Manchester City – Bayern 3:0 (kon.) | Benfica – Inter 0:2 (kon.)
Benfica Lisabon
0:2 (0:0)
Inter Milán
Úterý 11.04.2023, 21:00 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica, Lisabon • Liga mistrů • Čtvrtfinále

Utkání je u konce a italský celek se může radovat z výhry a výborné pozice do odvety. Úvod druhé půle sice patřil Benfice, ale v 51. minutě se Inter utrhl do protiútoku, na centr z levé strany si naskočil Nicoló Barella a křížnou hlavičkou překonal Vlachodimose. Benfica se pak samozřejmě snažila o srovnání, jenže směrem kupředu to dnes u portugalského celku nebylo prostě ono. V 82. minutě se navíc k penaltě za ruku postavil Romelu Lukaku, uklidil míč k tyči a upravil na dvoubrnakový rozdíl. Ten zůstal i po závěrečné šanci domácího Ramose a zápas tak skončil výsledkem 0:2.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:16:48)

Utkání sledovalo 62 594 diváků.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.

90+4
    90+4. Onana chytil Ramosovu šanci na snížení

90+4
    Alespoň snížení mohl domácím přinést Ramos, když dostal přihrávku do vápna, ránu zleva mu ale dokázal Onana pokrýt!

90+3
    Zase snadná kontrola míče pro Onanu, tohle už pro Inter vypadá velmi slibně.

90+2
    Onana měl okolo sebe hromadu místa a hravě si míč stáhl ze vzduchu.

90+1
    Další roh pro domácí, míč srážel Danilo D'Ambrosio.

90+1
    Střídání v týmu Inter Milán:
    ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Stefan de Vrij.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

89
    Roh domácích, jenže zcela bez šance na úspěch. Onana má míč pod sebou a rozhodně nebude pospíchat.

88
    Malá domů na Vlachodimose, ten pospíchá a hned rozehrává.

87
    Hraje se u půlky, domácím se teď nedaří se dostat na dostřel.

86
    ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Danilo D'Ambrosio.

86
    Na opačné straně mohl dát pojistku na dnešní výhru Gosens, stačilo jen, aby trefil míč, který šel tak trochu za něj.

85
    Centr z pravé strany, ke střele se dostal Grimaldo, křížná rána ale letěla mimo.

84
    Benfica už musí chvátat, dvoubranková ztráta totiž není něco, co by si ty´m chtěl odvézt do odvety.

83
    Žlutou kartu dostal už na střídačce sedící Edin Džeko.

Aleš Pur

Branky: 51. Barella (Bastoni), 82. Lukaku (pen.)

Karty:   22. Ant. Silva (BNF) – 50. Brozović (INM), 83. Džeko (INM)

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Gilberto, Ant. Silva, Morato, Grimaldo – Chiquinho, Florentino (64. Neres) – João Mário (C), R. Silva, Aursnes – G. Ramos.
    Náhradníci: Soares, An. Gomes – Veríssimo, Guedes, Tengstedt, Schjelderup, Musa, Rodrigues, Tomé, Ndour, Neves.

Trenér: Roger Schmidt

Inter Milán: Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni (90+1. de Vrij) – Dumfries (86. D'Ambrosio), Barella, Brozović (C), Mchitarjan, Dimarco (63. Gosens) – L. Martínez (63. J. Correa), Džeko (63. Lukaku).
    Náhradníci: Handanovič, Cordaz – Gagliardini, Bellanova, Asllani, Carboni, Zanotti.

Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (ENG)

Diváci: 62 594
    Středa 19.04.2023
    Inter - Benfica 3:3

Branky: 14. Barella (L. Martínez), 65. L. Martínez (Dimarco), 78. J. Correa (Dimarco) – 38. Aursnes (R. Silva), 86. Ant. Silva (Grimaldo), 90+5. Musa

Karty:   49. R. Silva (BNF), 81. Musa (BNF), 90+5. Neres (BNF)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:11.