu nohou od gólmana Moslera šel do dosti nebezpečné hlavičky na hranici vápna domácí PATRIK LIDMILA, ale jeho odvaha se vyplatila, předskočil gólmana Baníku a dává hattrick. Asistence: Mosler

35:42
    Na obou stranách měli hráči velké gólové šance, ale oba gólmani se vyznamenali.

34:41
    Helas právě vstřelil branku! Po chybě obrany se k balónu dostal domácí PETR TÁBORSKÝ a šikovně přehodil gólmana soupeře.

34:11
    Helas právě vstřelil branku! Z nenápadné střely z dálky se domácí PATRIK Lidmila dostal k šikovné teči a balón propadl brankáři mezi rukami až do brány. Asistence: Janderka

32:02
    Hostující Volnýá vystihl rozehrávku a šel sám proti Moslerovi, ten ale nenaleťel na jeho blafák a následnou střelu z druhé vlny také vychytal.

30:31
    Helas právě vstřelil branku! U rohového praporku domácí PATRIK LIDMILA krásně obešel soupeře, který zaváhal a šikovně prostřelil gólmana Baníku Štorňu. Asistence: Šperka

29:34
    Hráč Baníku Kalaj šel sám proti brankáři Helasu, ale dlouhý blafák nakonec nedokázal zakončit.

27:55
    Žlutá karta pro tým Helas Brno B (Šperka).

27:42
    Domácí Helas se dostal do nadějného přečíslení, ale Říha nepropálil brankáře Baníku Škorňu.

27:05
    Příliš mnoho řečí měla domácí lavička a hráč Milošic dostává žlutou kartu.

26:54
    Volný zastavil držením brejk 3 na 1 a dostává žlutou kartu.

26:16
    Baník právě vstřelil branku! Po chytrém odtlačení domácího hráče se po otočce dostal ke střele hostující LIBOR STEBEL a neomylně zakončil levou nohou k pravé tyči. Asistence: Maleňák

Dalibor Dvorník

Hledáme zpravodaje pro tým FC Baník Ostrava. Více informací zde.

Branky: 8. Haluza (Lidmila), 8. Šperka (Táborský), 10. Šperka, 11. Janderka (Konečný), 16. Šperka, 19. Janderka (Konečný), 20. Šperka, 31. Lidmila (Šperka), 35. Lidmila (Janderka), 35. Táborský, 37. Lidmila (Mosler), 40. Šperka – 2. Stebel (Maleňák), 7. Volný (Nieslarik), 13. Stebel (Frebort), 16. Maleňák (pen.), 16. Kalaj (Stebel), 20. Neslanik (Škorňa), 20. Stebel (10 m kop), 23. Nieslarik (Škorňa), 27. Stebel (Maleňák)

Karty:   28. Milošic (HBB), 28. Šperka (HBB) – 16. Maleňák (BOS), 27. Volný (BOS)

Helas Brno B: Marek Konečný (K) – Patrik Lidmila, Petr Táborský, Tomáš Mossler, Oldřich Haluza, Ladislav Milošič, Tomáš Šperka, Radomír Janderka, Denis Galia, Martin Říha, Dmitrij Profyev
    Trenér: Roman Pyrochta

FC Baník Ostrava: Martin Bortlík – Denis Nieslarik, Tobiáš Nieslarik, David Polášek, Marek Maleňák, Marek Volný, René Kalay, Jaromír Frebort, Lukáš Rebec
    Trenér: Matyáš Blahuta

Rozhodčí: Koláček, Kabeláč