Osasuna – Real Betis 3:2 (kon.) | Almería – Ath. Bilbao 1:2 (kon.) | Real Sociedad – Rayo Vallecano 2:1 (kon.)
Valladolid – Girona 1:0 (kon.) | Real Madrid – Celta Vigo 2:0 (kon.)
Real Valladolid
1:0 (1:0)
Girona FC
Sobota 22.04.2023, 18:30 • Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) • Španělská LaLiga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Real Valladolid: Masip (C) – Fresneda, J. Fernández, al-Jámiq, Escudero – Hongla, K. Pérez, Monchu – Plata, Larin, Amalláh.
    Náhradníci: Asenjo – L. Pérez, Machís, Ja. Sánchez, I. Sánchez, Rosa, Kenedy, Aguado, León, Plano, Mesa.
    Trenér: Uruguayan Paulo Pezzolano

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, Espinosa, Juanpe, J. Hernández – Romeu – Cygankov, I. Martín, A. García, Villa – Stuani (C).
    Náhradníci: Fuidias, Carlos – Couto, Reinier, Callens, Riquelme, Artero, Gutiérrez, V. Fernández.
    Trenér: Míchel

Rozhodčí: Mario Melero López.

Utkání nám za malou chvíli začne. Hostující Girona nastupuje ve žlutých dresech, Valladolid bude hrát ve fialovém.

1

1
    Hned v první minutě jsme na středu hrací plochy viděli nepříjemnou srážku. Dva hráči zůstali ležet na trávníku.

3
    Až nyní se pokračuje ve hře. Domácí celek rozehrává z vlastní poloviny.

3
    Valladolid vybojoval zhruba pět metrů od rohového praporku autové vhazování. Dokáže se hned v úvodu dostat do tlaku?

4
    Kike Pérez poslal do vápna skvělý centr, který byl zakončen rychlou střelou z otočky. Rána Larina minula bližší tyč zhruba o metr, ale gólová šance to bezesporu byla.

5
    Střídání v týmu Girona FC:
    ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Valery Fernández.

6
    Domácí jsou v úvodu lepší, opět si přihrávají na útočné polovině a chtějí rozpohybovat defenzívu Girony.

7
    Poprvé se výrazněji na míči udrželi také hosté, kteří zatím nemají protihru.

8
    Nicméně o chvíli později rozehráli rohový kop, který sice zpočátku nebyl zakončen, ale pak přišla nebezpečná střela z dálky, která horní tyč minula o několik desítek centimetrů.

9
    Gonzalo Plata si hledal ideální pozici poblíž šestnáctky, jenže následně si pomohl útočným faulem.

10
    Aleix García zůstal sedět na trávníku. Vypadá to, že Girona bude muset už podruhé střídat.

12
    ze hřiště odchází Aleix García, přichází Reinier.

12
    Selím Amalláh se snažil co nejrychleji centrovat do pokutového území, ale jeho pas byl sražen. Domácí budou kopat roh.

13
    Pokus o rychlou přihrávku směrem dopředu nebyl přesný. Paulo Gazzaniga se chystá na odkop od své svatyně.

15
    Viktor Cygankov se skvěle vrátil na pravou stranu, aby zablokoval přihrávku soupeře. O chvíli později se ale domácí celek znovu dostal k balónu a už to zkouší centry do šestnáctky.

17
    Domácí chtěli opět dopředu, ale míč v době přihrávky už opustil hřiště. Autové vhazování pro Gironu.

18
    Gonzalo Plata nedostal od obránců mnoho prostoru. Navíc zpracování na prsa se mu úplně nevydařilo, takže útočník s číslem 11 pálit nemohl.

19
    Javi Hernández teď ve středu pole možná zbytečně riskoval, ale nakonec si pomohl zpětnou přihrávkou směrem na obránce.

20
    Girona chtěla něco vytvořit poblíž branky soupeře, ale nevydařil se jí úplně ideálně centr z pravé strany.

22
    Paulo Gazzaniga dostal přistrčení od obránce a balón lapil do svých rukavic. S rozehrávkou rozhodně nespěchá.

23
    Gonzalo Plata se na chvíli ocitl za defenzívou hostů, jenže balón si nepřebral dobře. To je velká škoda pro Valladolid.

24
    Máme za sebou zhruba polovinu prvního poločasu. Domácí jsou sice lepším celkem, ale zatím se jim nedaří v pokutovém území. Chybí také lepší finální fáze.

24
    Real Valladolid právě vstřelil branku!
    Teď už ale domácí přesní byli a po zásluze jdou tedy do vedení! Plata nabral rychlost na pravém křídle a přihrávkou pod sebe vybídl MONCHUA, který v pádu poslal hrací předmět k zadní tyči. 1:0. Asistence: Gonzalo Plata.

26
    Girona získala míč zhruba dvacet metrů před brankou. Pobídku na levou stranu dostal Cristhian Stuani, jemuž se ale nevyvedl centr.

28
    Po inkasované brance se hosté chtějí dostat více do hry, což se jim zatím daří. Javi Hernández natáhl ke střele z velké dálky, ránu ale zastavil perfektním zákrokem Jordi Masip.

29
    Na druhé straně se ale zaskvěl také Paulo Gazzaniga. Pohlídal si rychlý kontr a velmi zajímavý střelecký pokus Sergia Escudera.

31
    Monchu po rohovém kopu zkoušel pálit z dálky, nicméně jeho přízemní pokus byl zastaven.

32
    Kike Pérez dostal míč proti noze. Pálil levačkou po zemi k tyči, ale tu minul o pár centimetrů.

33
    Valery Fernández se provinil ve středu pole nedovoleným zákrokem.

35
    Jeden z hostujících hráčů si u zadní tyče přebíral míč, ale k zakončení se o kousek nedostal.

36
    Po rohovém kopu bylo ve vápně Valladolidu pořádně rušno, avšak branka ze závaru nepadla.

37
    Girona v posledních třech minutách získala územní převahu. Nyní vybojovala nedovolený zákrok, takže standardní situaci bude rozehrávat zhruba z pětadvaceti metrů.

38
    Obrovská šance na vyrovnání! Míč se odrazil před Juanpeho, který pohotově střílel z otočky, ale těsně minul brankový prostor.

40
    Gonzalo Plata si pomohl na obranné polovině nedovoleně. Rozehrávky se ujímají hosté.

40
    Viktor Cygankov poslal do vápna celkem kvalitní centr, na který o kousek nedosáhl Cristhian Stuani, jenž se zároveň provinil nedovoleným zákrokem.

41
    Žlutá karta pro tým Girona FC (Iván Martín).

42
    První poločas nám pomalu směřuje do svého konce. Valladolid kombinuje okolo půlící čáry.

43
    Přenesení hry domácího celku nebylo přesné. Autové vhazování pro Gironu.

44
    Gonzalo Plata si navedl balón na střelu levačkou. Jeho rána ale byla sražena, poté ji do rukavic vzal Paulo Gazzaniga.

45+1
    Nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu se bude nastavovat pět minut.

45+2
    Girona si přebrala míč na útočné polovině a pokouší se kombinovat. Ještě má zhruba tři minuty čas.

45+3
    Jordi Masip si bez větších potíží stáhl centr z pravé strany do své moci. Následně rozehrál směrem dopředu.

45+5

Je za námi první poločas, který nabídl jedinou branku. Úspěšným střelcem byl ve 24. minutě domácí Monchu, který využil skvělé zpětné přihrávky Gonzalo Platy. Valladolid vede zaslouženě, poněvadž většinu poločasu byl lepší, ale také Girona si vytvořila několik šancí.