Švédsko – Německo 3:0 (kon.) | Švýcarsko – USA 0:10 (kon.) | Česko – Kanada cz 3:8 (kon.)
Finsko – Norsko 10:2 (kon.)
Finsko
10:2 (4:1, 4:0, 2:1)
Norsko
Úterý 25.04.2023, 20:00 • St. Jakob Arena, Basilej, Švýcarsko • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost. Přeji všem dobrou noc a mějte se fajn. (22:36:49)

Finové nakonec v poslední třetině ještě dvakrát skórovali a dosáhli deseti vstřelených gólů. Jako první v této třetině skóroval norský kapitán Granath, který ve 45. minutě trochu překvapil svou střelou brankáře Valiho, jemuž jeho pokus vypadl z lapačky. Finsko pak přidalo dva góly zásluhou Halttunena a Heleniuse. Norové tak po prohře 2:10 budou hrát s Německem o udržení v elitní skupině MS, Finsko si ve čtvrtečním čtvrtfinále zahraje se Slováky.

Nejlepší hráči zápasu:
    Felix Granath (NOR)
    Aron Kiviharju (FIN)

58:34
    Finsko právě vstřelilo branku! Desátý gól Suomi je na světě! Kangas předal od mantinelu puk Halttunenovi vystřelil a puk zůstal u norského brankáře, který ale místo zákroku nechal puk pro volného KONSTU HELENIUSE, který se prosadil ranou nad beton. Asistence: Kasper Halttunen a Kalle Kangas

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Kumpulainen vypálil z pravého kruhu, ale bránu minul.

56:55
    Zakázané uvolnění Norska. Buly před jeho brankou.
    55:18 Kasper HALTTUNEN - 9:2

55:18
    Finsko právě vstřelilo branku! Finsko znovu využívá přesilovku. Kumpulainen vyhrál buly přímo na Kiviharjua, který hned nabil KASPERU HALTTUNENOVI, který tvrdou střelou kousek před pravým kruhem propálil norského brankáře. Asistence: Aron Kiviharju a Rasmus Kumpulainen.

54:36
    Vyloučení v týmu Norsko:
    Elias Vatne – 2 min., podrážení.

54:36
    Kuuslova rána byla brankářem Björnsgaardem sražena do ochranné sítě.

53:22
    Norové se sice dostali do útočného pásma, ale Finové byli dobře zformováni v obraně a nepustili Nory k puku a k zakončení.

51:56
    Hagen pálil od modré čáry, ale Vali jeho pokus viděl a vyrazil tuhle ránu. Finové už se nikam neženou, tenhle stav už jim vyhovuje a v případě výhry se ve čtvrtfinále utkají se Slováky.

50:54
    Jednoho z norských hráčů zastavil čistým hitem před Valiho brankou jeden z finských hráčů.

50:02
    O puk se bojovalo ve středu hřiště u mantinelu, a nakonec puk ukořistili hráči v bílém.

48:37
    Puk skončil v ochranné síti nad finskou brankou a hra je opět přerušena.

48:24
    Puk skončil mimo hrací plochu, konkrétně na střídačce Norska a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude pokračovat.

47:39
    Norové poslali puk až na icing. Buly před brankou Norska.

Mateo

Branky a nahrávky: 2. Kiiskinen (Nurmi, Kiviharju), 7. Leppä (Eliseev), 13. Väisänen (Kiviharju, Järventie), 15. Kiiskinen (Kiviharju, Nurmi), 31. Muhonen (Hynninen, Kiiskinen), 32. Järventie, 33. Halttunen (Väisänen), 40. Kumpulainen (Halttunen, Jokinen), 56. Halttunen (Kiviharju, Kumpulainen), 59. Helenius (Halttunen, K. Kangas) – 16. Indergaard (Sätre, Myhre), 45. Granath (Björnsgaard)

Finsko: Vali (Vinni) – K. Kangas, Pieniniemi, Junkkari, Kiviharju, Väisänen, Jokinen, Muhonen – Järventie, Kumpulainen, Uronen – Alasiurua, Helenius, Halttunen – Nurmi, Hynninen, Kiiskinen – Kuusla, Leppä, Eliseev – Lind.
    Trenér: Lauri Merikivi

Norsko: Björnsgaard (Lundberg) – Solberg, Lafton, Hagen, Översveen, Stöen, Semmerud-Garcia, Amundsen – Sandnes, Sjöthun, Haugen – Bah, Myhre, Indergaard – Granath, Sätre, Langland – Boger, Vatne, Karlsen – Klungtveit.
    Trenér: Christer Nylund

Rozhodčí: Kohlmüller, Pilný – Jusi, Nordlander