Kolín – Živanice 2:1 (kon.) | Přepeře – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Chlumec n/C – Brozany 1:0 (kon.)
FK Chlumec nad Cidlinou
1:0 (1:0)
SK Sokol Brozany
Středa 19.04.2023, 17:00 • Fotbalové hřiště FK Chlumec nad Cidlinou • Česká fotbalová liga (B) • 17. kolo

Ode mně je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba někdy zase na viděnou. (19:01:49)

Je hotovo! FK Chlumec nad Cidlinou poráží svého dnešního soka 1:0 zásluhou trefy Tadeáše Zemana z 39. minuty. Oba týmy mohly ve druhém poločase vstřelil alespoň jednu branku. V první polovině druhého poločasu byli střelecky aktivnější hosté z Brozan, většinou však jejich střely mířily mimo tři tyče. To samé platí i o domácích z Chlumce, kteří hrozili hlavně na konci zápasu, kdy už jejich soupeř vrhl vše do útoku. Žádný gól však už nepadl a Brozany odjíždí domů s prázdnou.

90+4

90+3
    Teď se velmi nepříjemně srazili dva hráči, rozhodčí nakonec písknul proti brance Brozan, poté se ještě strhla mela, která však už je roztrhána.

90+2
    Žlutá karta pro tým SK Sokol Brozany (Šup).

90+2
    Chlumec rozehrává z poloviny hřiště.

90
    První poločas se bude hrát ještě tři minuty.

90
    Chlumec mohl rozhodnout! Skvěle se v pokutovém území zorientoval útočník domácích, míč ale minul o kousek bránu!

89
    Navíc jejich útočné snažení přerušuje ofsajd. Domácí se blíží ke třem bodům.

89
    Brozany už moc času nemají.

87
    Střelu z půlky hřiště vyslal útočník Chlumce, neboť viděl, že brankář Zbuzan je venku z brány. Míč však ke smůle domácího celku skončil asi o metr vedle brány!

87
    Do otevřené obrany teď mířil útok domácích, přetažený centr mířil na zadní tyč, kde byli dva volní hráči Chlumce, ani jeden z nich však míč netrefil na rozehrávku se chystá brankář Němec.

82
    Z levé strany domácích se do šance dostával hráč Chlumce Zeman, byl ale přetlačen obránci Brozan.

81
    Střídání v týmu FK Chlumec nad Cidlinou:
    ze hřiště odchází Weis, přichází Jakobovici.

80
    Brozany drží míč, ví, že bez vstřelené branky body neodvezou.

79
    Útok Chlumce zastavuje faul jednoho z domácích.

78
    ze hřiště odchází Schettl, přichází Tichý.

78
    ze hřiště odchází Výborný, přichází Matoušek.

76
    Obrovská šance pro Brozany! Střela jednoho z hostí po skrumáži před brankou Kryštofa Lichtenberga skončila kousek od jeho pravé tyče! Poté se ještě strhla menší mela mezi hráči, ale vše je už v pořádku a hraje se dál.

75
    Dnešní utkání sleduje 193 diváků.

75
    Teď zase aut pro hráče v modrém.

74
    Aut pro Brozany po ztraceném míči od jejich soupeře.

73
    Dlouhý aut Chlumce skončil až za brankovou čarou.

71
    Po skvělé přihrávce chybělo Tomáši Bastinovi pár kroků, aby si míč ''píchl'' kolem brankáře a zakončoval do prázdné branky.

70
    Jeden z obránců hostů teď míč raději odkopl až na volné prostranství vedle hřiště.

68
    Ofenzivní akci právě podnikli domácí, akci nakonec zastavil faulem Petr Výborný, a za tento přestupek vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

65
    ze hřiště odchází Kneifel, přichází T. Labík.

64
    ze hřiště odchází Finěk, přichází Ruml.

64
    Po rychlém brejku se do šance dostávali hosté, brankář Lichtenberg míč vůbec netrefil, stihl se však vrátit od své svatyně. Akce však ještě pokračovala, obstřel jednoho z hostujících hráčů ale branku minul.

62
    Brozany se pokusily o dlouhý nákop, ten byl však tak dlouhý až že skončil za autovou čarou. Rozehrávat budou hráči s modrými dresy, tedy domácí.

60
    Po několika soubojích míč zůstává na kopačkách domácích.

59
    Brankář Chlumce Lichtenberg v kllidu sebral míč a bude rozehrávat.

57
    Žlutá karta pro tým SK Sokol Brozany (Soungole).

56
    Žlutá karta pro tým SK Sokol Brozany (Krátký).

56
    ze hřiště odchází Jindráček, přichází Novotný.

56
    Útočná akce hostů byla zastavena čistým zákrokem.

54
    Teď jsou už hosté kompletní, rozehrávky od branky se ujme střídající brankář Němec.

52
    Brozany teď hrají o deseti, Martin Jindráček odkulhal za autovou čáru a uvidíme, jestli bude moci pokračovat.

52
    Na trávníku zůstal Martin Jindráček, vypadalo to na jasný faul, píšťalka pana Hanouska však zůstala klidná.

50
    Faulovaný jeden z hráčů Chlumce, ti tak budou rozehrávat asi z poloviny hrací plochy.

48
    Chlumečtí začali druhý poločas tak, jak ho i začali, tudíž aktivně.

46
    Hosté do druhé poločasu nastoupí s vyměněným brankářem. Těžko říci, jestli si Jiří Havránek způsobil nějaký zdravotní problém, každopádně teď už je na hřišti David Němec.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

Po prvním poločase mohou být šťastnější domácí, kteří začali velmi aktivně, jejich střely ale nebyly přesné. Pak se slova chopili i hosté z Brozan, ve 22. minutě se před branku domácích řítil hostující útočník, brankář domácího Chlumce nad Cidlinou ale předvedl skvělý brankářský zákrok levou nohou. Ve chvíli, kdy si všichni přítomni už začali myslet na poločasovou pauzu, podnikli domácí rychlý brejk, na jehož konci byl střelec zatím jediné branky Tadeáš Zeman, který tak prozatím stanovil poločasový stav.

45

45
    Tadeáš Zeman, střelec zatím jediné branky, bude vhazovat na levé straně.

43
    Ofenzivní akce Brozan pokračovala autovým vhazováním, na pozdější centrovaný míč si nabíhal útočník hostů, brankáře Chlumce však nepřekonal. Stejně byl nakonec zapískán ofsajd.

42
    Vhazování pro domácí.

41
    Důležitý obranný zákrok si právě připsal jeden z hráčů Brozan, nebýt jeho zákroku, měl by jeho tým s bráněním šance domácích velké problémy.
    39. ZEMAN - 1:0

39
    Chlumec nad Cidlinou právě vstřelil branku! Po ubráněném rohovém kopu se Chlumec dostal na polovinu soupeře, po křížném pasu si míč zpracoval TADEÁŠ ZEMAN a propálil brankáře!

38
    A po standartce i rohový kop.

37
    Ostrým faulem se teď prezentoval jeden z domácích hráčů, rozhodčí Hanousek tento faul samozřejmě viděl a hosté budou rozehrávat standardku z pravé strany.

35
    Faul přerušuje útočné snažení domácích z Chlumce nad Cidlinou.

34
    Nedohoda v domácím týmu způsobila to, že z jejich ofenzivní akce se teď asi stane ofenzivní akce soupeře.

33
    Asi největší šance hostů. Po několika odrazech míč trefil Řezníček, zařízení ale minul asi o dva metry.

32
    V rozhodující moment teď uklouzl Martin Jindráček (Brozany) a míč tak ztratil.

31
    Na povedený centr si naskakoval jeden z domácích hráčů, míč však netrefila ten pak odskákal až za brankovou čáru.

29
    Po dlouhé době se dotkne míče také brankář Brozan a také jejich kapitán Jiří Havránek. Bude totiž odkopávat od vlastní brány.

29
    Autové vhazování u branky Brozan provedou domácí.

27
    Hostující Sokol kombinuje s míčem na vlastní polovině.

25
    Po 24 minutách můžeme konstatovat, že aktivnější a nebezpečnější jsou zatím hosté, brankář Lichtenberg však domácí Chlumec prozatím drží.

24
    I teď ale zůstala defenziva soupeře nepřekonána.

24
    Mrzet je to však nemusí, budou mít šanci na reparát.

23
    Z rohu hosté branku Chlumce neohrozili.

22
    Velká chyba domácího obránce, který netrefil míč, a do šance se hnal útočník Brozan, brankář Lichtenberg ale předvedl reflexivní zákrok levou nohou!

21
    Chystá se standartní situace Chlumce po faulu soupeře u střídaček.

21
    Faul na levé straně hostů, kteří tak budou rozehrávat.

20
    Dlouhý nákop Lichtenberga skočil až za reklamním hrazením.

18
    Přihrávku před bránu Chlumce odklidili domácí do bezpečí a teď kombinují na vlastní polovině.

17
    Ofsajd zastavuje rozvíjející se akci v podání domácích.

16
    Odkop od brány svého týmu provede Kryštof Lichtenberg.

14
    Teď se pro změnu penalty dožadovali i domácí, hlavní rozhodčí zůstává klidný i v tento okamžik.

13
    Hosté z Brozan se dožadovali odpískání pokutového kopu, rozhodčí Hanousek ale zůstal klidný.

12
    Brozanský centr do vápna odvrací domácí na první rohový kop hostů.

11
    Na skvělou přihrávku si naběhl Tomáš Bastin, z těžkého úhlu ale poslal míč nad brankovou konstrukci.

10
    I po rozehrání pokračují v útočném snažení hosté.

9
    Po zisku míče ve středu pole se do šance dral jeden z hostujících fotbalistů, byl ovšem faulován a Brozany budou kopat velmi zajímavou standardní situaci.

9
    Další akce domácích končí před vápnem.

7
    V úvodních minutách jsou zatím výraznější domácí fotbalisté, hosté se zatím víceméně jen brání.

6
    Z rohu domácí soupeře neohrozili.

5
    Chlumečtí teď dobře zrychlil hru, výsledkem byla střela zpoza vápna, která byla sražena na první rohový kop v zápase.

3
    Dlouhý nákop z obrany Chlumce končí za brankovou čarou, odkopávat bude brankář hostí Havránek.

2
    První střelecký pokus vyslali na bránu domácí, míč však branku Brozan přeletěl.

1
    První ofenzivní akce hostů bude pokračovat po zahrání domácích za postranní čáru.

1

Domácí z Chlumce nastupují v modrých dresech, hosté z Brozan dnes oblékli dresy bílé barvy.

Hráči právě přicházejí na hrací plochu, utkání za chvíli začne.

FK Chlumec nad Cidlinou: Lichtenberg – Zukal, Krčál, Weis, Kneifel, Zeman, Bastin, Doležal, Finěk, Veselka (C), Řezníček
    Náhradníci: T. Labík, Petr, Ludvík, Jakobovici, Vaníček, Gluski, Ruml
    Trenér: Miloš Sazima

SK Sokol Brozany: Havránek (C) – Soungole, Hasil, Schettl, Krátký, Bubeníček, Strada, Bechyně, Výborný, Jindráček, Čada

Tomáš Labík – 5 gólů

Fotbalový tým z Brozan, města ležícím při levém břehu Ohře, je oproti svému dnešnímu oponentovi o malinko úspěšnější, dokázal získat o bod více a navíc odehrál o jeden zápas méně. Ve 20 zápasech vyválčil místní SK Sokol 33 bodů, 10 zápasů opanoval, ve třech případech remizoval a v sedmi případech odcházel s prázdnou. Bilance posledních pěti zápasů Brozan je velmi vyrovnaná (2 výhry, 1 remíza, 2 prohry). Ve víkendovém zápase Brozany zajížděly do Prahy a snažily se obrat o body jednoznačně nejlepší tým soutěže Viktorii Žižkov. Všechno důležité se událo už v prvním poločase, po trefách domácích Proška a Mulemeho korigoval výsledek nejlepší střelec Sokola Martin Jindráček. Více už hosté nestihli a odjeli zpátky domů bez bodů.

Tým z okresu Hradec Králové v dosavadním průběhu získal 32 bodů v 21 odehraných zápasech (9 výher, 5 remíz, 7 porážek) a drží si vyrovnané skóre 28:28. V posledních pěti zápasech však ale získal jen čtyři body za jednu remízu a za jednu výhru, která přišla v nedělním zápase proti B-týmu Pardubic. Ve 20. minutě tohoto zápasu otevřel gólový účet hostí mladý útočník Jonáš Kneifel, který do Chlumce zamířil v zimním přestupovém okně na hostování z týmu SK Slavia Praha. Pět minut po změně stran se navíc prosadil i nejlepší střelec Chlumce Tomáš Bastin. Hostům se podařilo pouze snížit, z nařízeného pokutového kopu se nemýlil brazilský fotbalista Leandro Lima.

Krásný dobrý den všem fanouškům České fotbalové ligy, v rámci dohrávky 17. kola se proti sobě utkají týmy domácího Chlumce nad Cidlinou a hostujícího tým SK Sokol Brozany. Příjemnou počtenou!

Zápas byl odložen na 19.4.2023 z důvodu nezpůsobilé hrací plochy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.