Dobřany – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Kladno – Letohrad 4:3 (2:1 po s.s.) | Svítkov – Hostivař 3:2 (kon.)
Hr. Králové – Plzeň 1:2 (po pr.) | Karviná – Pardubice 2:5 (kon.) | Prachatice – Kert Park Praha 3:7 (kon.)
HBC Hradec Králové 1988
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HBC Plzeň
Sobota 25.03.2023, 14:00 • Aréna HBC HK 1988 • CROSSDOCK Extraliga • 19. kolo

Zápas plný emocí a zvratů dopadl nakonec lépe pro hosty. I přes neproměněné trestné střílení se doslova za pět minut dvanáct v prodloužení prosadil Škarka, který tak připisuje bonusový bod svému týmu do celkové tabulky. (16:00:22)

49:50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak má předešlá slova o tom, že půjdeme do nájezdu jsou rázem pryč. Škarka se dostal k odraženému balónku na hranici brankovišti a dělá tečku za dnešním sáhodlouhým utkáním.

49:45
    Bacovský zvládl vhazování po levici Bryknera a zcela jistě tak směřujeme k samostatným střílením.

49:34
    Kristlovy rány spíše Kristovy rány dnes.

49:00
    Špatná rozehrávka Jiříka vyústila v obrovskou šanci Vobruby, který trefil konec hole hradeckého brankáře.

48:15
    Fanderlík byl v dobré příležitosti ale jeho střelu dokázal zablokovat Vobruba.

47:53
    Čapek kryje a uklidňuje nebezpečnou situaci v před brankovém prostoru.

47:33
    Míček mimo hrací plochu.

46:49
    Lokajíček dlouho míchal s balónkem a snažil se najít volný prostor pod Bryknerovou vyrážečkou ten ale zasáhl včas.

46:49
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň:
    Jiřík – TS, podražení.

46:49
    Nájezd.

46:05
    Šimůnek teď inkasoval opravdu tvrdý hit, který by si dle ovací fanoušků zasloužil trest ale sudí zůstávají chladnými.

45:01

45:00

44:53
    Plzeň i přes početní nevýhodu se dostala do dobré šance ale jeden z útočících ovšem netrefil brankovou konstrukci..

44:03
    Přesilovka pro Piráty v samotném závěru utkání.

43:49
    Miksan – 2 min., vysoká hůl.

43:23
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988:
    Černý – 2 min., vysoká hůl.

Jana Rakovská

Branky a nahrávky: 11. Jiřík (Tesař) – 19. Lokajíček (Pavlík), 50. Škarka (Lokajíček, Pavlík)

HBC Hradec Králové 1988: Brykner (Dvořáček) – Jiřík, Fanderlík, Zeman, Škoda, Šimek – Čech, Síla, Tesař, Černý, Malý, Bacovský, Fiedler, Šimůnek, Paukrt, Rakovský, Černý D., Palán
    Trenér: Manhart

HBC Plzeň: Kráčina (Čapek) – Štípek, Pavlík, Ulč, Chramosta, Miksan, Krejčí – Kristl, Majer, Poláček, Vobruba, Kunzmann, Škarka, Švarc, Lokajíček, Roušal, Pavlíček