Anglie – Česko 3:4 (kon.)
Anglie
3:4 (1:2)
Česko
Sobota 25.03.2023, 15:00 • PalaErcole Policoro (ITA) • Kvalifikace ME U19 • Skupina 7

Statistiky:

Střely 27:25
    Střely na branku 16:12
    Rohy 10:13
    Žluté karty 0:2 (16:42:09)

Toto utkání se muselo líbit i nezaujatému fanouškovi futsalu. Bylo v něm totiž k vidění několik pěkných technický fines, zákroků brankářů a hlavně sedm branek. Jako první se dostali na střeleckou tabuli Angličané zásluhou Badhama, ten se prosadil ve třetí minutě. Lvi srovnali v šesté minutě Kutou, kterému na branku přihrál Šiler, 1:1. Český tým pomalu přebíral otěže a byl za svou snahu odměněn druhou brankou Radka Šilera. Druhý poločas načala branka Tomka ve 24. minutě. Pak tempo hry poněkud opadlo a u válu byl Albion. Ten dostal na rozdíl jediné branky kapitán Kaye, 2:3. Anglie do toho šla all-in, ale Český tým držel brankář Buchar. V poslední minutě pálil z dálky Jaroslav Zápotocký a překonal Taylora, 2:4. Jenže bylo to drama až do konce. Badham si připsal osmnáct vteřin před koncem svůj druhý gól v utkání. Jenže to už bylo pozdě, Česko zvítězilo nad Anglií 2:4 a aktuálně mu patří první příčka ve kvalifikační skupině 7.

39:42 BADHAM - 3:4

39:42
    Anglie právě vstřelila branku! Osmnáct vteřin před koncem ale přišlo snížení ze strany Anglie, která se prosadila po pěkné souhře. Nathan našel BOBBYHO BADHAMA, který dostal balon okolo ležícího Buchara. Asistence: Nathan

39:21
    Lvi získali aut na polovině Albionu a tahají čas.

39:16
    Kaye posílal bodlem míč na zadní tyčku, jenže tam nikdo nebyl.

39:01
    Oddechový čas pro tým Anglie.
    39:01 Jaroslav ZÁPOTOCKÝ - 2:4

39:01
    Česko právě vstřelilo branku! Tak to je k neuvěření. JAROSLAV ZÁPOTOCKÝ se dostal k odraženému míči před českou brankou a z dálky jej bombou uklidil v brance Taylora.

38:50
    Buchar kryl rychlou souhru Anglie.

38:30
    Devine si obešel jednoho protihráče a vystřelil. Bude následovat další roh pro Albion.

38:14
    Palatka odkopl míč na polovinu Anglie.

38:03
    Zlatníček v tísni odvrátil balon na roh.

37:40
    Buchar se rychle vrhl k levé tyčce a drží akcie českého týmu nad vodou.

37:29
    Švejkovský leží na hrací ploše, hra je přerušena.

37:11
    Šiler dostal míč do bezpečí po anglickém útoku.

36:40
    Buchar rozehrál po anglické nepřesnosti, ale jeho spoluhráči se k míči nedostali včas.

36:24
    Kuta nedoběhl Bucharovu rychlou rozehrávku. Albion je na balonu, ale jde do plných.

35:57
    Šilerova jedovka byla zablokována, pak ale o míč Češi rychle přišli.

Vít Káňa

Branky: 3. Badham (Devine), 36. Kaye (Devine), 40. Badham (Nathan) – 6. Kuta (Šiler), 13. Šiler (Zápotocký Jar.), 24. Tomek, 40. Jaroslav Zápotocký

Karty:   32. Šiler (CZE), 32. Zlatníček (CZE)

Anglie: Taylor – Brickman, Devine, Badham, Kaye (C), Barber, Brickman, Deighan, Desberough, Kaye, Merenda, Nathan, Sikirwayi, Taylor Uniatowicz
    Trenér: Sion Kitson

Česko: Buchar (Špáník) – Šiler, Kuta, Jaroslav Zápotocký (C), Jiří Zápotocký – Patatka, Tilinger, Švejkovský, Tomek, Zlatníček, Krotil

Rozhodčí: Stefan Vrijens BEL – Marjan Mladenovski MKD, Nikola Rabrenović SRB