21:26 (15:14)
Iuventa Michalovce
Úterý 21.03.2023, 18:30 • Hala Sareza, Ostrava • MOL liga žen • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítám tu všechny příznivce házené v podání žen! MOL liga má v úterý na programu dohrávku 17. kola mezi Porubou a Michalovcemi. Celek z Ostravy se nachází na předposledním jedenáctém místě a hraje tedy o udržení. To slovenský tým je v tabulce třetí.

Iuventa Michalovce:
    Iuventa se nachází na třetím místě tabulky MOL ligy. Z 19 utkání nasbírala 26 bodů za 13 výher. Hráčky Michalovců navíc dokázaly vyhrát poslední zápasy včetně domácího souboje s druhou Šaľou, kterou přehrály hladce 32:23. Naposledy doma porazily 35:25 házenkářky z Plzně.

DHC Sokol Poruba:
    To Porubě se tato sezóna příliš nedaří. Z osmnácti utkání dokázaly hráčky tohoto celku vyhrát pouze tři a v tabulce jsou předposlední. Naposledy zvítězily na konci ledna proti Olomouci, kterou ve své hale zdolaly 22:20. Poslední čtyři duely Sokolky prohrály, byť většinou těsně. Naposledy doma podlehly 24:27 Písku.

DHC Sokol Poruba: Bártová, Wizurová, Hřebejková – Dybalová, Ka. Rajová, Farářová, Ritzová, Misková, Vachtarčíková, Prašivková, Bestová, Konečná, Hiraldová, Feldmannová, Kavalová, Kr. Rajová.
    Trenér: Jaroslav Hudeček

Iuventa Michalovce: de Almeidová, Jablonská-Bobalová – Dvorščáková, Polievková, Štefaníková, Dmytrenková, Popovcová, Soskydová, Kohučová, Wollingerová, Kompajinecová, Klučková, Krivokapićová.
    Trenér: Peter Kostka

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Domácí hráčky byly v útoku jako první, ale přes obranu Michalovců se nedostaly ani ke střele na branku. (0:0)

2
    Na hostující straně zakončovala z dálky Kohučová a dobrý zákrok si připsala brankářka Poruby. (0:0)

2
    První zákrok si připsala také brankářka Iuventy Irina Jablonská-Bobalová. (0:0)
    4
    Hostující celek otevřel skóre. Trefila se Alena Dvorščáková. (0:1)
    4
    Anežka Farářová neprostřelila brankářku hostí Jablonskou-Bobalové. Na druhé straně se změnilo skóre z protiútoku. Postarala se o to Lívia Klučková. (0:2)
    5
    Anežka Farářová dává první gól Poruby. Proměnila sedmičku. (1:2)
    6
    Michaela Konečná dostala přihrávku na okraj brankoviště a srovnala. (2:2)
    6
    Gól vstřelil tým Iuventa Michalovce (Barbora Polievková). (2:3)
    7
    Teď to začalo rychle padat. O vyrovnání se postarala Tereza Dybalová. (3:3)
    7
    Anastasij Krivokapićová okamžitě přidala čtvrtý gól hostí. (3:4)
    8
    Michaela Konečná srovnává svou druhou trefou v zápase. (4:4)

9
    Jedna z hráček hostí z dálky přestřelila. (4:4)
    10
    Míč se dostal od Kohučové na pravé křídlo k Bibianě Štefaníkové, která posílá Michalovce do vedení. (4:5)
    11
    Domácí celek zatím drží krok. Autorkou vyrovnávací trefy je Anežka Farářová. (5:5)
    11
    Po sehrávce do pivota se prosadila Anastasij Krivokapićová. (5:6)

12
    Domácí tým si zahraje dvouminutovou přesilovku. (5:6)

13
    Gól hostující Štefánikové není uznán. Už před tím bylo pískáno. (5:6)

14
    Dmytrenková se uvolnila na střed, odkud přestřelila domácí svatyni. (5:6)
    15
    Domácí hráčky srovnaly až po skončení své přesilovky. Prosadila se Markéta Prašivková. (6:6)

16
    Vyloučení pro tým Iuventa Michalovce (Anastasij Krivokapićová). (6:6)
    16
    Faul a vyloučení Krivokapićové potrestala proměněnou sedmičkou Anežka Farářová. (7:6)

17
    Vyloučení i na domácí straně. Dvě minuty pro Michaelu Konečnou. (7:6)
    17
    Iryna Kompajinecová se postarala o vyrovnání. (7:7)
    18
    Poruba vede po střele Anety Kavalové. (8:7)
    18
    Vyrovnáno. Trefila se Bibiana Štefániková. (8:8)

18
    Vyloučení pro tým Iuventa Michalovce (Alena Dvorščáková). (8:8)
    19
    Anežka Farářová strhává vedení na stranu domácích. Zatím sledujeme naprosto vyrovnaný duel. Poruba je už v plném počtu a hraje tak přesilovku. (9:8)
    20
    Zase ale máme vyrovnáno. Patrícia Wollingerová autorkou branky. (9:9)

20
    Vyloučení pro tým DHC Sokol Poruba (Tereza Dybalová). (9:9)
    21
    I v oslabení se prosadila Karolína Rajová. Desátý gól Sokolek. (10:9)
    22
    Tvrdou střelou pod břevno tak z devíti metrů srovnala Iryna Kompajinecová. (10:10)
    22
    Stejná hráčka se dostala do trháku a strhává vedení na stranu Michalovců. (10:11)

22
    Poruba už kompletní. (10:11)

23
    Konečná to sehrála do pivota na Ritzovou. Ta byla faulována, uvidíme sedmičku! (10:11)
    23
    Anežka Farářová poslala míč přesně k tyči a opět srovnala. (11:11)

24
    Stále je to naprosto vyrovnané utkání. Poruba drží s favoritkami krok. (11:11)

24
    Domácí lavička si nyní vyžádala oddechový čas. (11:11)

25
    Jedna z domácích hráček napálila z pravé strany tyčku. Míč se odrazil zpátky k týmu Poruby. (11:11)
    26
    Bibiana Štefániková se prosadila střelou z pravého křídla. Míč se odrazil do branky od zadní tyčky. (11:12)
    27
    Po nahrávce konečné srovnala nízkou střelou kolem levé nohy brankářky Karolína Rajová. (12:12)
    27
    Ze samostatného úniku strhla vedení na stranu Sokolek Aneta Kavalová! (13:12)
    28
    Iryna Kompajinecová vymetla šibenici domácí branky. Stále platí, že nikdo dnes ještě nevedl alespoň o dva góly. (13:13)
    29
    Anežka Farářová má dnes zatím přesnou ruku. Střílí další gól. (14:13)

29
    Oddechový čas pro Iuventu. (14:13)
    30
    Z dálky vše prostřelila Iryna Kompajinecová. (14:14)

30
    Poslední útok první půle má domácí tým... (14:14)
    30
    Michaela Konečná se trefuje 7 sekund před vypršením první půle! Poruba tak povede. (15:14)

30
    První poločas skončil. (15:14)

Poruba, která v této sezóně vyhrála jen třikrát, drží krok se třetími Michalovcemi. Nad Slovenským celkem v poločase vede 15:14. Sledujeme naprosto vyrovnané utkání, v němž nikdo nevedl o více než jediný gól. Domácí střelecky táhne šestigólová Anežka Farářová. Té zdatně sekunduje svými tvůrčími schopnostmi Michaela Konečná. Iuventu drží nad vodou především Iryna Kompajinecová, ta se trefila pětkrát.

Hráčky se už vracejí na hrací plochu a vše se tak chystá k zahájení druhého poločasu. Uvidíme, zda Sokolky udrží nastolené tempo.

31
    Začal druhý poločas. (15:14)

31
    Iuventa rozehrála druhý poločas. Zřejmě tam byl ale nějaký problém s časomírou. Hra totiž byla přerušena. (15:14)

31
    Opět se pokračuje. (15:14)
    31
    Domácí brankářka nedosáhla na tvrdou střelu Kompajinecové. (15:15)

32
    Na druhé straně si de Almeidová připsala výborný zákrok levou nohou. (15:15)

33
    Brankářka domácích pokryla zakončení Wollingerové po levé ruce. (15:15)

33
    Anežka Farářová byla sražena k zemi hostující hráčkou a při pádu se zřejmě uhodila do hlavy. Po krátkém ošetření se naštěstí zvedla z palubovky a odkráčela na střídačku. Snad tedy bude v pořádku. Kompajinecová je za svůj zákrok vyloučena na dvě minuty. (15:15)

34
    Domácí hráčky zbytečně přišly o míč na útočné polovině. Rozhodčí viděli kroky. (15:15)

35
    Vynikající zákrok domácí gólmanky Wizurové, která úžasně vykopla střelu ze sedmi metrů! (15:15)
    36
    Vzápětí ji ale překonala Bibiana Štefániková. Hosté navíc v plném počtu. (15:16)

37
    Domácí hráčky zatím ve druhém poločase neskórovaly. Možná právě tady se láme chleba. (15:16)

38
    Před několika minutami ošetřovaná Anežka Farářová je už zpátky ve hře. Domácí střelkyně je tedy v pořádku. (15:16)

39
    Hostující tým přidal po přestávce v obraně. Ta je mnohem agresivnější a domácí házenkářky si těžko hledají pozice pro střelbu. (15:16)

40
    Vyloučení pro tým DHC Sokol Poruba (Kristina Rajová). (15:16)

40
    Wizurová si poradila s nájezdem z levé strany a drží domácí na těsném manku. (15:16)
    41
    Teprve druhý gól druhého poločasu střílí Bibiana Štefániková. Michalovce tak poprvé v zápase vedou o dvě branky! (15:17)

42
    Domácí v plném počtu a budou střílet sedmičku. (15:17)
    42
    Anežka Farářová trefila zadní tyčku v brance Iuventy. Snížila tak na rozdíl jedné branky. (16:17)

44
    Hiraldová poslala míč do sítě už po odpískání faulu. Farářová jde házet další sedmičku. (16:17)

44
    Farářová poprvé nedává! De Almeidová si na její střelu tentokrát počíhala! (16:17)
    44
    Anastasij Krivokapićová upravuje na rozdíl dvou branek a Poruba si vyžádala oddechový čas. (16:18)
    45
    Hostující hráčky sehrály akci do levého křídla, odkud se prosadila Martina Popovcová. (16:19)

46
    Zápas se zřejmě láme. Poruba si po změně stran vůbec neví rady v útoku. (16:19)

47
    Skóre ve druhém poločase – 1:5. (16:19)
    48
    Bibiana Štefániková z pravé strany prostřelila padající Wizurovou. Hosté vedou už o čtyři góly. (16:20)

48
    Navíc smůla domácích. De Almeidové pomohla tyč. (16:20)
    49
    Jevgenija Kohučová úspěšně zakončila další akci Michalovců. (16:21)

50
    Karolína Rajová se neprotáhla do zakončení. Protihráčka ji míč vypíchla. (16:21)

50
    Oddechový čas pro Porubu. (16:21)
    50
    Domácí hrály bez brankářky. Ztratily ale míč a Martina Popovcová trestala. (16:22)
    51
    Domácí tým skóruje po dlouhé době! Kateřina Bestová využila sehrávku do levé strany. (17:22)

51
    Vyloučení pro tým Iuventa Michalovce (Jevgenija Kohučová). (17:22)

52
    Hostující tým po změně stran zvedla také brankářka de Almeidová, která chytá velmi dobře. (17:22)

53
    Oddechový čas si vyžádali také trenéři Michalovců. (17:22)

53
    Domácí brankářka vytěsnila na tyčku zakončení Popovcové. (17:22)
    53
    Po zásahu Michaely Konečné ztrácí domácí celek čtyři góly. (18:22)

54
    Po střele vedle své branky může zahájit útočnou akci Poruby brankářka Patricie Wizurová. (18:22)
    54
    Domácí se nevzdávají! Karolína Rajová snížila na rozdíl tří branek. (19:22)
    55
    Jevgenija Kohučová zakončovala z hranice brankoviště. (19:23)

56
    Hostující celek nyní využívá postupného útoku. Čas hraje v jeho prospěch. (19:23)
    56
    Martina Popovcová přehodila z levého křídla domácí brankářku. (19:24)

56
    Na druhé straně výborný zákrok Brazilky de Almeidové, která zastavila zakončení z levého křídla. (19:24)
    58
    Domácí ztrátu potrestala z následného rychlého kontru Bibiana Štefániková. O výhře Michalovců je rozhodnuto. (19:25)

59
    Tím spíše, když de Almeidová pokračuje ve výborném výkonu a likviduje téměř všechny střely soupeřek. (19:25)
    59
    Alespoň dvacátý gól Poruby. O ten se v pádu postarala Tereza Dybalová. (20:25)

60
    Začala již poslední minuta tohoto utkání. (20:25)

60
    Tereza Dybalová si ještě došla pro sedmimetrový hod... (20:25)
    60
    Michaela Konečná proměnila sedmičku lobem přes de Almeidovou, která si povyběhla dopředu. (21:25)
    60
    Ještě gól Michalovců, který vstřelila Irina Kompajinecová v poslední sekundě. (21:26)

Konec zápasu. (21:26)

Házenkářky Poruby podlehly na domácí půdě favorizovaným Michalovcům 21:26. Sokolky odehrály velmi dobrý první poločas, po němž vedly 15:14. Po změně stran ale domácí celek odešel střelecky, na čemž měla velkou zásluhu brankářka de Almeidová, která chytala výborně a povolila domácím už jen šest branek. Iuventa pak odskočila až na šestigólový rozdíl a s tím už Ostravanky nemohly nic dělat.

DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 21:26 (15:14)
    Nejvíce branek: Farářová 7/4, Konečná 5/1, Ka. Rajová 3 – Kompajinecová 7, Štefaníková 7, Popovcová 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 6/5 – 0. Vyloučení: 3:5. (20:05:19)