Zvolen – Spišská N. Ves 5:6 (kon.)
HKM Zvolen
5:6 (1:2, 1:2, 3:2) Stav série: 2:3
HK Spišská Nová Ves
sk Neděle 09.04.2023, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Neskutočné, nevídané alebo asi iba len ťažko uveriteľné, čo všetko sme dnes na zvolenskom zimáku videli a zažili. Zvolen v 35.minúte prehrával 1:4. Vtedy boli domáci v podstate na kolenách. Mudrák ale šťastným gólom znížil na 2:4 a s takým výsledkom sa šlo do šantí. Zvolen v tretej tretine ale pridal. Najprv Hain znížil na 3:4. Potom Hecl vyrovnal a Huntebrinker dokonca v 56.minúte poslal prvý krát Zvolen do vedenia. Krátko na to, ale Réway vykúzlil prekrásnu prihrávku na Nellisa a ten opäť vyrovnal. Keď sa už čakalo na predĺženie, hostia knokoutovali Zvolen a opäť tam bol v dorážke výborný Nellis. Akcii však predchádzali dva hraničné zákroky na domácich hráčov. Celkovo to mali dnes rozhodcovia veľmi ťažké a nechcel by som byť v ich koži. Podčiarknuté a zhrnuté, Spišská Nová Ves víťazí vo Zvolene 5:6, ujíma sa v sérii vedenia 2:3 a séria sa teraz presúva na ďalší zápas na východ. Ďakujem za pozornosť a pekný večer. (20:49:16)

59:59
    Posledné buly skončilo medzi Šiškom a Bortňákom nerozhodne a zápas končí.

59:58
    Zakázané uvoľnenie hostí...

59:41
    Jedličkova strela z prvej, ale triafa iba protihráča...

59:30
    Trenčan je odvolaný z brány.
    58:42 NELLIS - 5:6

58:42
    Spišská Nová Ves dala gól! Neskutočné... Hostia šli do úniku po zákroku na Zuzina, Romaňák vystrelil po ľade, Trenčan puk iba vyrazil pred seba a ANTHONY NELLIS dovršuje svoj hetrik – 5:6. Domáci avizujú faul na Zuzina, ale to je im už figu platné.

58:11
    Šiška strieľal spoza Malinu z ľavého kruhu, ale prestrelil bránu.

57:40
    Malá chybička Marcinek pri mantineli, ale domáci to teraz zvládli.
    56:42 NELLIS - 5:5

56:42
    Spišská Nová Ves dala gól! Hostia nevzdávajú boj o finále a vyrovnávajú. Expresná reakcia hostí po buly. Hostia vyhrali buly, nasledovala krásna Réwayova zadovka na voľného ANTHONY NELLISA a ten vyrovnáva.
    Asistoval Martin Réway.

56:36
    Ďalšia kontroverzia dnešného divokého zápasu. Hostia najprv avizovali vylúčenie. Melicherčík šiel von z brány, po prerušení hry ale následne vylúčenie zrušili a pokračovať sa bude päť na päť. Buly po pravici Trenčana.
    55:45 HUNTEBRINKER - 5:4

55:45
    Zvolen dal gól! Rodí sa neskutočný obrat Zvolena. MIKE HUNTEBRINKER si nakorčuľoval na stred pásma potiahol si puk cez Grocha, dostal sa v podstate do nájazdu a blafákom ho prekonáva – 5:4.
    Asistovali Marek Hecl, Maroš Jedlička.

Dnešné stretnutie sleduje 5035 divákov.

55:34
    Aktuálne po dlhej dobe tlak Zvolena a domáci teraz puk vyhadzujú cez všetky čiary.

54:24
    Divný odraz puk teraz spôsobil, že Viedenský šiel v podstate od pravého kruhu sám na Melicherčíka, vo finálnej fázy mu ale skĺzol puk a ani nezakončil.

53:49
    Zaplnený Zvolenský zimák si pýta ďalší gól. Výborná atmosféra.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 17. Šiška (Zuzin, Mudrák), 39. Mudrák (Rauhauser, Marcinek), 49. Hain (Marcinek), 54. Hecl (Jedlička, Šiška), 56. Huntebrinker (Hecl, Jedlička) – 4. Rapáč (Groch, Bortňák), 20. Žiak (Verbeek, Kerbashian), 34. Verbeek, 35. Nellis (Džugan), 57. Nellis (Réway), 59. Nellis (Romaňák)

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka (A), S. Barcík – R. Bondra, Viedenský (C), Zuzin (A) – Sideroff, Huntebrinker, Jedlička – Csányi, Šiška, Marcinek – Hecl, Turnbull, Stupka
    Trenér: P. Oremus

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Žiak, Ališauskas, Romaňák, Beaudry (A), Ulander, Malina, Groch – Vandas (A), Bortňák, Rapáč (C) – Majdan, Kerbashian, Verbeek – Réway, Nellis, Myklukha – Džugan, Vartovník, Belluš
    Trenér: V. Wojnar

Rozhodčí: Stano, Štefík – Gegáň, Durmis (video – Jonák)