Buffalo – Carolina 4:3 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Dallas – Vegas 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Edmonton 1:6 (kon.) | Arizona – Anaheim 5:4 (po pr.)
po s.n. (1:0)
Dallas Stars
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Vegas Golden Knights
Sobota 08.04.2023, 21:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (00:30:59)

3. Joel Kiviranta (DAL) 1+0
    Dallas Stars si v boji o čelo Centrální divize připisují velmi cenné dva body, když na domácím ledě zdolali lídra Západní konference.

V samostatných nájezdech se ze šesti střelců našel pouze jediný úspěšný, kterým byl domácí Hintz, jenž tak svému týmu přisoudil bonusový bod za výhru.

Dallas Stars tedy nakonec zdolali Vegas Golden Knights 2:1 po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
    Autorem vítězné branky je ROOPE HINTZ.
    Paul COTTER

3. série
    1:0
    Paul Cotter velmi dobře naznačil kličku do bekhendu, ale nakonec to strhl na druhou stranu, avšak Oettinger se natáhl, jak jen mohl a zakončení hostujícího hráče fantasticky zastavil na brankové čáře!

3. série
    1:0
    Joe Pavelski taktéž zkusil přímou střelu, ale Quick jeho pokus vyráží.

2. série
    1:0
    Jonathan Marchessault zkoušel střelu mezi betony, ale Oettinger tento prostor zavřel.
    Roope HINTZ

2. série
    1:0
    Roope Hintz se rychlou střelou trefuje nad vyrážečku Quicka!

1. série
    0:0
    Na druhé straně se k nájezdu rozjel Pavel Dorofejev, ale ani jeho bekhendová klička nevyšla.

1. série
    0:0
    Jako první se k nájezdu rozjel domácí Jason Robertson, který zkusil kličku do bekhendu, ale Quick jej vychytal lapačkou.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení tedy rozhodující branka nepřišla, a tak přichází na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Stars už nic, ale o útok se ještě pokusil Pietrangelo, jenže ten neprošel přes dva bránící hráče Dallasu.

64:29
    Stars drží puk pod svou kontrolou a uvidíme zda ještě domácí něco vymyslí.

64:00
    Otevíráme poslední minutu prodloužení.

63:35
    Karlsson připravil další střeleckou pozici pro Smitha, který však tentokrát trefil jednoho z bránících hráčů Dallasu.

63:01
    Karlsson posunul puk na levou stranu Smithovi, který trefil bližší tyč domácí klece!

62:15
    Howden se po pravé straně pokoušel dostat před Oettingera, ale velmi dobře jej ubránil Heiskanen.

62:03
    Heiskanen zavezl touš do útočného pásma, kde ho přenechal Domimu, jenž se svou střelou trefil břevno hostující klece!

61:49
    Smithova střela byla sražena domácí obranou do ochranné sítě.

61:40
    Robertson ze středu útočného pásma zcela minul hostující klec.

60:58
    Hague nejprve z levé strany zkoušel překonat Oettingera mezi jeho betony, ,což mu nevyšlo, ale následně mohl zakončit zpoza brány do odkryté klece, kde zakročil vracející se Pavelski.

60:46
    Pavelski nyní zkoušel vystřelit, ale jeho pokus šel hodně mimo.

60:25
    Dallas má puk pod svou kontrolou, ale první útok domácím zatím nic nepřinesl.

60:01

Ve třetí třetině jsme se tedy rozhodující branky nedočkali, a tak zápas musí rozhodnout prodloužení. V něm má mnohem lepší bilanci hostující Vegas a naopak pro Dallas je prodloužení doslova noční můrou.

60:00

59:44
    Suterova střela z modré čáry jen proletěla kolem brány Vegas.

59:16
    Peter DeBoer (DAL) si bere svůj oddechový čas.

59:16
    Domi vystřelil z levého kruhu, kterou se obraně Vegas podařilo zblokovat mimo kluziště.

59:00
    Poslední minutu třetí třetiny zahájil Dallas neúspěšným útokem.

58:26
    Už to tak vypadá, že tohle utkání půjde do prodloužení, když oba týmy nechtějí udělat nějakou chybu.

57:50
    Hostující hokejisté jen nahodili touš do svého útočného pásma a následně odcházejí střídat.

57:16
    Amadio se pokoušel přihrát mezi kruhy Karlssonovi, ale do tohoto pasu vložil svou hůl Heiskanen.

56:19
    Dadonovi se málem podařilo nachytat Quicka se svou střelou z velkého úhlu, protože hostujícího brankáře nyní zachránila branková konstrukce.

55:42
    Stejným prohřeškem proti pravidlům se nyní provinili i domácí hokejisté, protože na zakázané uvolnění poslal touš Harley.

54:57
    Hostujícím hokejistům se nepodařil pokus o dlouhou rozehrávku, jelikož kotouč míří až na zakázané uvolnění.

54:28
    Suter nabil na střelu z první Domimu a jeho rána z modré čáry jen proletěla kolem brány Vegas.

53:56
    Faksa chtěl zavézt puk do útočného pásma, ale snaha českého útočníka byla velmi rychle zastavena obranou Vegas.

53:02
    Výlet Haguea končí střelou z levého kruhu, kterou domácí obrana zblokovala do ochranné sítě.

52:55
    Benn posílal puk před bránu Vegas, ale zde jej sebral Hague, jenž ihned vyváží touš do útoku.

52:19
    Lindell se vydal na ofenzivní výlet, který zakončil střelou z poměrně velkého úhlu a Quick s jeho pokusem neměl žádný problém.

51:26
    Dallas se z menšího zámku Vegas vymanil jen za cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění.

51:08
    Na druhé straně naopak zachránila Oettingera branková konstrukce, kterou z pravého kruhu trefil Amadio.

50:55
    Hintz přihrál pod sebe Pavelskému, jehož pohotová střela jen proletěla kolem brány Vegas.

50:14
    A tak to bylo trochu jinak, protože na nohu Whiteclouda shodil Hintze Hutton a noha obránce Vegas se hodně škaredě prohnula Tohle utkání pro něj zcela určitě skončilo. Pro Vegas by tohle byla obrovská ztráta v přicházejícím play off.

50:14
    Za bránou Vegas došlo ke střetu Pavelského a Whiteclouda, po kterém se obránce Vegas hodně těžce zvedá z ledu a rovnou míří do šatny.

49:41
    Další střela domácích byla znova zblokována hostující obranou a touš opět letí mimo hrací plochu.

49:31
    Heiskanen následně vyslal do útoku Hintze, který chtěl vystřelit zpoza Martineze, ale trefil právě jej a touš se poté odrazil do ochranné sítě.

49:20
    Kolesar dovezl puk do rohu útočného pásma, ale zde jej na mantinel natlačil Suter a domácí díky tomu získali puk.

48:24
    McNabb pouze podél mantinelu poslal kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

47:27
    Glendening z rohu kluziště bekhendem poslal touš na Quicka, který ho vyrazil přímo do středu kluziště, ale zde nebyl nikdo v černém.

46:22
    Cotter se parádně stahovačkou protáhl kolem obránce Dallasu a poté měl před sebou už jen Oettingera, jenže se svou střelou minul bránu Stars.

45:38
    Johnston posílal puk za bránu Vegas, kde byl Benn, jenže ten zde upadl, a tak kotouč podél mantinelu vyjel až do středního pásma.

44:32
    Kiviranta přihrál kotouč na modrou Lindellovi, který se svou pohotovou střelou trefuje hned prvního bránícího hráče Vegas.

43:52
    Pietrangelo si sjel až do rohu kluziště, odkud posílal touš před bránu, ale od některého z hráčů se zde touš odrazil za bránu Dallasu.

43:04
    Heiskanen nahrál na pravou stranu Suterovi, jehož střela nemohla Quickovi dělat potíže, když měl hostující brankář zcela volný výhled.

42:51
    Domiho střela z levého kruhu byla opět zblokována hostující obranou a touš letí i přes ochrannou síť až do hlediště.

42:24
    Tak to byla nádherná kombinace domácích, když Harley dostal přihrávku mezi kruhy, ale místo střely ještě přihrával Hintzovi, jenž by určitě skóroval, protože Quick byl zcela mimo, ale skvěle jej zastoupil McNabb.

42:09
    Harleyho přihrávka na Robertsona byla nepřesná a touš následně míří až na zakázané uvolnění.

41:45
    Už kompletní Stars se ihned vydali do útoku, ale Bennova střela z pravé strany byla zblokována mimo bránu Vegas.

41:14
    V závěru přesilové hry ještě Marchessault nahrával Stephensonovi, ale ten se svou pohotovou střelou jen trefuje boční konstrukci domácí klece.

40:22
    Roy se pokoušel poslat zadovku na Dorofejeva, ale tento pas ukořistili domácí, kteří následně vyhodili kotouč přes všechny čáry.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 19:16
    Zblokované střely: 7:10
    Hity: 21:15
    Vyhraná vhazování: 22:16
    Rozsekne některý z týmů ve třetí třetině nerozhodný stav nebo se půjde do prodloužení?

Ve druhé třetině byl opticky lepším týmem domácí Dallas, který měl k dispozici i dvě přesilové hry, které se však Stars vůbec nepodařily. Nicméně svěřenci Petera DeBoera se přeci jen dočkali vyrovnání chvíli po konci druhé přesilovky, když se prosadila čtvrtá formace, a to konkrétně Kiviranta.

Do poslední třetiny se tedy půjde za nerozhodného stavu 1:1, když na začátku třetí části ještě budou hrát přesilovou hru hosté z Vegas.

40:00

39:52
    Hutton se svou střelou trefil bránícího Lindella a touš se poté odrazil za bránu Dallasu.

39:38
    Barbašev přiťukával kotouč na střed Karlssonovi, ale ten jej minul.

39:14
    Ta skončila až nyní a dvě minuty za sekání dostává Miro Heiskanen (DAL).

38:41
    Dorofejev dostal dlouhý pas na útočnou modrou a následně místo střely volil přihrávku na Marchessaulta, jenž byl faulován a hosté zatím mají ponechanou výhodu.

37:26
    Kiviranta se pokoušel překvapit Quicka zakončením zpoza jeho klece, ale brankář Golden Knights byl na svém místě.

37:12
    Domácím se podařilo zastavit útočné snažení hostujících hokejistů a Stars opět mohou pomýšlet na útok.

36:42
    Stephenson se pokoušel přihrát kotouč před bránu Dallasu, kam si najížděl Barbašev, ale tento pas přes domácí obranu neprošel.

36:04
    Dellandrea dostal dlouhý pas na útočnou modrou a poté z pravého kruhu zkoušel střílet ze stahovačky, ale Quick jeho střelu vyrazil.

35:01
    Pietrangelo poslal puk z modré čáry na Oettingera, který ho vyrazil vedle sebe, kde se ještě k dorážce dostal Roy, ale ani tomu se nepodařilo domácího brankáře překonat.

34:06
    Marchessault dokázal přihrát na levou stranu Dorofejovi, jehož pokus končí přesně ve výstroji domácího brankáře. Následuje komerční přestávka.
    32:59 Joel KIVIRANTA - 1:1

32:59
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars se dočkávají vyrovnání až v plném počtu hráčů! Harley poslal puk až na útočnou modrou, kde ho Faksa velmi dobře přiklepl do jízdy JOELU KIVIRANTOVI, jenž se poté z levého kruhu trefuje k vzdálenější tyči hostující klece. Asistence: Radek Faksa, Thomas Harley.

32:42
    Neškodná přesilovka Dallasu končí přihrávkou rukou domácích hráčů a v plném počtu hráčů se už bude vhazovat ve středním pásmu.

32:19
    Už to i vypadá, jakoby domácí nechtěli v útoku ani být, když doslova darují kotouč hostům, aby jej vyhodili.

31:57
    Ani další snaha domácích hokejistů nikam nevedla a Smith pohodlně vyhazuje puk.

31:21
    Dallas se opět nedokázal dostat do svého útočného pásma.

30:59
    Robertsonovu střelu zastavil Pietrangelo a kotouč poté letí přes všechny čáry.

30:49
    Hintzovu střelu se ještě snažil tečovat Pavelski, ale kotouč přeci jen končí ve výstroji hostujícího brankáře.

30:39
    Stars budou hrát druhou přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hákování dostává Jonathan Marchessault (VGK).

30:25
    Vegas se podařilo vyhrát souboj v útočném pásmu a do zakončení se poté dostal Hague, ale jeho pokus byl sražen mimo bránu Stars.

29:14
    Domácí hokejisté to nyní chtěli zahrát až do kuchyně, když Johnston místo střely ještě přihrával před bránu, ale tam už bylo příliš rušno.

28:38
    Domi z rohu kluziště dokázal nahrát na střed, kam si najel Dellandrea, ale jeho pohotová střela těsně minula hostující klec.

27:52
    Barbašev nahrál kotouč Stephensonovi, jemuž však touš ujel z hole a nakonec doklouzal až k Oettingerovi. Následuje komerční přestávka.

27:16
    Kiviranta poslal puk na modrou, kde byl Hakanpää, jenže tomu jeho střela vůbec nesedla a spíš jen daroval touš hostujícím.

26:42
    Huttonovu střelu z modré čáry se pokoušel ještě tečovat Roy, ale kotouč míří těsně mimo bránu Dallasu.

26:10
    Robertson od pravého mantinelu jen z otočky poslal touš směrem na hostující klec, kde se puk odrazil do betonu Quicka.

25:16
    Přihrávka Harleyho přeletěla přes hůl jeho spoluhráče a touš poté klouže až na zakázané uvolnění.

24:45
    Hostující hokejisté pouze vyhazují touš přes celé kluziště na zakázané uvolnění. Znova se tedy bude vhazovat před Quickem.

24:36
    Dellandrea posunul puk na levou stranu Seguinovi, který z hranice levého kruhu trefuje přesně lapačku Quicka.

24:22
    Miller přejel s pukem útočnou modrou, kde poté hned napřáhl, ale do jeho střely vložil svou hůl jeden z bránících hráčů a touš míří za bránu Vegas.

23:45
    Kiviranta přihrál kotouč na modrou Lindellovi, jehož nahození Quick nevyrazil příliš dobře, ale naštěstí mu pomohli jeho obránci.

23:13
    Domácímu brankáři upadl nůž z jeho brusle, a tak je hra přerušena a domácí brankář musí ke své střídačce, kde mu bude dán nový nůž.

22:53
    Marchessault se z levého kruhu pokoušel trefit bližší šibenici domácí klece, ale jeho střelu Oettinger vyrazil.

22:26
    První přesilovka Dallasu tedy byla stejně nebezpečná, jako ta Vegas, když domácí ani neohrozili Quicka žádnou střelou.

22:13
    Vegas opět dokázalo dostat puk přes všechny čáry.

21:52
    Johnstonova střela skončila na bránícím Smithovi, který poté touš poslal do středního pásma.

21:22
    Hosté opět bez větších potíží posílají touš přes celé kluziště.

21:09
    Stars napodobují Golden Knights, jelikož jejich přesilovko naprosto připomíná tu, kterou hosté odehráli v první třetině.

20:49
    Ani další útočná snaha Dallasu nevyšla, a tak domácí opět začínají od svého brankáře.

20:31
    Vegas vyhrálo následné vhazování a hosté ihned vyhazují kotouč přes všechny čáry.

20:22
    Na trestnou lavici míří střelec úvodní branky zápasu Brett Howden (VGK), jenž dostává dvě minuty za hákování.

20:09
    Hned v úvodu druhé třetiny mohl Dallas vyrovnat, když nahozený kotouč dojel Johnston, který zpoza klece nahrál Dadonovi, ale jeho pohotovou střelu skvěle kryje Quick.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 9:9
    Zblokované střely: 2:6
    Hity: 7:9
    Vyhraná vhazování: 15:8
    Po první třetině zatím domácí hokejisté musejí dotahovat jednobrankovou ztrátu.

Prvních dvacet minut tohoto utkání je minulostí. Šťastnější odcházejí do šaten hostující hokejisté, jenž díky brance Howdena vedou nad Dallasem nejtěsnějším rozdílem 1:0.

20:00

19:42
    Pavelski po přejetí modré čáry přenechal touš Dellandreovi, jehož následná střela z velké vzdálenosti skončila na betonech Quicka.

18:53
    Lindell doslova odevzdal kotouč soupeři a Dorofejev poté zavezl touš do útočného pásma, kde přihrával před bránu Royovi, jehož střelu Oettinger vyrazil.

18:13
    Vegas nyní dokázali dostat puk do domácí klece, když Stephensonův pas zde rukou dopravil Kessel, takže tato branka platit nemůže.

17:57
    Lindell nahodil touš z modré čáry a McNabb ho před svým brankářem nebezpečně tečoval, ale Quick byl naštěstí už dole a puk sebral.

17:48
    Dadonov se pokusil překvapit Quicka zakončením zpoza jeho klece, ale brankář Vegas byl u své tyče připravený.

16:56
    Howden nahrával na útočnou modrou Cotterovi, ale tomu se touš od bruslí odrazil až k Oettingerovi, který jej schovává pod svou lapačku.

16:01
    Martinez vypálil z modré čáry a jeho střelu bez větších potíží kryje Oettinger.

15:38
    Pietrangelova střela z modré čáry byla sražena hned prvním bránícím hráčem a touš letí až do ochranné sítě.

15:01
    Stars se hned pokusili o rychlou odpověď, ale jejich útočná snaha ani k žádné střele nevedla.
    14:21 Brett HOWDEN - 0:1

14:21
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Hosté o plexisklo vyhodili kotouč do středního pásma, kde ho Kolesar u střídačky Dallasu postrčil do středu, kam si najel BRETT HOWDEN, jenž poté jel sám na Oettingera, kterého překonal střelou nad jeho lapačku. Asistence: Keegan Kolesar, Ben Hutton.

14:01
    Útočná Dallasu skončila špatným nahozením puku do útočného pásma, kde se od plexiskla odrazil mimo hrací plochu.

13:45
    Před bránou Dallasu nyní bylo pořádně horko, když zde hosté dostali puk, který byl neustále volný, ikdyž se Marchessault a jeho parťaci z útoku snažili, jak jen mohli, aby dostali touš do domácí klece, ale Oettinger všechny jejich pokusy zastavil.

13:19
    Druhý pokus Pietrangela už letěl těsně vedle klece Dallasu, ale Oettinger raději sebral touš svou lapačkou, aby jeho spoluhráči mohli odejít vystřídat.

12:56
    Na druhé straně se ke střele z modré čáry dostal Pietrangelo, avšak jeho rána letěla hodně mimo bránu Dallasu.

12:28
    Hintz dostal hodně prostoru na pravé straně, odkud vyslal svou rychlou střelu, která však minula hostující klec.

12:08
    Další ofenzivní snaha Dallasu skončila hned na modré čáře, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.

11:52
    Velmi dobře nyní zafungoval forčeking Dallasu, když domácí získali puk v útočném pásmu, který se poté dostal k Suterovi a jeho střela se odrazila před prázdnou bránu Bennovi, který už málem poslal domácí do vedení, ale jednomu z obránců Vegas se svou holí podařilo touš zblokovat do ochranné sítě.

10:50
    Seguin se v obranném pásmu dostal do menších potíží, když jej velmi dobře napadal Kolesar, ale domácí útočník nakonec vše zvládl.

09:58
    Stars naposledy vyhazují puk z obranného pásma a Domi už se pomalu vrací zpět do hry.

09:45
    Hosté se konečně dostali do svého útočného pásma, kde nakonec z pravého kruhu zkoušel střílet Kessel, avšak jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

09:21
    A znova je snaha hostů zastavena hned na obranné modré Dallasu.

09:06
    Golden Knights se zatím vůbec nemohou dostat do svého útočného pásma.

08:40
    Dallasu se podařilo zastavit další ofenzivní snahu hostů hned na modré čáře a touš letí opět ke Quickovi.

08:19
    Kiviranta ve vlastním oslabení vyvezl puk až do útočného pásma, kde také z pravého kruhu otestoval Quicka.

08:02
    Golden Knights si zahrají první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za podrážení dostává Max Domi (DAL).

07:42
    Hostující hokejisté hned po přejetí modré čáry nahodili touš směrem na domácí klec, kde ho bez obtíží bere Oettinger.

07:19
    Heiskanen zavezl puk do útočného pásma, kde ho poté přihrál za sebe Johnstonovi, jenž svou stahovačkou prošel kolem obránce Vegas, ale z velké blízkosti už nepřekonal Quicka, jenž svým zákrokem podržel svůj tým.

06:53
    Po souboji v rohu obranného pásma Vegas se kotouč nakonec odrazil k Quickovi, jenž ho raději schoval pod svou lapačku. Následuje komerční přestávka.

06:17
    Glendening objel hostující klec, aby následně přihrál do pravého kruhu, kam si najel Hakanpää, jehož střelu Quick vyrazil mimo svou klec.

05:08
    Kessel se dostal do první vážnější šance utkání, když přebruslil unaveného Heiskanena, ale tváří v tvář už nepřekonal Oettingera.

04:51
    Domi zpoza hostující klece nahrál až na modrou Heiskanenovi, jehož další nahození bylo ztečováno mimo bránu Vegas.

04:26
    Z modré čáry vyslal své nahození Heiskanen, jehož pokus byl sražen na pravou stranu, kde se nejlépe zorientoval Seguin, který následně trefil beton Quicka.

04:07
    Vegas chtělo nahodit kotouč do svého útočného pásma, ale hosté jej pouze poslali přímo do hlediště. Vhazuje se ve středovém kruhu.

03:34
    Karlsson vyslal do pravého kruhu hodně obtížnou přihrávku Amadiovi, jemuž touš utekl až do rohu kluziště.

03:11
    Dorofejev se středem pokoušel projít mezi obránci Dallasu, což se mu nijak nepodařilo a touš následně ujel pod lapačku Oettingera.

02:49
    Oba týmy jsou v úvodu tohoto "odpoledního" utkání zatím hodně laxní, jakoby se ani jednomu z týmů nijak ani hrát nechtělo. Harleyho nepřesná rozehrávka skončila na dalším icingu Dallasu.

01:47
    Pavelského přihrávka na Hintze byla příliš dlouhá a kotouč následně jen doletěl na zakázané uvolnění.

01:33
    Suterova přihrávka na Dellandreu byla přizvednuta obranou Vegas do hlediště, kde si tedy jeden z fanoušků odnese cenný suvenýr.

01:10
    Vegas jen ze středního pásma nahodilo touš směrem na domácího brankáře, který ho raději schoval do své lapačky.

00:49
    Quick má za sebou první úspěšný zákrok v utkání, jelikož si musel poradit se střelou z levého kruhu, kterou na něj vyslal domácí kapitán Benn.

00:35
    První třetina nám začala nepřesnostmi na obou stranách, když zatím touš putoval z jedné strany na druhou.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, Heiskanen, Hakanpää, Lindell, Harley, C. Miller – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Domi, Seguin, Dellandrea – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Kiviranta, Faksa, Glendening.
    Trenér: Peter DeBoer

Vegas Golden Knights: Quick (Brossoit) – Martinez, Pietrangelo, Hague, Hutton, Whitecloud, McNabb – Marchessault, Stephenson, Dorofejev – R. Smith, W. Karlsson, Amadio – P. Kessel, N. Roy, Barbašev – Kolesar, Blueger, Howden.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: O´Rourke, Brenk – Alphonso, Gawryletz.

(43-21-14)

Taktéž Dallas má stále o co hrát, ikdyž už má svou vstupenku do play off zajištěnou. Stars se totiž stále perou o čelo Centrální divize a i v tomto případě se dá napsat to samé, že se hokejisté z Texasu chtějí vyhnout obtížnému prvnímu kolu proti jednomu z dvojice Wild, Avalanche.

Poslední zápasy

Dallas Stars – Philadelphia Flyers 4:1
    Dallas Stars – Nashville Predators 5:1
    Colorado Avalanche – Dallas Stars 5:2

(49-22-8)

Hokejisté z Vegas si v základní části kráčí za titulem v Západní konferenci, kde mají aktuálně na svého divizního rivala z Edmontonu náskok třech bodů. Pro Golden Knights je hodně důležité tuto pozici udržet už jen kvůli tomu, že až do případného finále by měli jistotu výhodu domácího kluziště. Samozřejmě druhým faktem je i "lehčí" soupeř v prvním kole.

Vyřazovací boje budou novinkou pro jednu z největších hvězd Vegas Jacka Eichela, který během své už vcelku dlouhé kariéry ještě v play off NHL nehrál ani jeden zápas.

Vegas Golden Knights – Los Angeles Kings 5:2
    Nashville Predators – Vegas Golden Knights 3:2 pp.
    Minnesota Wild – Vegas Golden Knights 3:4 sn.

Vítám vás u velmi bohatého sobotního programu NHL, který několika zápasy startuje už ve velmi příhodné hodiny i pro české a slovenské fanoušky. Jedním z nich bude i velké střetnutí lídrů Západní konference, protože od půl desáté Dallas Stars na svém ledě přivítají Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 33. Kiviranta (Faksa, Harley), rozh. náj. Hintz – 15. Howden (Kolesar, Hutton)