4 6 6
Karolína Plíšková
1
6 1 2
Pátek 21.04.2023, 19:38 • Centrální kurt, Stuttgart (GER) • WTA Stuttgart - Porsche Tennis Grand Prix (krytá antuka) • Čtvrtfinále

Česká tenistka Karolína Plíšková (17.) nenašla ve více než dvouhodinové bitvě recept na světovou jedničku Igu Šwiatekovou a loučí se s turnajem WTA ve Stuttgartu ve čtvrtfinále. Ačkoliv získala první set, nakonec s favorizovanou soupeřkou prohrála 6:4, 1:6 a 2:6.

Plíškovou v utkání hodně srážely dvojchyby, kterých zahrála hned 11. Přesto měla ale do utkání výborný vstup a v prvním setu se rychle prodrala do vedení 4:0. Přestože v šesté hře sama přišla o jedno podání, dokázala úvodní dějství úspěšně dopodávat a ukázala, že by mohla proti Šwiatekové překvapit.

Od druhé sady však mělo utkání zcela jiný obrázek. Polská hráčka se výrazně zlepšila, zpřesnila hru a navíc předváděla fantastický pohyb po dvorci. Plíškovou vystavovala velkému tlaku a ve druhém setu jí dokonce nedovolila ani jednou uspět na podání.

Ve třetím setu se hra trochu vyrovnala a Plíšková se po ztrátě servisu ve třetím gemu srdnatě se soupeřkou rvala. Nevyužila však dva brejkboly ve čtvrté hře a další příležitost si už nevypracovala. Šwiateková své vedení následně ještě zvýšila v sedmém gemu a duel hned vzápětí doservírovala.

Plíšková však může být se svým vstupem do antukové části sezony spokojená. Ve Stuttgartu porazila světovou devítku Marii Sakkariovou, poradila si také s Chorvatkou Donnou Vekičovou a stopku jí vystavila až nejlepší hráčka současnosti. (21:46:23)

Konec zápasu
    2:1; 6:2 - Iga Świąteková

6:2
    Return Plíškové končí pouze v síti. Iga Šwiateková postupuje na turnaji WTA ve Stuttgartu do semifinále!

40-15
    Dva mečboly. Šwiateková si je vypracovala přímým bodem z druhého podání.

30-15
    Páska tentokrát zastavila Plíškovou. Šwiateková je dva míčky od postupu do semifinále.

15-15
    Polka trefila míček až na základní lajnu a Plíšková už jen srazila svůj úder pod sebe.

0-15
    Dlouhá výměna, ve které se zprvu Šwiateková zachránila, ale nakonec po křižné přestřelce trefuje síť.

5:2
    Konec přestávky, podávat na vítězství bude Iga Świąteková.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.
    1:1; 5:2 - Iga Świąteková

5:2
    A ten už světová jednička po křižném úderu do pravé části dvorce využívá. Plíšková byla na levé straně a neměla šanci míček doběhnout.

A-40
    Následně ale přichází těsný aut a další brejkbol pro Šwiatekovou.
    1:1; 4:2; 40-40 - Karolína Plíšková

40-40
    Přímým bodem odvrací Plíšková i druhý brejkbol a pořádně z hluboka si zakřičela. Konečně projevila emoce a vykřičela ze sebe tlak, kterému čelí v souboji se světovou jedničkou.

40-30
    Čárový rozhodčí zahlásil aut Plíškové, ale okamžitě se opravil. Míček byl dobrý, šel přesně na lajnu a Šwiateková by ho nestihla. Umpirový rozhodčí tak přisoudil fiftýn české tenistce.