Plzeň – Prachatice 8:1 (kon.) | Dobřany – Hr. Králové 1:3 (kon.)
HBC Plzeň
8:1 (3:1, 2:0, 3:0) Stav série: 1:0
HBC Prachatice
Sobota 29.04.2023, 14:00 • Hokejbalová hala • Play-down Extraligy

Ve třetí části ještě mečouni vedení navyšovali. Nejprve dokončil hattrick ve dvojnásobné přesilové hře Marek Švarc, skóre pak dvěma trefami ještě změnil David Smejkal. V prvním utkání tak mečouni vyhráli 8:1 a zapsali si první bod v sérii. (19:10:48)

44:46
    V závěru utkání se mečouni provinili nedovoleným zákrokem a bylo nařízené trestné střílení, v něm ale Kalát neuspěl.

44:08
    O vítězi už je rozhodnuto, Plzeňští ale v útočném pásmu ještě bojují.

42:29
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby Plzeňští ještě upravují skóre! Z blízkosti zamířil přesně DAVID SMEJKAL. Asistence: Jakub Vobruba, Martin Kunzmann.

41:07
    Plzeňští ve svém brankostroji pokračují! Ve druhé početní výhodě 5 na 3 se prosazuje DAVID SMEJKAL. Asistence: Vít Lokajíček, Ondřej Benedikt.

40:31
    Mečouni se radují také v početně výhodě 5 na 3! Z dálky napřáhl MAREK ŠVARC a zkompletoval hattrick. Asistence: Jiří Benedikt, Adam Roušal.

39:39
    Vyloučení v týmu HBC Prachatice:
    Kafka – 2 min., nesportovní chování, odpyká Štěpánek.

39:30
    Plzeňští mají k dispozici přes minutu dlouhou přesilovou hru pět na tři.

39:14
    Bárta – 2 min., sekání.

38:36
    Mašek – 2 min., podražení.

37:06
    Delší dobu se hrálo bez přerušení, nyní je po další plzeňské akci ohlášena komerční přestávka.

35:50
    Hosté jsou v plném počtu.

34:50
    V tomto oslabení se hosté zatím dobře brání.

33:50
    Šaršok – 2 min., hákování.

32:40
    Po delší době zahrozili také hosté, Valek z prostoru mezi kruhy zamířil jen do připraveného Kráčiny.

30:44
    Domácí jsou aktivnější také od úvodních vteřin třetí patnáctiminutovky.

30:14
    Prachatice hrají v plném počtu.

30:01

Markéta Peclová

Branky a nahrávky: 5. Švarc (Benedikt), 5. Vobruba (Miksan), 7. Lokajíček (Miksan), 17. Švarc (Vobruba), 20. Vobruba (Davídek, J. Benedikt), 41. Švarc (J. Benedikt, Roušal), 42. Smejkal (Lokajíček, O. Benedikt), 43. Smejkal (Vobruba, Kunzmann) – 6. Štěpánek (Zavřel)

HBC Plzeň: Kráčina (Čapek) – O. Benedikt, Chramosta, Matoušek, Šilhán, Smejkal, Ulč – J. Benedikt, Beran, Davídek, Galla, Kunzmann, Lokajíček, Majer, Miksan, Roušal, Škarka, Švarc, Vobruba
    HBC Prachatice: Holub (Pixa) – Markytán, Šaršok, Šilhán, Štěpánek, Švácha, Tácha – Bárta, Kalát, Mašek, Sitter, Štěpánek, Turek, Valek, Zavřel

Rozhodčí: Hrubý, Koskuba