Carolina – Boston 3:4 (0:2 po s.n.) | Nashville – Toronto 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:4 (kon.)

2. Andrej Kuzmenko (VAN) – 0+2
    3. Philip Di Giuseppe (VAN) – 1+0 (02:37:02)

Poslední třetina zápasu přinesla obrat skóre. Vancouver se nejprve dostal do vedení poté, co Pettersson pálil z pravého kruhu do skoro prázdné klece. O minutu později se hosté radovali znovu, tentokrát díky využití početní výhody. O to se postarat opět Elias Pettersson, který dorazit puk za záda Mrázka. Domácí to ale nevzdali a odvolali brankáře. Tento krok se jim vyplatil, protože dvě minuty před koncem bránu trefit Reichel. Poslední branku vsítil Boeser poté co z kruhu trefil prázdnou klec Chicaga.

59:32
    Domácí se stále drží v útoku u puku, ale už se jim nedaří střílet.
    58:57 Brock BOESER - 2:4

58:57
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je už nejspíše rozhodnuto. Domácí se pokoušeli o srovnání, přičemž Mrázek byl stále na střídačce. V tu chvíli ale trefil BROCK BOESER prázdnou klec. Asistence: Ethan Bear,
    58:18 Lukas REICHEL - 2:3

58:18
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Riskantní krok se Chicagu vyplatil, LUKAS REICHEL dostal z mezikruží kotouč mezi betony hostujícího brankáře. Asistence: Seth Jones a Jason Dickinson.

57:56
    Hosté se ujali puku a ze svého obranného pásma ho zkusili poslat přes celé kluziště.

57:27
    Zatím se v útoku daří domácím držet, ale Delia si na puk nesáhl.

57:12
    Mrázek míří na střídačku, Chicago se pokusí o hru v šesti.

56:52
    Mrázek svým zákrokem lapačkou přerušuje hru.

56:21
    Hosté se drží na puku, střela zatím nepřišla ani na jejich straně.

55:59
    Vancouver poslal puk až do středního pásma, odkud se i následně rozjíždí jejich útok.

55:32
    Domácí se nemohou probojovat ke kotouči natolik, aby se jim podařilo vystřelit. I přes to se drží v útoku.

54:55
    Delia si myslel, že je hra přerušena, stejně jako polovina protihráčů. Tohle bylo pro Vancouver vcelku štěstí.

54:17
    Skvělý přesun hostujícího brankáře zabránil Ryddyshovi ve střele do prázdné klece.

53:48
    Chicago je sice odhodlané vrátit Vancouveru inkasované branky, ale zatím jim v tom brání Delia.
    53:09 Elias PETTERSSON - 1:3

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 17. Murphy (Dickinson, Katchouk), 59. L. Reichel (S. Jones, Dickinson) – 40. Di Giuseppe (J. Miller, Q. Hughes), 53. E. Pettersson (Bear, Kuzmenko), 54. E. Pettersson (Kuzmenko, Boeser), 59. Boeser (Bear)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – C. Jones, S. Jones (A), Tinordi, Murphy (A), Mitchell, Zajcev – L. Reichel, R. Johnson (A), Athanasiou – T. Johnson, Dickinson, T. Raddysh – Katchouk, Khaira, Joe. Anderson – Hardman, Entwistle, B. Robinson.
    Trenér: Luke Richardson

Vancouver Canucks: Delia (Demko) – Q. Hughes (A), T. Myers, Bear, Burroughs, Rathbone, Hronek – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Di Giuseppe, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Aman, Garland – Kravcov, Dries, Podkolzin.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Charron, O'Donnell – Shewchyk, Baker

Diváci: 18 276