Sparta B – Prostějov 2:0 (kon.) | Jihlava – Dukla Praha 0:1 (kon.) | Karviná – Líšeň 2:2 (kon.)
Táborsko – Opava 1:0 (kon.)
AC Sparta Praha B
2:0 (0:0)
1. SK Prostějov
Neděle 23.04.2023, 10:30 • Stadion Viktoria Žižkov, Praha • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Vítám všechny fotbalové fanoušky! FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA pokračuje 24. kolem a my se podíváme na souboj Sparty Praha B a Prostějova. Sparta zvládla zápas v minulém kole, když ve středu zvítězila v Opavě 2:1. Za Spartu se trefili Schánělec a Goljan. Trenér Janoušek ale bude postrádat obránce Ondřeje Kukučku, který byl v 72. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. Také Prostějov svůj zápas zvládl, když doma porazil Vyškov 1:0 brankou ze 68. minuty, kdy proměnil penaltu Jan Schaffartzik. Sparta se momentálně nachází na 9. místě tabulky se ziskem 28 bodů. Prostějov je 13. a má na kontě 26 bodů a předposlední Opavu má pouze tříbodový náskok. Sparta z posledních pěti utkání vyhrála dvakrát, když kromě Opavy porazila doma Táborsko, remizovala s Karvinou a s Chrudimí a prohrála v Jihlavě. Prostějov z posledních pěti zápasů vyhrál jen jednou, a to právě v minulém kole nad Vyškovem, remizovali v Chrudimi a prohráli s Příbramí, s Vlašimí a na hřišti Táborska. Favoritem utkání by měli být Pražané, ale uvidíme, jestli se nedočkáme překvapení. Nejlepším střelcem Pražanů je Petr Pudhorocký s 5 trefami. Nejlepším střelcem Prostějova je Jan Koudelka, jenž nastřílel 7 branek. Výkop bude na stadionu Viktorie Žižkov v neděli v 10:30.

AC Sparta Praha B: Heča – Hodouš, D. Horák (C), Kamenović, Čelůstka, Vydra – Kaštánek, Schánělec, Okeke, Cissé – Goljan.
    Náhradníci: Nalezinek – Jonáš, O. Novotný, Váňa, Večerka, Holoubek, Šilhart.
    Trenér: Petr Janoušek

1. SK Prostějov: Vejmola – Bialek, Gábriš, Bolf, Bartolomeu – Kulig, Rolinek, M. Mach, Moučka, Koudelka (C) – Malec.
    Náhradníci: Krynskyj – Blahuta, Karásek, Vlachovský, Chvěja, Schaffartzik, Gouamene.
    Trenér: Michal Šmarda

Rozhodčí: Radina – Mojžíš, Černoevič.

Oba týmy jsou ještě v kabině po rozcvičce a utkání za pár minut začíná.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Prostějov nastoupí v modrobílých dresech a Sparta v rudých.

1

1
    V úvodu utkání zatím Sparta kombinuje s míčem a posílá si přihrávky.

2
    Sparta bude zahrávat rohový kop.

2
    Ten ale nebyl úspěšný a obrana Prostějova míč odvrátila.

3
    Další roh pro domácí.
    Centr letěl na bližší tyč Vejmolovy brány, ale jeden z jeho obránců mu pomohl a míč odkopl.

4
    Autové vhazování pro hosty.

5
    Kamenović odvrátil míč za čáru a Prostějov bude kopat roh.

5
    Zpoza vápna zkoušel střílet Bialek, ke kterému se dostal míč, ale rána mi nesedla a míč skončil vedle brány.

7
    Střelu Vydry z vápna srazil jeden z hráčů Prostějova. Roh pro Spartu.

7
    Balón nakonec končí v zámezí a výkop od branky bude mít gólman Vejmola.

8
    Sparta bude znovu zahrávat rohový kop.

9
    Roh byl rozehrán nakrátko, ale k míči se následně dostali hosté.

10
    Horák svým centrem do pokutového území hledal Kaštánka, ale ten se nakonec k míči nedostal a s míčem hraje Prostějov.

11
    Autové vhazování pro Spartu.

11
    Okeke byl faulován a Sparta bude rozehrávat standardní situaci. Horákovi se ale rozehrávka vůbec nepovedla.

13
    Bartolomeu byl faulován a Prostějov bude zahrávat přímý kop.

13
    Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Dimitrije Kamenović).

14
    Přímý kop rozehrál sám Bartolomeu, ale jeho pokus mířil jen vedle branky.

15
    Zpoza vápna pálil Kaštánek, ale neprostřelil clonu stojících hráčů před sebou.

16
    Míč se po nákopu Vejmoly dostal až na druhou stranu hřiště k Hečovi.

18
    Ani Schánělec neuspěl se svou ranou zpoza vápna a narazil na dobře zformovanou obranu Prostějova.

19
    Autové vhazování pro domácí Spartu.

20
    Míč se odrazil od Schánělce a vhazovat bude Prostějov.

21
    Horák se srazil v souboji s Bartolomeuem a hra je přerušena. Rozehrávat bude Prostějov.

22
    Bialek dobrým zákrokem odehrál míč do zámezí a vhazovat bude Sparta.

23
    Sparta bude nyní rozehrávat volný přímý kop.

24
    Na centrovaný míč si naskočil Schánělec, ale netrefil balón ideálně.

25
    Horák hledal centrem do vápna někoho ze svých spoluhráčů, ale rychlejší byl prostějovský obránce, který včas balón odkopl do bezpečí.

26
    Nebezpečně pálil Goljan zpoza vápna a Vejmola vytáhl míč na roh. Ten ale brankáři Prostějova žádné ohrožení nepřinesl.

27
    Na zemi se ocitl jeden ze sparťanů a píská se faul Prostějovu.

29
    Goljan se odvážně protáhl skrz tři hráče, ale pak byl faulován a hra je přerušena.

30
    Cisse se v pokutovém území snažil zakončit, ale z celé akce nakonec sešlo, díky dobré obraně Prostějova.

32
    Výkop od branky bude mít prostějovský brankář Vejmola.

33
    Sparta drží míč na svých kopačkách a kombinuje.

34
    Goljanova nahrávka na Kaštánka nebyla přesná, protože ji zblokoval jeden z hostujících obránců.

34
    Teď už se Kaštánek k zakončení dostal, ale z pokutového území bránu přestřelil.

36
    Jeden ze sparťanů faulován a bude z toho volný přímý kop pro domácí.

37
    Zakončení z přímého kopu si vzal na starost Vydra, který ale mířil jen doprostřed branky, kde byl připravený brankář Vejmola, jenž chytil míč do rukavic.

38
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Šimon Gábriš).

39
    Po centru z přímého kopu prodloužil Cisse do pokutového území na Čelůstku, který ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu!

41
    Heča vyběhl daleko z branky, aby zmenšil střelecký úhel Malcovi, který to následně zkusil, ale bránu nakonec netrefil.

42
    Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Nelson Okeke).

45
    Brankář Vejmola bude vykopávat od své brány.

45+1
    Okeke parádní ranou orazítkoval tyč Vejmolovy brány!

45+1

Po první půli je skóre zatím nerozhodné. Hraje se převážně ve středu hřiště, ale více šancí měla Sparta. Tu největší měl v závěru první půle Okeke, který krásnou střelou zpoza vápna nastřelil tyč Vejmolovy brány. Uvidíme, jaká bude druhá půle.
    Druhá půle začne zhruba v 11:32.

Hráči už se vrací zpět na hrací plochu. Druhá půle za pár okamžiků začne.

46

46
    Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
    ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Lukáš Váňa,
    ze hřiště odchází Ondřej Čelůstka, přichází Dalibor Večerka.

47
    Míč skončil za postranní čarou a vhazuje Sparta.

48
    Faulován Bartolomeu. Prostějov rozehrává standardní situaci.

49
    Koudelka hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů, ale centr byl odvrácen domácí obranou.

51
    Míče si chvilku užili hosté, ale už ho zase mají domácí.

51

52
    Míč v zámezí. Autové vhazování pro Spartu.

52
    Jeden z hráčů Sparty zamířil hodně vedle brány a Vejmola bude odkopávat od své brány.

53
    Goljan nebezpečně pálil, ale Vejmola předvedl skvělý zákrok a střelu vyrazil.

54
    Sparta B právě vstřelila branku! A je tu první gól utkání! Sparta rozehrávala rohový kop a na centr si ve vápně nejvýše naskočil TOMÁŠ SCHÁNĚLEC, který se hlavou trefil přesně k tyči. Vejmola se po míči natahoval, ale nepodařilo se mu to.

58
    Další centr, který mířil do pokutového území tentokrát odehrála obrana Prostějova.

59
    Malec už se chtěl dostat k míči a zakončovat, ale rychlejší byl domácí obránce, který mu míč odebral a vrátil zpět brankáři Hečovi.

61
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Samuel Kulig, přichází Ondřej Chvěja,
    ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Martin Vlachovský,
    ze hřiště odchází David Moučka, přichází Dano Gouamene.

63
    Další velká příležitost Kaštánka. Ten pálil z pokutového a Vejmola předvedl skvělý zákrok a Sparta bude zahrávat roh.

64
    Rohový kop ale nijak výrazněji branku Vejmoly neohrozil.

65
    Na druhé straně bude nyní roh zahrávat Koudelka.

66
    Roh byl rozehrán nakrátko a míč poté skončil vedle Hečovy brány, a protože to bylo s tečí bude Prostějov zahrávat roh.

67
    Ten byl opět nakrátko a Heča musel vyboxovat centrovaný balón mimo nebezpečí.

68
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Dano Gouamene).

70
    Sparta B právě vstřelila branku! Sparta přidává druhý gól! Domácí zahrávali další roh a hosté si nepohlídali DIMITRIJEHO KAMENOVIĆE, jenž hlavou mířil přesně. Sparta dává dnes už podruhé gól z rohu.

72
    ze hřiště odchází Adam Goljan, přichází Ondřej Novotný.

Dnešní utkání sleduje 315 diváků.

73
    ze hřiště odchází Marek Mach, přichází Jarmil Blahuta.

74
    Prostějovu odpískán faul a rozehrávat bude Sparta. Přímý kop ale nebezpečí nepřinesl, protože centrovaný míč odvrátila obrana hostů.

76
    Autové vhazování pro Prostějov.

77
    Cisse se ocitl na zemi, ale podle rozhodčího to faul nebyl.

78
    Další standardní situace pro Spartu skončila tak, že obrana Prostějova opět míč odehrála mimo nebezpečí.

78
    Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Amath Cissé).

79
    ze hřiště odchází Amath Cissé, přichází Filip Šilhart.

80
    Další faul odpískán Prostějovu a na hřiště jsou povoláni i lékaři Sparty, kteří běží k faulovánému hráči. Tím faulovaným byl Schánělec, který se ale zvedl a po ošetření za postranní čarou je opět vpuštěn zpět na hřiště.

82
    ze hřiště odchází Tomáš Malec, přichází Matyáš Karásek.

83
    Na zemi se ocitl Novotný a rozhodčí píská faul.

84

85
    Míč až v rukavicích gólmana Vejmoly, který ho ihned posílá zpět do hry svým spoluhráčům.

85
    ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází David Holoubek.

87
    Vydra raději odkopl balón do zámezí, což znamená rohový kop pro Prostějov.

87
    Na centrovaný míč si naskočil Koudelka, který ale mířil pouze do rukavic brankáře Heči.

89
    Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jarmil Blahuta).

90
    Nastavují se 3 minuty.

90+1
    Centr Bolfa chtěl uklízet do branky Chvěja, ale branku minul.

90+3

Utkání je za námi. Sparta dala ve druhé půli dvě branky a obě padly z rohových kopů. Nejprve se prosadil hlavou v 54. minutě Schánělec, na kterého navázal stejným způsobem Kamenović v 70. minutě. Sparta tak bere důležité tři body, Prostějov musí zkousnout prohru.

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a mějte se krásně. Na počtenou u dalších přenosů! (12:28:41)