Jablonec B – Teplice B 4:2 (kon.) | Přepeře – Benešov 2:1 (kon.) | Kolín – Hr. Králové B 2:0 (kon.)
Ústí n. L. – Velvary 0:4 (kon.) | Živanice – Most/Souš 2:2 (kon.) | Zápy – Chlumec n/C 4:0 (kon.)
SK Sparta Kolín
2:0 (2:0)
FC Hradec Králové B
Sobota 29.04.2023, 10:30 • Brankovická, Kolín • Česká fotbalová liga (B) • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Dobrý den všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, dnes nás čeká utkání v rámci 24. kola ČFL skupiny B. SK Sparta Kolín bude na svém hřišti hostit FC Hradec Králové B.

Kolínu se doma nad poměry daří, v lize hrál doma zatím desetkrát a ani jednou neprohrál. Doma o body přišel jen ve dvou případech, když remizoval s lídrem soutěže ze Žižkova (2:2) a s rezervou Jablonce (2:2). V čem tkví problémy Kolína jsou venkovní zápasy. V lize venku vyhráli kolínští jen třikrát, jednou remizovali a dokonce devětkrát prohráli. V tabulce tvořené pouze venkovními zápasy se Kolín nachází až na 14. místě. Něco jiného je tabulka složená z domácích zápasů, v ní se Kolín nachází na druhé pozici, za suveréně hrajícím Žižkovem.

Poslední 4 utkání:

Mladá Boleslav B – KOLÍN 2:0
    KOLÍN – Živanice 2:1
    Velvary – KOLÍN 2:1
    KOLÍN – Jablonec B 2:2

Rezerva Hradce se nachází na devátém místě tabulky. Momentálně vede nelichotivou sérii pěti zápasů, ve kterých nevstřelila ani jednu branku. Poslední 3 zápasy Hradce skončily remízou 0:0. Stalo se tak v zápasech s Přepeřemi, s Jabloncem a se Zápy. Poslední výhra Hradce se datuje 6 zápasů zpět na 18. března, kdy porazil Ústí nad Labem 1:0. V tomto utkání se prosadil pouze Filip Schmoranz.

ČK: 44 M. Leibl (2x ŽK)

SK Sparta Kolín: Přibyl – Hakl, Šnajdr, Soběslav – Neuberg, Veselý, Soukup, Milec – Čapek, Sodoma J, Vondráček (C)
    Náhradníci: Fejfar – Pelyak, Routek, Snížek, Sodoma O, Štancl, Valenta
    Trenér: Petr Pavlík

FC Hradec Králové B: Čábelka – Hypšman, Kutík, Hlaváč, Bonis – Baloun, Kosař (C), Hodač – Šípek, Dvořák, Hájek
    Náhradníci: Hrnčíř – Schmoranz, Černý, Hruška, Junek
    Trenér: Aleš Čvančara

Rozhodčí: Lovětínský – Matyš, Toucha.

Sparta Kolín nastupuje v modrých dresech, hosté v bílých. Úvodní výkop mají domácí.

1

1
    Kolín se chopil prvního útoku, do vápna se snažil prodrat Sodoma, ale obránce ho od míče odstavil.

3
    Spustil se pořádně hustý déšť, uvidíme, co to udělá s obrazem hry.

5
    Hostům se podařilo probojovat se do vápna soupeře, tam o míč ale přišli.

6
    Z následného protiútoku vytěžil Kolín roh.

6
    Míč po rohovém kopu jen prolétl velkým vápnem.

7
    Další rohový kop, tentokrát z pravé strany. Rozehrávající hráč opět nenašel nikoho v modrém.

9
    Dlouhé nákopy zatím domácím vycházejí, jeden takový odvrátili hosté na roh.

10
    Zatím jsme viděli 3 rohy domácích a pokaždé se z nich Hradec dostal do brejku.

11
    Hosté měli výhodu standardní situace, nacentrovaný míč však skončil pouze v Přibylových rukavicích.

12
    Útočným faulem se provinili domácí.

14
    Kutík dobrým skluzem odstavil domácího útočníka od míče a zamezil tak hrozícímu nebezpečí.

16
    Sodomovi byl odpískán faul na vlastní polovině. Domácí se budou bránit standardce.

17
    Hradec Králové pokračuje v obléhání soupeřova vápna.

18
    Teď se k míče dostali zpět kolínští, jejich útočné snažení ale nic nepřineslo a odkopávat tak bude Čábelka.

21
    Kolín právě vstřelil branku!
    Obrovskou chybu hostující obrany a brankáře potrestal kolínský kanonýr JIŘÍ SODOMA. Ten doslova nakopl míč do branky z brankářovi nohy.
    21. SODOMA - 1:0

22
    Brankář Čábelka není po obdržené brance ve své kůži, teď jen tak tak dokázal vyrazit jednoduchou střelu.

25
    Útočný faul zastavuje útočné ambice domácích.

29
    Počasí je dnes v Kolíně nevyzpytatelné, po průtrži mračen začalo svítit slunce.

31
    Kolín se snaží něco vymyslet kolem šestnácky hostů.

32
    Čtvrtý roh pro Kolín byl zatím ze všech nejpovedenější, na míč si naskočil domácí útočník a jen o metr minul pravou tyč.

34
    FRANTIŠEK HAKL stál na správném místě, kam se odrazil míč. Pak už stál tváří v tvář golmanovi, ale se střelou se neukvapil a počkal až se Čábelka položí. Po-té poslal míč přímo pod horní tyč.
    34. HAKL - 2:0

37
    Nadějný centr poslal do vápna Soukup, jeho spoluhráč na míč o kousek nedosáhl a tak se hosté ubránili.

39
    Baloun nestihl zastavit míč v poli. Aut u vápna hostů tak mají kolínští.

42
    Veselý se dostal do dobré palebné pozice, po tom co si zpracoval dobrý centr od svého kolegy. Jeho střelu odvrátil obětavím skokem hostující obránce na roh.

44
    Na zemi zůstal ležet jeden z domácích, zatím není jasné co se mu stalo. Nemělo by to být však nic vážného.

45

Kolín zatím potvrzuje roli favorita a i prostý fakt, že doma neprohrává. Hradec zatím domácí obrana k ničemu vážnému nepustila a tak se radovali v prvním dějství jen domácí. Ve 21. minutě využil hrubou chybu brankáře JIŘÍ SODOMA, na jeho branku navázal ve 34. minutě FRANTIŠEK HAKL.

Stav utkání je tedy 2:0

Druhý poločas začne přibližně v 11:37.

Před startem druhé půle se spustil další hustý „slejvák“. Jakoby počasí čekalo až domácí nastoupí.

46

46
    Za vydatného deště rozehrávají hosté.

46
    Střídání v týmu SK Sparta Kolín:
    ze hřiště odchází Vondráček, přichází Pelyak.

47
    Hradečtí na nic nečekali a zkusili vystřelit z dálky, toto počasí těmto pokusím přímo vybízí.

48
    Rázným odkopem na polovně hřiště zamezil domácí obránce protiútoku Hradce.

50
    Offside nedovil domácím pokračovat v akci.

51
    Hradec zahrává svůj první roh.

52
    Kolínská obrana si s náporem poradila.

53
    Dobrá individuální akce po pravé straně od Veselého. Míč si bohužel pro něj v poslední fázi moc ukopl a následně fauloval.

55
    Kolínský útočník chtěl dalekonosným lobem nachytat hostujícího brankáře, nicméně svůj pokus nenasměroval mezi tři tyče.

58
    Nadějná akce Hradce na jejímž konci zakončoval z velkého úhlu Boniš. Míč nasměroval pouze do boční sítě.

62
    Hosté mají zatím v druhé půli herní převahu. Domácí jsou si vědomi vedení 2:0 a tak se hlavně snaží pečlivě bránit. Občas vyrazí i do nějakého protiútoku.

65
    Střídání v týmu FC Hradec Králové B:
    ze hřiště odchází Hodač, přichází Schmoranz.

66
    Útočný faul Hradce Králové.

67
    Veselý se teď může chytat za hlavu. Dostal se k němu krásný centr na hraně vápna, špatně ale vystřelil, jelikož trefil jediného bránícího hráče, který mu stál v cestě.

71
    ze hřiště odchází Kutík, přichází Junek.

72
    Čábelka zužitkoval své vysoké postavení a zamezil brejku domácích dalekým odkopem.

73
    Na pozor i se musel mít i brankář Přibyl, ten teď musel vyrážet ostrý centr z levé strany.

74
    Schmoranz se ujal rozehrání standardky na soupeřově polovině, chtěl odcentrovat, ale trefil jen prvního hráče.

76
    ze hřiště odchází Čapek, přichází Valenta.

78
    Ránu od někoho z hostů rukou do hlavy inkasoval Hakl, z následné výhody vybojoval Kolín aut blízko vápna soupeře.

80
    ze hřiště odchází Sodoma J., přichází Sodoma O.

81
    Ondřej Sodoma se hned po střídání dostal ke střele z boku vápna, jeho tvrdá střela skončila za brankou.

83
    Pomezní mává offside, útok Hradce je tak u konce.

84
    ze hřiště odchází Veselý, přichází Snížek.

86
    Další pokus o útok hostů začíná výkopem Čábelky.

87
    Během krátké chvíle odpískal rozhodčí oběma týmům offside. Naposledy se provinil Hradec.

88
    Střelu z poza vápna odráží obrana Kolínu na rohový kop.

89
    Aktivita Hradce se zvyšuje, domácí už jen brání.

Rozhodčí nastavil 3 minuty

90+1
    Kolín se snaží držet co nejdéle míč u rohového praporku na soupeřově půlce.

Dnešní utkání sleduje 280 diváků.

90+2
    Útočný faul domácích. Hradec má jednu z posledních rozehrávek.

90+3

SK Sparta Kolín potvrdila domácí neporazitelnost. Dnešní vítězství o dvě branky se rodilo následovně. Nejprve ve 21. minutě využil hrubou chybu brankáře JIŘÍ SODOMA, na jeho branku pak navázal ve 34. minutě FRANTIŠEK HAKL. Ve druhém poločase se nic zajímavého už nestalo.

Sparta Kolín – Hradec Králové B 2:0

To je pro dnešek ode mě vše, doufám, že jste si utkání užili. Děkuji za pozornost. (12:34:10)