Hranice – Nové Veselí 19:26 (kon.) | SHC Maloměřice – Strakonice 34:29 (kon.)
TJ Cement Hranice
19:26 (10:15)
TJ Sokol Nové Veselí
Sobota 15.04.2023, 10:00 • SH Žáčkova, Hranice • Play-out Chance Extraligy mužů • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Sobotní dopoledne bude v Chance Extralize v házené mužů patřit bojům o záchranu. V tomto klání se od 10:00 střetne TJ Cement Hranice se Sokolem Nové Veselí.

TJ Cement Hranice se v probíhající sezoně ještě nedočkal jediné výhry a s pouhými dvěma body v tabulce už má definitivně jistou baráž o udržení v nejvyšší soutěži.

Matěj Andrš – 78 branek.

TJ Sokol Nové Veselí měl dobře našlápnutou sezonu, ale závěr základní části se mu vůbec nepovedl a nakonec se po prohře v posledním kole v Zubří poroučel do play-out. Díky velkému bodovému náskoku na Strakonice, Maloměřice a Hranice už ví, že si Chance Extraligu zahraje i v příštím ročníku.

Vzájemné zápasy v této sezoně:

1. kolo play-out: Nové Veselí – Hranice 33:21 (20:7)
    20. kolo: Hranice – Nové Veselí 26:26 (16:12)
    7. kolo: Nové Veselí – Hranice 32:24 (15:8)

TJ Cement Hranice: Juráš, Tabara, Vyorálek – Siročák, Halama, Pinkas, Zamarski, Ševčík, Polášek, Andrš, Š. Kubeša, Folwarczný, Dořičák, Sirčo.
    Trenér: Radim Brož

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – Štěpán, Halíček, Bartůněk, Melichar, Honc, Hajko, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Brabec, Tomášek, Bendicsek.
    Trenér: Jan Běloch

Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula.

Hráči právě nastupují na palubovku.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Hostující David Melichar otevírá skóre dnešního zápasu. (0:1)
    2
    Na jeho branku navázal z dalšího útoku Nového Veselí Lukáš Krejz. (0:2)

3
    Hranicím se zatím v koncovce vůbec nedaří. (0:2)
    4
    Robert Halíček překonal domácího brankáře přehozem z křídla. (0:3)
    5
    Po čtyřech minutách se dočkali i domácí, když branku vstřelil nejlepší střelec Hranic Miroslav Halama. (1:3)
    6
    Z pravé spojky se trefil Zamarski a už je to jenom o gól. (2:3)
    7
    Dvoubrankový náskok Sokolu vrací druhou brankou v zápase David Melichar. (2:4)
    9
    Rychlý kontr Cementu úspěšně zakončil Sead Sirčo. (3:4)
    10
    Po slabším úvodu Hranic se domácí hráči osmělili a máme vyrovnaný stav zásluhou Zamarskiho. (4:4)

11
    Domácí mohli jít dokonce do vedení, ale Andrš netrefil z dobré pozice branku. (4:4)

12
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí. (4:4)
    12
    Tomášek krásně na pivotu uvolnil Miroslava Štohanzla, který technickou střelou uklidit míč do sítě. (4:5)
    13
    Z následného protiútoku vyrovnává Jan Ševčík. (5:5)
    13
    Rychlá odpověď přišla i na druhé straně zásluhou Adama Tomáška. (5:6)

14
    Nyní oba týmy své šance nevyužily. (5:6)
    16
    Ševčík si seběhl na brankoviště a znovu vyrovnává. (6:6)

17
    Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Alexandr Zamarski). (6:6)

18
    Domácí v útoku nikam nespěchali. Zblokovaná rána nenadělala brankáři hostů žádné problémy. (6:6)
    19
    Přesilovkovou kombinaci zakončil brankou z křídla Robert Halíček. (6:7)

19
    Domácí jsou v plném počtu. (6:7)
    20
    Ševčík se tentokrát střelou ze střední spojky nemýlil. (7:7)

21
    Díky špatné rozehrávce přišlo Nové Veselí hned o míč. (7:7)

21
    Oddechový čas pro tým TJ Cement Hranice. (7:7)
    22
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Luboš Bartůněk). (7:8)
    23
    A chvíli po něm se stejným způsobem prosadil i Robert Halíček. (7:9)
    24
    Hráči z Vysočiny odskakují znovu Cementu na rozdíl tří branek, tentokrát se trefil Lukáš Krejz. (7:10)
    24
    Z následného útoku snižuje Miroslav Halama. (8:10)
    24
    Po pár vteřinách hry přetavil rychlý brejk hostů v branku Robert Halíček. (8:11)

26
    Oběma celkům se teď v útoku nedaří. (8:11)
    27
    Ákos Bendicsek přidává další branku Sokola. (8:12)

27
    Sedmička pro Cement! (8:12)

27
    Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Jiří Gregorovič). (8:12)
    27
    Miroslav Halama se ze sedmimetrového hodu trefil mezi nohy hostujícího gólmana. (9:12)
    28
    Jaroslav Honc odpovídá brankou z křídla. (9:13)
    29
    Konečně se dnes také prosadil i Matěj Andrš. (10:13)
    29
    Luboš Bartůněk ale vrací Sokolu čtyřbrankový náskok. (10:14)
    30
    V poslední minutě se ještě trefil Ákos Bendicsek. (10:15)

30
    První poločas skončil. (10:15)

První poločas dnešního utkání je za námi a po 22 minut z něj byla vyrovnaná záležitost. Po oddechovém čase Hranic však nastal zlom a Sokol se třemi brankami v řadě dostal do trháku, který zatím nepustil. Druhý poločas začne přibližně v 10:50.

31
    Začal druhý poločas. (10:15)

31
    Hranice svou první příležitost po změně stran nevyužily. (10:15)

32
    Z pozice pivotu se ale z dalšího útoku prosadil Miroslav Halama. (10:15)
    32
    Z pozice pivotu se ale z dalšího útoku prosadil Miroslav Halama. (11:15)
    33
    To se už nelíbilo Davidu Melicharovi, který zvyšuje náskok Nového Veselí. (11:16)

34
    Hru zdobí nepřesnosti i ve druhém dějství, skóre se prozatím nemění. (11:16)
    35
    Miroslav Štohanzl se nemýlil z pivotu a vypadá to, že si hosté svůj náskok již pohlídají. (11:17)

36
    Hranice se ve druhém poločase prosadily pouze jednou a jejich gólový půst trvá bezmála pět minut. (11:17)

37
    Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Matyáš Pinkas). (11:17)
    37
    Adam Tomášek znovu navyšuje vedení Sokola a hosté už vedou o sedm branek! (11:18)
    38
    Lukáš Krejz přidává při početní výhodě další branku a s domácími to vypadá velmi bledě. (11:19)

39
    Domácí jsou v plném počtu. (11:19)

39
    Oddechový čas pro tým TJ Cement Hranice. (11:19)
    40
    Jiří Gregorovič dostal na brankovišti spoustu prostoru a vsítil jubilejní 20. branku Nového Veselí. (11:20)
    41
    Hranice se skoro po deseti minutách dočkaly branky, kterou zaznamenal z levé spojky Šimon Siročák. (12:20)
    42
    Adam Tomášek na ni ale rychle odpovídá. (12:21)
    43
    Z křídla se nemýlil ani Ondřej Štěpán a z utkání se nám nám stává jednostranná záležitost. (12:22)

43
    Oddechový čas pro tým TJ Cement Hranice. (12:22)
    44
    Další branku Hranic dává z pivotu Sead Sirčo, který byl navíc faulovaný. (13:22)

44
    Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Štěpán). (13:22)
    45
    Početní výhodu zužitkoval Matyas Pinkas. (14:22)

46
    Hosté jsou již v šesti. (14:22)
    46
    Z pivotu dokázal dát branku Vít Brabec a Nové Veselí znovu odskakuje. (14:23)
    48
    Po dlouhé době o sobě dal vědět i Robert Halíček v dresu hostů. (14:24)
    49
    Hranice se v koncovce opět tápou, a tak přišla další branka na druhé straně z ruky Luboše Bartůňka. (14:25)
    50
    To už ale neplatí, protože za Cement skóruje Matyas Pinkas. (15:25)
    51
    O pár vteřin později nepohrdnul brankou z brejku Sead Sirčo. (16:25)

51
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí. (16:25)

52
    Hranice se dopustily další technické chyby a u míče jsou znovu hosté. (16:25)

53
    Ani hráčům v červených dresech se teď příliš nedaří a skóre se zatím nepohnulo. (16:25)

54
    Už čtyři minuty čekáme na jakoukoli branku. Miroslav halama teď bude zahrávat sedmimetrový hod! (16:25)
    55
    Halama svou střelu otřel o pravou tyč a od ní se míč odrazil do branky. (17:25)

56
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí. (17:25)
    57
    Jiří Gregorovič ukončil 8minutové čekaní na branku hostů. (17:26)
    57
    Šimon Siročák rychle odpovídá. (18:26)

58
    Robert Halíček nedokázal proměnit sedmimetrový hod! (18:26)
    59
    Z pivotu ještě koriguje stav Šimon Kubeša. (19:26)

60
    V závěrečné minutě se utkání dohrává v poklidném tempu. (19:26)

60
    Brankář Tabara se postavil k závěrečnému 9metrovému hodu, který obrana hostů zblokovala a utkání končí. (19:26)

Konec zápasu. (19:26)

Cement ve druhé půli nedokázal navázat na dobrý výkon z prvního poločasu, který už byl jasně v režii Nového Veselí, které si snadno dokráčelo pro další výhru.

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 19:26 (10:15)
    Nejvíce branek: Halama 5/2, Ševčík 3, Sirčo 3 – Halíček 5, Bartůněk 3, Melichar 3. Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/0. Vyloučení: 2:2. Diváci: 77. (11:33:56)