Havlíčkův Brod – Přerov 1:6 (kon.) | Chomutov – Technika Brno 4:3 (kon.) | Vsetín – Slavia 3:2 (2:1 po s.n.)
BK Havlíčkův Brod
1:6 (0:2, 1:3, 0:1) Stav série: 2:1
HC ZUBR Přerov
Pondělí 20.03.2023, 17:30 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • Liga juniorů

Třetí třetina nabídla jednu branku, ale jedno je jasné: Přerov se udržel v sérii a jasným vítězstvím 6:1 bude pokračovat v sérii. Havlíčkův Brod na Zubry nestačil ve všech ohledech, Hanáci byl všude lepší a po zásluze vyhráli. Čtvrtfinálová série bude pokračovat zítra, kdy je na programu čtvrtá bitva. (19:48:16)

59:46
    Přerov se chystal do útočného pásma, ale píská se zakázané uvolnění.

59:11
    Ondřej Kolařík mohl navýšit vedení, ale na Kukeněho si nepřišel, gólman Bruslařů si poradil s pokusem mezi betony.

58:24
    Bruslaři operují před Žurkem, ale ten si může oddychnout, neboť Havlíčkobrodští se zatím ke střele nedostali.

57:37
    Adam Bezpalec si udělal prostor na modré a vyslal střelu. Žurek nemusel zasahovat , jelikož kotouč skončil na hradbě těl.

56:54
    Přerov právě vstřelil branku! Přerov využívá chyby v rozehrávce a přidává šestý gól. PATRIK HYŽA se dostat do pásma a z pravého kruhu pověsil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Jan Hanák.

55:01
    Přerov si počíná v přesilové hře dobře, několikrát ohrozil Kukeněho v brance, ale stav se od druhé třetiny nezměnil.

53:24
    Radim Hradil mohl přidat druhý gól, ale Vojtěch Kukeně ho dokázal na poslední chvíli vychytat u pravé tyče.

53:13
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Krejčí – 2 min., hrubost.

52:04
    David Buršík v roli falešného obránce vyslal pozdrav na branku Vojtěcha Kukeně, který si s pokuse poradil rutinním zákrokem.

50:22
    Bulík vyhodil puk z obranné třetiny se štěstím, ale podařilo s emu to. Přerovští jsou vzápětí zpět.

50:06
    J. Kuchta – 2 min., hrubost.

48:27
    Tadeáš Holenda vyzval ke skórování Lukáše Přidala. Druhý jmenovaný se nacházel na pravém kruhu, pokus z pokleku skončil na gólmanovi hostů.

47:50
    Ludvík Lysoněk byl v situaci jeden na jednoho a zvolil střelu. Kukeně vykryl pokus vyrážečkou.

47:11
    Vojtěch Kukeně reklamuje u rozhodčích faul na svoji osobu, ale nic se nepíská. Na druhé straně se zrodila šance, ovšem tu zastavila obrana Hanáků.

45:41
    Jan Pilař se chtěl proháčkovat do šance, obrana Přerova byla nekompromisní a zastavila ho u zadního mantinelu.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 29. Pilař (Koubek, Krejčí) – 18. Pekr (Hradil, Buršík), 18. Hradil (TS), 21. Šilhavý (Halík), 30. Švejda (Kolařík), 37. Hanák (Kolařík, Švejda), 57. Hyža (Hanák)

BK Havlíčkův Brod: Sigmund (41. Kukeně) – Zych (C), Vaněček, Topol, J. Kuchta, Kutlvašr, Jeletz, Bezpalec – Bulík, Dymák, Hrdlička – Přidal, Holenda (A), Janko – Koubek, Krejčí, Pilař – Nový, Machovský.
    Trenér: Václav Adam

HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Brázda, Koblížek, Holík, Nesvadba (C), Billa (A), Pekr, Nášel – Hyža, Svoboda, Lysoněk, Kolařík, Šilhavý, Buršík, Štíbr (A), Halík, Švejda, Hradil, Hanák, T. Kuchta.
    Trenér: Pavel Neuman

Rozhodčí: Šimon Glanc – Sebastien Hradil, Erik Hlinka