SHC Maloměřice – Hranice 28:23 (kon.) | Strakonice – Kopřivnice 34:33 (kon.)
SHC Maloměřice Brno
28:23 (14:9)
TJ Cement Hranice
Sobota 01.04.2023, 10:30 • Hala Maloměřice • Play-out Chance Extraligy mužů • 3. kolo

SHC Maloměřice – Brno – TJ Cement Hranice 28:23 (14:9)
    Nejvíce branek: Horut 4/2, Ženatý 4, Koubek 4 – Padalík 8/4, Pinkas 4, Andrš 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4. Vyloučení: 3:6. Diváci: 216. (12:12:45)

Házenkáři brněnských Maloměřic potvrdili roli velkého favorita, v domácí aréně porazili Hranice výsledkem 28:23.

Domácí hráči dominovali hlavně v první půli, v níž si vybudovali pětibrankový náskok. Ve druhém si Maloměřice zavařily, když velkým množstvím ztrát pustily soupeře na dostřel jednoho gólu, ovšem v pravý čas zabraly a v závěrečných minutách se vrátily zpět do pětigólového náskoku.

Svěřenci kouče Urbana udělali důležitý krok směrem k udržení se mezi elitou, na předposledním místě si polepšili na deset bodů a na dnešního soupeře navýšili náskok na osm bodů.

Konec zápasu. (28:23)
    60
    A ještě jedna trefa pro domácí tým. Jan Drásal se tentokráte uvolnil na levé straně, opět uspěl křižnou střelou, pro změnu k levé tyčce. (28:23)
    60
    Domácí podnikli rychlý brejk, jenž přinesl další vstřelený gól, po pěkné nahrávce skóroval ránou z pravé ruky Jan Drásal. (27:23)
    60
    Filip Dořičák už ani vstřelený gól neslaví, protože si je vědom, že Hranice se ani dnes premiérového vítězství v sezóně nedočkají. (26:23)
    60
    Po špatném zpracování soupeře zůstali na balónu domácí. Na pravém křídle byl osamocený Jan Drásal, střelu na zadní tyč poslal mimo dosah gólmana. (26:22)

59
    Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice – Brno. (25:22)
    59
    Pěkná rychlá akce skončila vstřeleným gólem, který obstaral Matyáš Pinkas. Domácí samozřejmě pokračují v oslabení, vzhledem k aktuálnímu skóre lze očekávat, že se nikam nepoženou. (25:22)

59
    Dvouminutovému trestu neunikl domácí házenkář Štěpán Fiala. Rozhodčí chvíli uvažovali o sedmimetrovém hodu, který nakonec nenařídili. (25:21)

58
    Filip Vyorálek vysoko nataženou levou nohou zabránil ve skórování z úniku. Hranice nyní bezpodmínečně potřebují vstřelit rychlý gól. (25:21)
    57
    Maloměřice dělají další důležitý krok směrem k vítězství, čtyřbrankové manko se hostům bude stahovat hodně těžko! Prosadil se Jan Hliničan. (25:21)
    56
    Na pravém křídle zůstal naprosto osamocený Lukáš Ženatý. Přiblížil se středu, ve výskoku vystřelil do volného prostoru u levé tyče. (24:21)

56
    Za tvrdý faul na Ondřeje Krošíka si menší dvouminutový trest vysloužil Jakub Padalík, čímž Hranicím výrazně komplikuje boj o body. (23:21)

55
    Karlu Zaplatílkovi zůstala střela z levé spojky skrytá přes spoluhráče do poslední chvíle, přesto nakonec skvěle zareagoval a špičkou levé nohy balón vykopl do bezpečí. (23:21)

55
    Oddechový čas pro tým TJ Cement Hranice. (23:21)

54
    Maloměřice pohrdly velkou šancí vzdálit se na tři góly, na pivotu stojící hráč vyslal dělovku do horní tyčky. (23:21)
    53
    Závěr střetnutí slibuje dramatickou podívanou. Jakub Padalík zůstal opomenut na středu, brankáře propálil hodem přesně k pravé tyči. (23:21)

52
    Přerušení akce oddechovým časem se neukázalo býti nejlepším řešením, po nedorozumění v kombinaci totiž domácí o míč přišli. (23:20)

51
    Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice – Brno. (23:20)

51
    S pokusem ze spojky si Filip Vyorálek věděl rady. Vzápětí se ovšem hosté vůbec nedomluvili, takže na balónu pokračují Maloměřice. (23:20)
    50
    Z pravé spojky zakončil Miroslav Halama. Přestože Karel Zaplatílek na pokus viděl, tak na něj pravou dolní končetinou nedosáhl. (23:20)

49
    Skórujícího Krošíka navíc fauloval Alexander Zamarski, který své spoluhráče oslabuje na dvě minuty v tu nejméně vhodnou chvíli. (23:19)
    49
    Rozestoupenou defenzivou proskočil Ondřej Krošík, jenž v pádu zacílil hodem o zem nad pravou Vyorálkovu nohu. (23:19)
    48
    Je jasné, že Hranice střetnutí nezabalí. Potvrdily si, že s Brnem jde hrát, Alexander Zamarski snížil manko na rozdíl tří branek. (22:19)
    48
    Domácí se začínají dostávat do laufu. Po výborném zákroku Zaplatílka pravou nohou vyrazil do úniku Lukáš Ženatý, jenž nedal brankáři žádnou šanci. (22:18)
    47
    Po faulu na Krošíka dostali domácí k dispozici sedmimetrový hod. Libor Horut si počkal na pohyb brankáře a míč hodil do volného prostoru u pravé tyčky. (21:18)
    46
    Přes dva konkurenty si věřil na zakončení Ondřej Krošík. Hod směřující do pravého dolního rohu Vyorálek nedokázal udržet před brankovou čárou. (20:18)
    46
    Hranice bleskově reagují. Z levé spojky si věřil na střelu Matyáš Pinkas, bezmocnému Zaplatílkovi poslal míč do protipohybu. (19:18)
    45
    Tomáš Kachlík vzal zodpovědnost do vlastních rukou a dobře udělal. Pohybem zmátl soupeře a ze spojky vyslal nechytatelnou ránu do levé šibenice. (19:17)

44
    Míč skončil v síti, jenže skórujícímu házenkáři rozhodčí odpískal prorážení, takže vyrovnání se nekoná a útočí domácí. (18:17)

44
    V těžké pozici si pravý křídelník Maloměřic neporadil, z ostrého úhlu nechal vyniknout Vyorálka. Hranice útočí na srovnání stavu. (18:17)
    43
    Rozdíl ve skóre čítá jediný gól! Jakub Padalík zůstává při sedmičkách stoprocentní, na hod k pravé tyči Karel Zaplatílek nedosáhl. (18:17)

42
    Hosté určitě cítí šanci na bodový zisk, byť tomu po první půli nic nenasvědčovalo, ve druhé ovšem těží z chyb soupeře. (18:16)

41
    Hranice neuspěly, ale ani útok Maloměřic netrval příliš dlouho, hráč na pravé stojce totiž nedosáhl na vysokou a prudkou přihrávku. (18:16)
    40
    Volného prostoru využil na levém křídle Filip Dořičák. Naskočil do brankoviště a ještě před dopadem do něj poslal míč k pravé tyčce. (18:16)

39
    Jenže Libor Horut neuspěl! Volil zakončení do horních pater brány, brankáře zachránilo od inkasovaného gólu břevno. (18:15)

39
    Vyloučení na dvě minuty se nevyhnul Matyáš Pinkas, domácí celek navíc disponuje výhodou sedmimetrového hodu. (18:15)
    39
    Na sedmičku soupeře se do domácí brány postavil Michal Mazač. Neuspěl, Jakub Padalík poslal míč do jeho protipohybu k levé tyči. (18:15)
    38
    Další snížení domácí celek nepřipustil. Jmenovitě Tomáš Kachlík, který vystřelil do levého horního růžku, kam Vyorálek nedosáhl. (18:14)
    37
    Hranice bojují! Znovu dostaly možnost rychlého brejku, který gólově završil Matěj Andrš, k němuž se obránce stáhl příliš pozdě. (17:14)
    37
    Jakub Padalík v rychlostním souboji pokořil posledního obránce a z levé strany zacílil přesně mezi brankářovu pravou ruku a nohu. (17:13)
    37
    Na pivotu Matěj Andrš vyřadil ze hry osobního strážce a v pádu zakončil nad pravou nohu bezmocného brankáře. (17:12)
    36
    Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Lukáš Koubek místo rozvíjení akce vypálil ze střední vzdálenosti a Filip Vyorálek byl bez šance. (17:11)
    36
    Hosté snižují v oslabení, ze spojky hodil balón k levé tyči Matyáš Pinkas, pro nějž se jedná o druhý gól v utkání. (16:11)

35
    Skórujícího Kachlíka při hodu fauloval Michal Folwarczný. Inkasované brance nezabánil, navíc si vysloužil trest na dvě minuty. (16:10)
    35
    Premiérovou trefu v zápase zaznamenal Tomáš Kachlík. Proběhl volným středem a zacílil nechytatelně k pravé tyčce. (16:10)
    34
    Jubilejní desátou branku hostujícího celku vstřelil ze středu Sead Sirčo, který vystřelil mimo dosah gólmana k levé tyčce. (15:10)

34
    Karel Zaplatílk a jeho další zákroku, když skvěle zmenšil úhel střelci z pravého křídla a rukama zastavil jeho hod. (15:9)

33
    Domácí házenkář nevytěžil ze skutečnosti volného prostoru na levém křídle vůbec nic, křižný hod namířil mimo tři tyče. (15:9)

32
    Velmi dobrou úspěšnost zákroků má v dnešním utkání Karel Zaplatílek, jenž pravou nohou zastavil střelu ze spojky. (15:9)
    32
    V ofenzivě neuspěly ani Hranice, načež Maloměřice podnikly rychlý výpad s gólovou tečkou v podání Štěpána Fialy. (15:9)

31
    První útok druhé půle patřil domácím. Střelu z levého křídla brankář Filip Vyorálek zastavil levou nohou. (14:9)

31
    Začal druhý poločas. (14:9)

Druhý poločas začne přibližně v 11:22.

Maloměřice potvrzují roli favorita a po prvním poločase disponují pětigólovým náskokem při skóre 14:9. Domácí dominují od prvních minut, když si v první třetině půle vybudovali tříbrankový náskok, který ve zbývajících dvaceti minutách ještě o dvě branky vylepšili, případná výhra by znamenala výrazné přiblížení k udržení se mezi elitou.

30
    První poločas skončil. (14:9)
    30
    Domácí mužstvo ještě stihlo podniknout rychlou, a navíc gólovou akci! Libor Horut vypálil ze spojky k pravé tyči brankář očekával střelu na opačnou stranu. (14:9)
    30
    V závěru úvodního dějství rozšířil střeleckou listinu o své jméno Alexander Zamarski, pro nějž se jedná o první úspěch. (13:9)

29
    Navýšení náskoku měl na ruce z levého křídla Lukáš Koubek, technická střela zamířila těsně vedle levé části brankové konstrukce. (13:8)
    29
    Maloměřice skórují navzdory oslabení. Při hře bez gólmana napřáhl Libor Horut, Filip Vyorálek na jeho pokus nedosáhl. (13:8)
    28
    Jakub Padalík předvedl na chlup stejnou sedmičku jako před pár minutami, z prvního nápřahu hodil míč do pravého horního rohu. (12:8)

28
    Nejenže si Radim Tejzr za svůj faul vysloužil dvouminutový trest, navíc v neprospěch svého týmu zařídil sedmičku. (12:7)
    27
    Oddechový čas domácímu celku viditelně přišel vhod, po jeho vypršení skóroval střelou z pravé spojky na zadní tyč Ondřej Krošík. (12:7)

27
    Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice – Brno. (11:7)
    26
    Parádní ránu ze spojky vyprodukoval Antonín Vodička. Vyskočil nad protihráče a ostrou ránu pověsil do levého víka. (11:7)
    25
    Jak vidno, Jakub Padalík umí skórovat i ze hry. Těžil z fakta, že osobního strážce měl daleko od sebe, míč hodil do pravého dolního rohu. (11:6)
    24
    Lukáš Koubek ještě mohl nahrávat, ale rozhodl se vzít situaci do vlastních ruku, tvrdý rána z středu se zastavila až v síti. (11:5)
    24
    Druhá sedmička Hranic proměněná s velkým klidem, Jakub Padalík bez přehnaného naznačování hodil balón k pravé tyčce. (10:5)
    23
    Po delší době se trefují hosté. Jmenovitě Antonín Vodička, jenž dokonale zaskočil Zaplatílka střelou z levého křídla na přední tyč. (10:4)
    22
    Přesilovka využita. Na levé straně si vytvořil prostor Kristián Kolář, za křižným pokusem natahoval Vyorálek ruku marně. (10:3)

21
    Filip Dořičák si zřejmě při plnění trestu neodpustil směrem k rozhodčím zbytečnou poznámku, za kterou si vysloužil další dvouminutový trest. (9:3)

21
    Spíše z nouze přišla při signalizované pasivitě rána ze spojky, Zaplatílek očima sledoval projektil letící vysoko nad břevno. (9:3)
    21
    Tak dlouho Hranice couvaly, až Lukáš Koubek kousek za brankovištěm naběhl mezi dva protihráče a vystřelil o zem k levé tyči. (9:3)

20
    A zase skvělý Karel Zaplatílek, když rukama pokryl hod z levého křídla, načež jej fauloval Filip Dořičák, za což si vysloužil trest na dvě minuty. (8:3)

20
    Maloměřice se v posledních minutách mohou spolehnout na Karla Zaplatílka, který vykopl ránu z levého křídla do zámezí. (8:3)
    19
    Otevřené obrany konkurenta využil Lukáš Ženatý. Navštívil otevřené dveře a ze středu střílel nechytatelně do levého dolního rohu. (8:3)

19
    Pěkné kombinaci chyběla pouze gólová tečka, Maloměřice zakončovaly z pravého křídla vedle bližší tyčky. (7:3)

18
    Poslední okamžiky patří gólmanům. Nejprve Karel Zaplatílek chytil míč do rukou, načež úspěšný zákrok předvedl Filip Vyorálek, a poté znovu přišel na řadu Zaplatílek, který zabránil lobu přes svou osobu v cestě do brány. (7:3)
    17
    Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Vojtěch Svoboda vypálil ze spojky, na ostrou ránu k pravé tyčce byl brankář krátký. (7:3)
    17
    Na pozici pivota se obtočil Matěj Andrš. Rady si věděl i s gólmanem, jehož propálil hodem do levé šibenice. (6:3)

16
    Velká minela domácího házenkáře, jenž se zjevil nikým neatakován před gólman, pravou rukou však míč poslal mimo tři tyče. (6:2)

15
    Rána ze spojky v podání brněnského hráče měla dobré parametry, hrací předmět zamířil o pár čísel vedle pravé části brankové konstrukce. (6:2)
    15
    První útok v přesilovce sice Hranice nevyužily, ale po ztrátě soupeře utekl do brejku Jakub Padalík a ten si se Zaplatílkem věděl rady. (6:2)

14
    Hranice budou mít možnost snížit rozdíl ve skóre v přesilové hře, dvouminutový trest vyfasoval Lukáš Ženatý. (6:1)
    12
    Útok Maloměřic pokračoval a síť svým hodem rozvlnil Lukáš Koubek, na jehož pokus do horního rohu byl gólman krátký. (6:1)

11
    Za ostřejší faul vyfasoval kartónek žluté barvy Jakub Padalík, na podobné zákroky si musí ve zbytku střetnutí dávat velký pozor. (5:1)
    10
    Domácí nadále potvrzují roli favorita a disponují už čtyřbrankovým náskokem, poprvé v zápase se trefil Štěpán Fiala. (5:1)

9
    Na druhou stranu se vydaly Maloměřice, ale ani ony neuspěly, zakončení z levého křídla totiž rozvlnilo jenom boční síť. (4:1)

9
    Karel Zaplatílek zatím předvádí výborný výkon. Správně očekával, že střela z pravého křídla půjde na zadní tyč, vytáhl úspěšný zákrok rukou. (4:1)
    8
    Ztráta Hranic bez servítek potrestána. Za obranu znovu obdržel nahrávku Jan Hliničan, za střelou po pravé ruce se brankář natahoval bez úspěchu. (4:1)
    7
    Na střelu ze spojky si věřil Lukáš Ženatý. A trefil se parádně, když levačkou balón poslal do sítě s odrazem o levou tyčku. (3:1)
    6
    Konečně se dočkali i hosté. Na levém křídle dostal příliš mnoho volného prostoru Matyáš Pinkas, skóroval střelou k protější tyčce. (2:1)
    5
    Příležitost sedmimetrového hodu dostali i domácí a Libor Horut si počínal suverénním způsobem, po naznačení hodil balón do levé šibenice. (2:0)

5
    Na ránu z pravé spojky Karel Zaplatílek velmi dobře viděl a hrací předmět vykopl nohou mimo tři tyče. Hrají Maloměřice. (1:0)
    4
    Až ve čtvrté minutě padá první gól. Do úniku dostal dlouhou nahrávku Jan Hliničan, jenž propálil bezmocného gólmana hodem k pravé tyčce. (1:0)

3
    Velkou šanci k otevření střeleckého účtu střetnutí měl Miroslav Halama ze sedmimetrového hodu, na Karla Zaplatílka však nevyzrál! (0:0)

3
    Do třetice šla střela nad břevno bez cizího přičinění, takže konečně si mohli zaútočit i domácí, kteří vstřelili gól, ale z brankoviště, což pravidla nepovolují. (0:0)

2
    Další úspěšný blok jednoho z domácích házenkářů, který zblokoval ránu ze spojky vysoko nad břevno. Na míči pokračují Hranice. (0:0)

1
    První útok patřil Hranicím. Po dlouho trvající kombinaci mířila nahrávka na pravé křídlo, tu do zámezí srazil Koubek. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

SHC Maloměřice – Brno: Zaplatílek, Mazač – Fiala, Horut, Ženatý, Zourek, Jung, Koubek, Kolář, Drásal, Ipser, Svoboda, Tejzr, Krošík, Hliničan, Kachlík.
    Trenér: František Urban

TJ Cement Hranice: Juráš, Tabara, Vyorálek – Vodička, Halama, Pinkas, Zamarski, Andrš, Š. Kubeša, Folwarczný, Dořičák, Sirčo, Padalík.
    Trenér: Radim Brož

Rozhodčí: Fukala, Mohyla.

Aktuálně to vypadá, že právě Hranice budou tím týmem, který bude účastníkem baráže a budou tak muset bojovat o udržení extraligové příslušnosti do posledních dnů. V průběhu celé sezóny získaly pouze dva body, doma remizovaly se Zubřím a rovněž v domácí hale uhrály nerozhodný výsledek s Novým Veselím. Play-out odstartovalo mužstvo z Přerovska prohrou o osm branek s Novým Veselím, taktéž o osm tref následně padlo se Strakonicemi.

SHC Maloměřice – Brno

Házenkáři brněnských Maloměřic mají jasný cíl, a sice vyhnout se baráži o udržení. Ke splnění tohoto cíle v posledních dnech dělají první poslední. V základní části sice nasbírali pouze osm bodů, ovšem zakončili ji důležitým vítězstvím nad Strakonicemi a vítězně odstartovali i play-out, když v roli mírného outsidera znovu zdolali Strakonice, tentokráte v jejich hale.

Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásné sobotní dopoledne. Vítám vás při sledování play-out nejvyšší české soutěže, u zápasu mezi brněnskými Maloměřicemi a Hranicemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.