Česko – Finsko cz 2:1 (kon.) | USA – Německo 3:0 (kon.) | Kanada – Švédsko 3:2 (po pr.)
Česko
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Finsko
Čtvrtek 13.04.2023, 16:00 • CAA Centre, Brampton, Kanada • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále
    České lvice budou na MS hrát o medaile!

JE TO TAM!!! České hráčky porazily Finky 2:1 a po roce si znovu zahrají o medaile. Jako první sice v zápase udeřily Seveřanky, avšak ve druhé třetině Češky za 49 vteřin zápas fantasticky otočily. Nejprve vyrovnala Natálie Mlýnková a jen o chvilku utkání otočila Kateřina Mrázová. Parádní zápas navíc odchytala Blanka Škodová.

Nejlepší hráčky: Natálie Mlýnková – Viivi Vainikkaová.

Střely na bránu: 22 – 42. (18:24:44)

59:29
    Český tým je velice blízko postupu do semifinále. Sanni Rantalaová je totiž vyloučená a český celek může dohrát zbytek zápasu v přesilové hře.

59:05
    Puk ve středním pásmu. Probíhá již poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Češkám se nedaří vyhrát jediné buly. Dvakrát nyní pálila obránkyně Nelli Laitinenová, nejprve ji skvěle vychytala Škodová, poté branku vůbec netrefila.

58:15
    Vyhození na prázdnou bránu, avšak puk skončil vedle. Po zakázaném uvolnění se bude znovu vhazovat před brankou Škodové.

57:49
    Blanka Škodová zachytila další střelu do své lapačky. Střídačka Finska si posléze vyžádala oddechový čas na poradu před závěrem zápasu.

57:41
    České hráčky dostaly puk do středního pásma. Lvice ukrojily několik dalších cenných vteřin.

57:09
    Puk se zajímavě odrazil před branku, další skvělý zákrok ale předvedla Blanka Škodová.

56:45
    Finky riskují a již nyní jsou v šesti!

56:45
    Puk v ochranné síti za brankou Blanky Škodové. Napětí na stadionu by se dalo kráje, čekají nás poslední tři minuty třetí třetiny. Před nimi ale ještě proběhne komerční přestávka.

55:50
    Noemi Neubauerová vystřelila z ostrého úhlu, Anni Keisalaová puk pouze vyrazila. Následně ho Klára Hymlárová trefila ze vzduchu, jenomže jen kousek vedle brány.

55:20
    Denisa Křízová získala puk u české střídačky, česká hráčka ho odvezla do útočné třetiny vystřelit však nedokázala.

54:30
    Češky vyhodily puk jen tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a celá pěti českých holek spěchala na střídačku.

53:58
    Puk zašlápnut u mantinelu. Hlavní rozhodčí už se na to nemohla koukat a hru raději přerušila. Vhazovat se bude před brankou Anni Keisalaové.

53:39
    Tereza Vanišová v další velké šanci, na poslední chvíli ale vložila svou hokejku jedna z bránicích hráček Finska a puk skončila nakonec vysoko nad brankou.

52:45
    České hráčky se začínají čím dál více soustředit na obranu a vyrážet do brejku. Do jednoho z nich se dostala Klára Hymlárová, která jela z levé strany sama na branku, avšak neuspěla.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 27. Mlýnková (Mrázová, Křízová), 28. Mrázová (Tejralová, Čajanová) – 16. Vainikkaová (Tulusová, Laitinenová)

Česko: Škodová (Zechovská) – Pejšová, Lásková, Tejralová (A), Čajanová, Jandusíková, Trnková – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková – Křízová (A), Pejzlová, Vanišová – Hymlárová, Přibylová, Neubauerová – Pištěková, Mills (C), Pátková – Plosová.
    Trenér: Carla MacLeodová.

Finsko: Keisalaová (Aholaová) – Hiirikoskiová (C), Laitinenová, Savolainenová, Rantalaová, Karjalainenová, Parkkonenová, Lindstedtová – Vainikkaová, Tulusová (A), Yrjänenová – Liikalaová, Vanhanenová, Nieminenová (A) – Sundelinová, Nylundová, Vesaová – Antti-Roiková, Rakkolainenová, Montonenová – Havanaová.
    Trenér: Juuso Toivola.

Rozhodčí: Lieffersová, Rapinová – Hammarová, Toddová