Německo – Česko cz 1:7 (kon.) | Norsko – USA 1:12 (kon.)
Norsko
1:12 (0:4, 1:5, 0:3)
USA
Sobota 22.04.2023, 19:00 • St. Jakob Arena • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Nejlepší hráč utkání na norské straně: Elias Vatne

Nejlepší hráč na americké straně: Gabe Perreault (21:31:07)

Střely na branku: 15 – 61

Je dobojováno, ve třetí třetině přidali Američané další tři góly a střelecké hody ze strany USA se tak zastavily na dvanácti gólech. Norové se zmohli pouze na jedinou přesnou trefu a proti silnému zámořskému týmu tak utrpěli pořádný debakl.

59:38
    Ještě je hra zastavena a vhazovat se bude před norskou brankou. Zápas pomalu, ale jistě spěje ku svému konci.

59:26
    Američané mají puk na svých hokejkách, ještě se snažili překonat norského brankáře, ale ten sklapl betony a neinkasoval.

58:23
    Ryan Fine střelou z první na levém kruhu trefil pravý beton Mariuse Björnsgaarda.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty, troufám si napsat, zápasu.

57:18
    Aram Minnetian vyvezl touš z obranného pásma USA a ty jdou znovu útočit. Obrana Norů tak musí vyhlásit znovu další stupeň nebezpečí před Björnsgaardem.

56:11
    Náznak akce na norské straně byl rychle zastaven americkou obranou a Američané se ještě derou do další útočné akce.

Střely na branku: 13 – 60
    54:10 Oliver MOORE - 1:12

54:10
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Další puk se třepotá v norské síti, Američané vedou už 12:1! Ryan Fine z levé strany našel na druhé straně volného OLIVERA MOOREA, který poté švihem nedal Björnsgaardovi žádnou šanci – 1:12. Asistence: Ryan Fine a Carey Terrance.

53:38
    Beckett Hendrickson ze za brankou Norů obtočil a poté nasměroval touš do prostoru mezi kruhy, ale nebyl tam nikdo, kdo by puk převzal.

52:50
    Beckett Hendrickson se dral do útočné třetiny, ale byl zastaven soupeřem. Následně pak šli do akce Norové, ale zblízka Carsena Mussera nepřekonali.

51:21
    Další závar před norskou brankou, Američané nepolevují, i když mají obrovský náskok. Nyní ale musel zakročit Carsen Musser, kterému po střele Hagena zaduněly betony.

50:12
    Další komerční přestávka.

49:29
    Ryan Fine byl cloněn soupeřem a nedostal se na pravé straně do zakončení. Následoval výhoz puku Nory do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
    48:34 Cole EISERMAN - 1:11

48:34
    Američané využívají přesilovou hru, v prostoru mezi kruhy přijal přihrávku od Voteho COLE EISERMAN a svižnou ranou pak prostřelil Mariuse Björnsgaarda. Jeto jeho dnes už čtvrtý přesný zásah – 1:11. Asistence: Will Vote.

48:01
    Vyloučení v týmu Norsko:
    Felix Amundsen – 2 min., nedovolené bránění.

46:38
    USA je v plném počtu.
    45:19 Carter SLAGGERT - 1:10

45:19
    Ve vlastním oslabení vypíchl kotouč CARTER SLAGGERT a uháněl s ním do samostatné akce, zblízka pak překonal Mariuse Björnsgaarda a dává pro USA už desátou branku – 1:10. Asistence: Danny Nelson.

44:38
    Vyloučení v týmu USA:
    Cole Hutson – 2 min., hrubost.

44:09
    Carey Terrance převzal přihrávku a po levém křídle nabruslil do útočného pásma, kde napřáhl ke střele, ale po ní jen vyprášil pravý beton Mariuse Björnsgaarda.

43:50
    Nyní musel po delší době zakročit Carsen Musser a hru nechal přerušit. Buly po jeho levé ruce.

42:48
    Danny Nelson zkusil zužitkovat přihrávku od Voteho, ale tahle souhra nepřinesla ovoce v podobě desátého gólu Američanů.

41:45
    Z prostoru mezi kruhy střílel Cole Hutson, jeho pokus ale zastavila obrana Norů. Následovala akce na druhé straně, ale ani soupeř USA neskóroval.

40:54
    Američané ve velké šanci, ale kotouč neskončil za zády norského brankáře. Následně pak Norové otočili hru opačným směrem.

40:40
    Norsko je v plném počtu.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:53.

Střely na branku: 8 – 42

Také druhá třetina je minulostí a Norové by si asi už přáli, aby zápas skončil. Američané totiž zatížili jejich konto dalšími pěti góly, zatímco Norové se trefili jednou. K vidění bylo střídání gólmanů na norské straně, na té americké pak dva hattricky. Nejprve ho završil Cole Eiserman, po něm poté také Gabe Perreault.

40:00

39:15
    Cole Eiserman zamíchal kotoučem mezi kruhy, jeho následná střela pak končí na obraně Norů. A ti se poté okamžitě osvobozují vyhozením puku až před Carsena Mussera.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Jörgen Myhre – 2 min., sekání.

37:51
    Salvatore Guzzo na pravé straně vyslal pokus, který prošel za zády Björnsgaarda. Puk okopíroval brankovou čáru a neskončil za ní.

Střely na branku: 8 – 40

37:01
    Zakázané uvolnění Američanů a hra se stěhuje před jejich branku. Vhazovat se bude před Carsenem Musserem.

36:34
    Aram Minnetian napřáhl ke střele na pravém kruhu a Marius Björnsgaard jeho pokus zastavil a kotouč má v lapačce. Hra je zastavena, buly po jeho levé ruce.

35:27
    Carter Slaggert zblízka nepřekonal Mariuse Björnsgaarda, který tak zachytil další pokus USA. Nicméně nadále čelí akci prvního útoku Spojených států, který je hodně nebezpečný.

34:23
    Další nebezpečí před norskou klecí, Norové to ale ustáli a hned vyhodili puk do bezpečí. A hned šli vystřídat unavenou pětici hráčů.
    33:10 Gabe PERREAULT - 1:9

33:10
    Druhý hattrick je na světě. Do blízkosti brankáře Norska se natlačil GABE PERREAULT a po jeho pokusu končí kotouč znovu za jeho zády a může také slavit třígólový večer. Asistence: Will Vote a Will Smith.

32:37
    Střídání v týmu Norsko:
    ze hřiště odchází Martin Lundberg, přichází Marius Björnsgaard.
    32:37 Danny NELSON - 1:8

32:37
    Už osmou branku dávají Spojené státy. Od levého hrazení si blíže brance najel DANNY NELSON a jeho švih pak znovu končí za zády Björnsgaarda – 1:8. Asistence: Beckett Hendrickson a Paul Fischer.

32:04
    Američané pokračují v útočném tažení, nyní to zkoušel Gabe Perreault, ale neprosadil se, hattrick tak zatím nezavršil.

32:01
    Další komerční pauza.
    31:42 Cole EISERMAN - 1:7

31:42
    Čepice na led! Po pasu od Hagense se zblízka nekompromisní střelou prosadil COLE EISERMAN a završuje tak dnešní hattrick – 1:7. Martin Lundberg tak na tuto rychlou střelou nemohl vůbec zareagovat. Asistence: James Hagens.

30:19
    Jsme v polovině základní hrací doby a Američané mají náskok pěti gólů. A rozhodně to nevypadá na to, že by ze zápasu mohlo být nějaké drama.
    29:15 Gabe PERREAULT - 1:6

29:15
    Hned po buly se roztáhli hráči USA v útočném pásmu, na pravé straně pak u bližší tyče dorazil za brankovou čáru střelu Leonarda GABE PERREAULT a i on je dnes dvougólovým střelcem – 1:6. Asistence: Ryan Leonard a Will Smith.

28:50
    Američané vypíchli soupeři puk a vydali se na další útočný výlet směrem před branku Martina Lundberga. Ten ve svém brankovišti znovu úřadoval a zachytil touš do lapačky.

27:55

Střely na branku: 7 – 27

27:26
    Karlsen to zkusil před Carsenem Musserem, ale jeho pokus neměl takovou razanci, aby jeho klec ohrozil.

26:39
    Do akce se opět drali Američané, zblízka ale Lundberga nepřekonal Carey Terrance.
    26:05 Will SMITH - 1:5

26:05
    Hned na druhé straně ale přichází odpověď. WILL SMITH na levé straně v blízkosti branky Martina Lundberga vystřelil a kotouč pak zapadl za jeho záda – 1:5. Asistence: Ryan Leonard a Gabe Perreault.
    25:35 Elias VATNE - 1:4

25:35
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Krásná akce Norů a ti snižují na rozdíl tří branek. Je to jejich první gól nejen v tomto utkání, ale i na mistrovství světa. ELIAS VATNE si nabruslil až před Mussera a prostřelil ho mezi betony – 1:4. Asistence: Iver Karlsen a Felix Amundsen.

24:55
    Znovu je to tah na jednu branku, Američané se od úvodních minut druhého dějství prakticky nehnuli z pásma soupeře, kde hrozí z hodně střeleckých pozic. Martin Lundberg ale znovu brankoviště uhájil.

24:13
    Cole Eiserman dostal od spoluhráče další přihrávku do jízdy, ale jeho pokus končí jen na boční konstrukci norské branky.

22:51
    Brady Cleveland napřáhl ke střele uvnitř pravého kruhu a vyprášil střelou beton Martina Lundberga. Ten kryje další pokus Američanů a v úvodu druhého dějství odolává jejich tlaku.

21:56
    Puk se dostal do obranného pásma Američanů a pro něj si dojel Paul Fischer, následně pak Spojené státy otočily znovu hru před klec Martina Lundberga.

21:16
    Will Smith se otočil a snažil se tečovat puk před brankou Martina Lundberga, ale nakonec kotouč minul.

20:22
    Po zisku puku se Američané znovu natlačili před branku Martina Lundberga a ten musel rozkleknout v brankovišti, aby kotouč ukryl. A následně pak ještě zastavil pokus levým betonem.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:03.

Střely na branku: 4 – 18

První třetina duelu mezi Norskem a USA je za námi. Američané už od úvodních minut jasně naznačili, kdo bude pánem na ledě. A to potvrdili hned ve druhé minutě, když se prosadil Cole Eiserman, jenž bleskově využil přesilovou hru. O dvě minuty později už Spojené státy vedly 2:0. Gabe Perreault trefil odkrytou část norské klece a Lundberg musel znovu lovit puk ze své sítě. V jedenácté minutě pak vsítil svou druhou branku v utkání Cole Eiserman a brzy zadělal na hattrick, USA šly do náskoku o tři góly. A to ještě nebylo vše. Ve čtrnácté minutě se po vyšachování soupeře trefil do odkryté sítě Ryan Leonard a ten stanovil konečný stav první třetiny na 4:0 pro Spojené státy americké.

20:00

19:48
    Američané se ubránili a už jsou kompletní.

19:30
    Obrana USA znovu získala puk na svou stranu a ten okamžitě odpálila až před branku Martina Lundberga a šetří tak další cenné vteřiny z oslabení.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:20
    Norové mají další přesilovku a už se usadili před americkou brankou. Felix Granath pak vyzkoušel pozornost Carsena Mussera, který uspěl a následně pak se Američané osvobozují.

17:48
    Cole Eiserman – 2 min., krosček.

17:20
    Cole Eiserman útočil v závěru první třetiny na hattrick. Z pravého kruhu vypálil, ale po jeho ráně zaduněly betony Martina Lundberga, jenž tak nedovolil, aby Eiserman završil třígólový večer už v úvodním dějství.

17:04
    Ryan Leonard byl v další velké šanci USA, jeho pokus na hraně brankoviště ale do odkryté klece nezaplul.

16:31
    Norové v rohu obranného pásma získali puk na svou stranu, ale poté se tam dostal jeden z Američanů a ten ho dostal zase na hokejky USA.

16:22
    Oliver Moore dostal nabito do prostoru mezi kruhy, poté napřáhl ke střele a jeho tvrdý švih pak končí na brankáři Martinu Lundbergovi. Ten raději zastavuje hru a následuje další komerční přestávka.

15:28
    Američané jsou v plném počtu a hned se ženou do útočného pásma.

15:26
    Tentokráte už ale musel zasahovat Carsen Muser, jenž čelil nebezpečnému zakončení Stiana Solberga, jenž střílel z hrany levého kruhu. Hra je opět zastavena a vhazování bude na levém kruhu před Musserem.

14:41
    A znovu se dostali do útočného pásma Norové, ale brzy se z něho zase pakovali. Američané jsou prostě všude a velmi dobře brání prostor před Carsenem Musserem.

13:56
    Spojené státy americké se dobře brání a vyhazují puky daleko od branky Carsena Mussera. Šetří tak cenné vteřiny z početní nevýhody.

13:28
    Brady Cleveland – 2 min., nedovolené bránění.
    13:04 Ryan LEONARD - 0:4

13:04
    Z další kombinace Američanů je už čtvrtý jejich zásah. Gabe Perreault vrátil přihrávku pro RYANA LEONARDA, jenž po vyšachování obrany skóruje za bezmocného Martina Lundberga – 0:4. Asistence: Gabe Perreault a Cole Hutson.

12:51
    Američané sebrali soupeři kotouč a hned se natlačili do pásma Norska.

12:12
    Liam Sätre si nabruslil na levou stranu a švihem poslal kotouč na bránu Američanů, ovšem Carsen Musser zakročil a poté raději nechal hru přerušit. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

11:03
    Američané nemají dost a jsou všude. Po další pěkně sehrané kombinaci střílel Aram Minnetian, ale rozkleknuté betony Martina Lundberga dostaly kotouč do bezpečí.
    10:29 Cole EISERMAN - 0:3

10:29
    Hned po buly v útočném pásmu poslal Ryan Fine kotouč do prostoru mezi kruhy, kde byl ideálně postavený COLE EISERMAN a ten švihem nedal norskému brankáři žádnou šanci. Velmi brzy tak má tento americký útočník zaděláno na hattrick – 0:3. Asistence: Ryan Fine.

10:26
    A na druhé straně střílel nebezpečně Cole Eiserman, autor úvodní branky zápasu se tentokráte neprosadil. Ovšem Lundberg raději ukryl puk a nechal hru přerušit. Následuje první komerční přestávka.

10:03
    Will Smith vybojoval kotouč a poté u pravé tyče zakončoval, ale trefil jen beton Martina Lundberga. Ten tak dalším zákrokem svůj tým podržel a Norové půjdou útočit.

09:05
    A nyní jsou už v plném počtu.

08:15
    Norové se na chvíli usadili v pásmu soupeře, ale nepovedlo se jim ohrozit branku Mussera. Američané se pak osvobozují.

07:05
    Cole Hutson – 2 min., vysoká hůl.

06:14
    A znovu se dostali američtí hráči do ohrožení branky soupeře, ale nakonec pokus Coleho Hutsona končí jen vedle bližší tyče.

05:09
    Norové se nyní dostávali do slibné akce, ale zastavilo je postavení mimo hru, která se stěhuje zpět do středního pásma, kde se za chvíli bude vhazovat.
    03:54 Gabe PERREAULT - 0:2

03:54
    A po chvilce vedou USA už 2:0. GABE PERREAULT vypíchl puk a poté si rychle nabruslil až těsně před Martina Lundberga, kterého tváří v tvář prostřelil – 0:2. Američané tak ukazují svou sílu už od úvodních minut. Asistence: Will Smith.

03:13
    Američané znovu zatopili obraně Norů a také i brankáři, Martin Lundberg měl opět plné ruce práce ve svém brankovišti.
    01:45 Cole EISERMAN - 0:1

01:45
    Bleskově využitá přesilová hra a Američané otevírají účet dnešního zápasu. Po buly se puk dostal na levou stranu k Oliveru Mooreovi, jenž viděl na opačné straně volného COLEHO EISERMANA a ten poté pohotově trefil odkrytou část branky Martina Lundberga – 0:1. Asistence: Oliver Moore a Will Vote.

01:35
    Oliver Langland – 2 min., hákování.

01:18
    Ryan Leonard v další velké šanci Spojených států amerických, na levé straně měl odkrytou branku soupeře, ale nakonec na kotouč nedosáhl.

00:48
    Danny Nelson nabruslil na levý kruh a hned nebezpečně vystřelil, do akce tak musel jít norský brankář Martin Lundberg, jenž nyní svůj tým podržel!

00:15
    U puku jsou Norové a hned se vydali do první akce zápasu, po střele Jörgena Myhreho ale zakročil brankář USA a soupeř Norska tak rychle otáčí hru.

00:01

Hráči obou zemí a také všichni rozhodčí jsou už na ledové ploše a zápas tak za malý okamžik bude moci začít.

Ještě jednou přeji hezký sobotní večer u sledování textového online přenosu z mistrovství světa hráčů do osmnácti let. Společně budeme sledovat utkání mezi Norskem a Spojenými státy americkými.

Norsko: Lundberg (Björnsgaard) – Solberg, Hagen, Stöen, Semmerud-Garcia, Översveen, Lafton, Amundsen – Granath (C), Myhre, Bah – Sjöthun, Langland, Haugen (A) – Vatne, Sätre, Karlsen (A) – Indergaard, Sandnes, Klungtveit.
    Trenér: Christer Nylund

USA: Musser (Slukynsky) – Minnetian, Schulz (C), Buium, P. Fischer, Fortescue, Hutson, Cleveland – Leonard (A), Perreault, Smith – Moore (A), Fine, Terrance – Eiserman, Hagens, Vote – Guzzo, Slaggert, Hendrickson – Nelson.
    Trenér: Dan Muse

Rozhodčí: Hebeisen (SUI), Kohlmueller (GER) – Jusi (FIN), Riecken (AUT).

Vzájemná utkání

Norsko s USA v této věkové kategorii na sebe narazily naposledy v roce 2009 taktéž na mistrovství světa, tehdy vyhrály Spojené státy americké 8:0! Na tuto bitvu už ale sedla pořádná vrstva prachu, dnes je tu nový další zápas a uvidíme, co nám duel nabídne.

Norsko

Norsko svůj první zápas na světovém šampionátu osmnáctek odehrálo o den později, tedy v pátek, kdy vyzvalo celek Švýcarska, které je pořadatelskou zemí tohoto mistrovství světa. A právě domácí celek ze Švýcarska byl nad síly Norů, kteří prohráli 0:5 a na šampionátu si připsali prohru. Dnes budou chtít tuto odčinit, ovšem proti zámořskému celku to budou mít hodně těžké.

USA

Hned v úvodním dni šampionátu hráčů do osmnácti let na sebe narazily týmy Lotyšska a USA. Američané jsou favority celého mistrovství a tuto roli naplnili v prvním zápase, kdy neponechali nic náhodě a Lotyšský výběr porazili vysoko 7:1. První třetina ale byla bezbranková a Lotyši tak zámořský celek trápili. Ve třetím dějství už ale Američané ukázali svou sílu a nasázeli svému soupeři tři góly. Ve třetím dějství šli do náskoku 5:0, soupeř ale snížil. Poslední slovo ale měly Spojené státy americké, které přidaly další dva zásahy a nakonec dokráčely k prvním třem bodům celkem hladce. Dnes na ně čeká další protivník v podobě severského celku z Norska, které taktéž bude v duelu spíše outsiderem. Uvidíme, zda Norové dokáží potrápit svého amerického soka.

V rámci Mistrovství světa do 18 let se v sobotu večer utkají mládežnické reprezentace Norska a USA. Jde o další zápas skupiny B a v tomto souboji jsou jako favorité vedeni hráči USA, kteří jsou aspiranty na medailové umístění.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 26. Vatne (Karlsen, Amundsen) – 2. Eiserman (Moore, Vote), 4. Perreault (Smith), 11. Eiserman (Fine), 14. Leonard (Perreault, Hutson), 27. Smith (Leonard, Perreault), 30. Perreault (Leonard, Smith), 32. Eiserman (Hagens), 33. Nelson (Hendrickson, P. Fischer), 34. Perreault (Vote, Smith), 46. Slaggert (Nelson), 49. Eiserman (Vote), 55. Moore (Fine, Terrance)

Norsko: Lundberg (33. Björnsgaard) – Solberg, Hagen, Stöen, Semmerud-Garcia, Översveen, Lafton, Amundsen – Granath (C), Myhre, Bah – Sjöthun, Langland, Haugen (A) – Vatne, Sätre, Karlsen (A) – Indergaard, Sandnes, Klungtveit.

Rozhodčí: Hebeisen (SUI), Kohlmueller (GER) – Jusi (FIN), Riecken (AUT)