30:32 (14:18)
Česko
Čtvrtek 27.04.2023, 17:00 • Kalevi Spordihall Tallin • Kvalifikace ME • 5. kolo

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a u dalších onlajnů zase někdy na počtenou. (18:36:52)

Češi ve druhém poločase rozhodně připustili větší drama, než sami chtěli, ale nic to nemění na tom, že po této výhře mají jistotu postupu na evropský šampionát. Estonci ale ve druhé půli pořádně kousali, povedla se jim zejména pasáž kolem 50. minuty, kdy skórovali čtyřikrát, zatímco Česko jen jednou. Hráči v červených dresech si ale nakonec získali zpátky svůj náskok, a ten díky výborným zákrokům Tomáše Mrkvy udrželi až do samotného konce.

Estonsko – Česko 30:32 (14:18)
    Nejvíce branek: Lees 5/3, Löpp 4, Jaanimaa 3 – Hrstka 8/5, Klíma 7, Štěrba 4/1. Rozhodčí: Santos – Fonseca. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/6. Vyloučení: 6:6.

Konec zápasu. (30:32)

60
    Tomáš Mrkva chytá nejdůležitější sedmičku v zápase, Kaspar Lees to ale příliš nezvládl, protože míč napálil přímo do brankáře. (30:32)

60
    Vyloučení pro tým Česko (Jakub Hrstka). (30:32)

59
    Česko na útočné polovině koupilo co nejvíce času, další branka z toho ale nebyla, protože Rasmus Ots vytasil další zásah. (30:32)

59
    Oddechový čas pro Česko. (30:32)
    58
    Mihkel Löpp i pod velkým tlakem dokázal přesně zakončit, zase je to jen o dva góly. (30:32)

58
    Vyloučení pro tým Česko (Jakub Štěrba). (29:32)
    58
    Tomáš Babák dává nejdůležitější góly zápasu, na středu hřiště to opět zvládl víceméně sám a zaznamenal i přesnou střelu. (29:32)

57
    Celá hala se opět radovala, rozhodčí ale rozpažil, protože míč jen poskakoval po brankové čáře! (29:31)
    56
    Tomáš Babák vypálil tak tvrdě, že Rasmus Ots nemohl míč zastavit. Češi tak zase nabývají trochu ztracené jistoty. (29:31)
    55
    Dener Jaanimaa výborně zmátl obranu včetně brankáře a přidává další zásah. On je hlavní strůjce estonského comebacku. (29:30)

55
    Fantastický zákrok Rasmuse Otse a Estonci mohou snižovat už na jedinou branku! (28:30)
    54
    Tomáš Mrkva si na míč opět sáhl, ale před brankovou čárou ho neudržel. Radovat se tak může Martin Johannson. (28:30)
    53
    Jakub Hrstka i pod velkým tlakem zkušeně využil další sedmimetrový hod, do konce ale stále zbývá spoustu času. (27:30)