NY Rangers – Carolina 2:3 (kon.) | Washington – Columbus 6:7 (po pr.) | Philadelphia – Florida 6:3 (kon.)
New Jersey – Minnesota 1:2 (po pr.) | Buffalo – Nashville 3:7 (kon.) | Boston – Ottawa 2:1 (kon.)
Montreal – Tampa 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 7:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Seattle 4:5 (po pr.) | Anaheim – Calgary 1:5 (kon.)
Vancouver – Vegas 3:4 (kon.)
Winnipeg Jets
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Arizona Coyotes
Středa 22.03.2023, 01:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji klidný zbytek noci a všem Leonám vše nejlepší k svátku! (03:42:26)

3. Adam Lowry (WPG) 1+0

Ve třetí třetině nebyl k viděni žádný tlak hostů, kteří toužili po vyrovnání. Mohla za to především jejich zbytečná vyloučení, z nichž jedno bylo čtyřminutové. Winnipeg sice žádnou z přesilovek nevyužil, avšak z defenzivního hlediska zvládl poslední dvacetiminutovku bezchybně, neboť nepustil soupeře do žádné vyložené šance. Winnipeg tedy vítězí v celku zaslouženě.

59:35
    Arizona ještě zkouší odvolat gólmana a hrát alespoň v pěti, ale na žádnou útočnou šanci už to nevypadá.

59:20
    Kvůli riskantní hře hostů se Jets dostali do přečíslení, Scheifele ale ve velké šanci nezamířil přesně.

58:40
    Domácí už jen jednoduše kombinují po obvodu útočného pásma a klidně by to vydrželi dělat až do konce třetiny.

58:17
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Juuso Välimäki – 2 min., podrážení.

58:07
    Clayton Keller nic složitého nevymýšlel, za modrou čarou převzal puk od Schmaltze a ihned pálil zápěstím.

57:25
    Connor Hellebuyck za vlastní brankou zastavil nahozený kotouč a měl spoustu času na promyšlení rozehrávky.

56:16
    Od zadního mantinelu kotouč vyplaval na pravý kruh, kde měl čas na přípravu střely Vladislav Naměstnikov. Vejmelka včas snížil střelecký úhel a nadále drží naději svého celku.

55:46
    Naopak Winnipeg zvládá třetí třetinu dobře, Nikolaj Ehlers rychle střílel od levého mantinelu, ale branku netrefil.

54:55
    Hostům se čas krátí čím dál rychleji a zatím si stále nevytvořili souvislý tlak. Ani nyní se jim nedaří usadit se v útočném pásmu.

53:07
    Adam Lowry byl díky vysoké rychlosti jako první u volného puku ve středním pásmu, takže se sám řítil od levého mantinelu na branku hostů. V nadějné pozici ale Vejmelkovu svatyni kompletně minul.

52:19
    Nebezpečný protiútok Winnipegu zakončoval Mark Scheifele, jenž byl v mezikruží zcela volný. I s jeho ranou si však poradil český gólman ve službách Arizony.

51:46
    Konečně už jsou zase u slova hosté, Clayton Keller si po pěkné kombinaci od levého mantinelu krátce stáhl puk na střed a prověřil Connora Hellebuycka zápěstím.

50:56
    Domácí se nadále jakžtakž drží v útočném pásmu, Dylan DeMelo jednoduše nahazoval od modré na branku, s čímž Karel Vejmelka neměl potíže.

50:29
    Capobianco při pokusu o nahození do útočného pásma poslal puk do ochranné sítě.

49:20
    Právě při vypršení trestu se hosté hnali ve dvou do přečíslení, ale riskantní obranný zákrok Neala Pionka znemožnil jakékoli zakončení.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 5. Ehlers, 12. Lowry (M. Barron, Pionk) – 32. Hayton (Keller, Schmaltz)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Capobianco – Niederreiter, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Ehlers – Appleton, Lowry (A), Naměstnikov – Mäenalanen, Stenlund, M. Barron.
    Trenér: Rick Bowness.

Arizona Coyotes: Vejmelka (Prosvetov) – Kesselring, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, Mackey – Keller (A), Hayton, Schmaltz – Crouse (A), McBain, Maccelli – Fischer (A), Boyd, B. Ritchie – O'Brien.
    Trenér: Andre Tourigny.

Rozhodčí: Lee, Syvret – Marquis, Mills.

Diváci: 13 216.