Bayern – Hertha 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Mohuč 3:0 (kon.)
VfL Wolfsburg
3:0 (3:0)
1. FSV Mohuč 05
Neděle 30.04.2023, 17:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 30. kolo

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek prodlouženého víkendu a všem Blahoslavům vše nejlepší k svátku! (19:31:46)

Fauly: 6:11

O výsledku dnešního zápasu bylo rozhodnuto již v prvním poločase, v němž Wolfsburg nastřílel tři góly. Mohuč na to nedokázala vůbec nijak zareagovat, a tak se po zbytek času utkání jen dohrávalo, aniž by se dělo cokoli zásadního. Nejdůležitějším momentem ze druhé půle byla pro hosty smutná situace, při níž se nepěkně zranil kapitán Silvan Widmer, kterého odnesli asistenti na nosítkách. Wolfsburg tedy vítězí zřejmě snadněji, než jeho hráči i fanoušci čekali.

90+5

90+4
    Poslední šanci zápasu měl ještě Omar Marmúš, který z pravé strany přestřelil branku hostů.

90+3
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
    ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Kilian Fischer.

90+2
    Marcus Ingvartsen měl dost prostoru na levém křídle, jeho centr prolétl až na druhou stranu, aniž by se ho kdokoli dotknul.

90+1
    Míč propadnul až na zadní tyč, kam se přihnal Karim Onisiwo, ale míč pouze posunul do zámezí.

90+1
    Aaron Martín si ještě staví míč k pravému rohovému praporku.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Omar Marmúš.

89
    Patrick Wimmer se ještě zjevil sám před brankářem, kterého oběhl a zakončil nepřesně do boční sítě brány. Mrzet ho to nemusí, protože byl předtím v několikametrovém ofsajdu.

88
    Mohuč kombinuje v zadních řadách bez jakékoli snahy o postup vpřed.

87
    Domácí i v posledních minutách aktivně napadají a nepouštějí soupeře na vlastní polovinu.

86
    Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Sebastiaan Bornauw).

85
    K zakončení zpoza vápna se překvapivě rychle dostal Aymen Barkok, ale rána byla zblokována. Nebezpečí z rohového kopu zažehnal gólman Koen Casteels.

84
    Další dlouhý balón domácích zachycuje hostující obrana poměrně se štěstím, Zentner musí pomoci s rozehrávkou.

83
    ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Gian-Luca Waldschmidt,
    ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Yannick Gerhardt.

81
    Jakub Kamiński skvělým pasem vzduchem hledal vepředu Patricka Wimmera, proti kterému mimo vlastní šestnáctku vyběhl Robin Zentner. Wimmer ale byl u balónu dřív a přehodil si hostujícího gólmana, takže celou situaci musel zachránit až jeden z obránců Mohuče.

80
    Patrick Wimmer poslal míč od praporku do malého vápna, odkud ho Robin Zentner jen nejistě vyboxoval o kousek dál. Domácí ale nakonec o balón přeci jen přišli.

79
    Jonas Wind doběhl míč před koncovou čarou, čímž vybojoval pro svůj tým rohový kop.

78
    Utkání už se jen dohrává, Mohuč ve druhém poločase nenašla dostatek sil na to, aby ještě zkusila zápas zdramatizovat.

77
    Aymen Barkok se ve vlastní šestnáctce nijak nerozpakoval, když zachytil soupeřovu přihrávku. Nekompromisně odkopl míč daleko do bezpečí.

76
    Domácí soupeře vyhnali až za půlicí čáru, kde si nyní předávají balón jen obránci Mohuče.

75
    Několik rychlých narážeček pomohlo Mohuči na cestě do útoku, před pokutovým územím ale toto dobrodružství skončilo.

74
    Jonas Wind uprostřed trávníku předvedl svou šikovnost, když si jednoho dotírajícího soupeře stylově přehodil a i proti dalším hráčům míč udržel.

73
    Robin Zentner chtěl rychle rozehrát, ale musí být obezřetný.

72
    Jakub Kamiński krásně prostrčil míč za obranu Patricku Wimmerovi, jenž chtěl přelobovat gólmana Zentnera. Nepodařilo se mu však balón dostatečně zvednout.

70
    Bornauwovo zranění by naštěstí nemělo být vážné, domácí obránce už je na nohou.

69
    Bornauw má po dalším souboji má nějaký zdravotní problém, také vyžaduje ošetření.

68
    Hosté využili pěkného náběhu Ingvartsena na ose hřiště, ale domácí Sebastiaan Bornauw si s ním poradil.

67
    Sám faulovaný Patrick Wimmer se ujal volného přímého kopu na pravé straně útočné poloviny, odkud zakroutil balón ke vzdálenější tyči. Tam doskočil Josuha Guilavogui, ale v těžké pozici jen posunul míč za bránu.

66
    Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Aaron Martín).

65
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Danny da Costa.

64
    Silvan Widmer není schopný vstát, ze hřiště ho musí dostat ošetřovatelé na nosítkách. To je velmi smutný pohled na kapitána Mohuče.

63
    Widmera při onom výskoku ještě trochu srazil Josuha Guilavogui, což nebylo ani náhodou úmyslné, ale hostujícímu kapitánovi to očividně zapříčinilo bolestivé zranění.

62
    Silvan Widmer z pravé strany trochu akrobaticky ve výskoku vracel míč k levé tyči, kde hlavičkou poslal míč do boční sítě Dominik Kohr.

61
    ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Marcus Ingvartsen,
    ze hřiště odchází I Čä-song, přichází Aymen Barkok.

60
    O další zakončení se pokusil Patrick Wimmer, ani on ale úspěšnější nebyl.

59
    Hostující obrana odhlavičkovala míč jen za hranici šestnáctky, odkud z voleje zkusil štěstí Mattias Svanberg. Složitá střela přeletěla břevno celkem těsně.

58
    Aaron Martín na kraji vlastní poloviny fauloval Felixe Nmechu, domácí tak budou zahrávat nadějnou standardní situaci.

57
    Ludovicu Ajorquemu chyběl v pokutovém území krok, aby dosáhl na dobře myšlený centr z pravé strany.

56
    Nakonec se ke střele zpoza vápna dostal Aaron Martín, který bez přípravy poslal míč jen o kousíček mimo bránu.

55
    Hosté se konečně delší dobu drží na útočné polovině, Andreas Hanche-Olsen ale na pravém kraji tak tak udržel krátký pas od Widmera.

54
    Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Dominik Kohr).

52
    Wimmer útočným faulem na pravé straně zastavuje šanci svého týmu.

51
    Napadání ze strany hostů ale není nijak systematické, Wolfsburg se snadno dostává do volného prostoru.

50
    Útočníci Mohuče se snažili napadáním donutit k chybě Jakuba Kamińského, ten ale v rohu vlastní poloviny situaci zvládnul. Nyní bude vhazovat out.

49
    Joshua Guilavogui byl ve středovém kruhu příliš agresivní, Ludovica Ajorqueho fauloval loktem.

48
    Anthony Caci byl u kraje dříve než Patrick Wimmer, takže se jen ujistil, že balón dojede do outu.

47
    Hosté drží míč na vlastní polovině, několik útočných nákopů jim zatím nevyšlo.

46
    ze hřiště odchází Maxence Lacroix, přichází Nicolas Cozza.

ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Aaron Martín,
    ze hřiště odchází Leandro Barreiro, přichází Anton Stach.

46

Mohuč šla do dnešního zápasu ve skvělé formě, povzbuzená i cennou výhrou nad Bayernem Mnichov z minulého týdne. První poločas ale velmi připomínal situaci před rokem, kdy Mohuč ve Volkswagen Areně schytala během úvodních 45 minut 5 gólů a odvezla si jen ostudu. Dva góly dal tehdy Jonas Wind, který to samé dnes zopakoval, kromě něj se ještě jednou prosadil Sebastiaan Bornauw. Wolfsburg tedy pohodlně vede 3:0 a kontroluje hru, Mohuč se až ke konci poločasu začala přibližovat k bráně domácích, ale výraznou hrozbu zatím nepředstavuje.

45+3

45+2
    Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Stefan Bell).

45+1
    Rohový kop však žádné ohrožení Casteelsovy brány nepřinesl, hosté se provinili ofsajdem.

45+1
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45
    Hosté cítí šanci, a tak přidali na intenzitě na pravé straně útočné poloviny. Budou tam rozehrávat od rohového praporku.

44
    Při dalším výskoku měl pro změnu nějaký problém s ramenem Maxence Lacroix. Nemělo by se ale jednat o nic vážného.

43
    Arnold se těžko zvedá ze země, opakované záběry ale ukázaly, že nešlo o faul, pouze o srážku hlavami.

42
    Další akci v pokutovém území před Koenem Casteelsem zastavuje útočný faul Karima Onisiwa na Maximiliana Arnolda.

41
    Dominik Kohr prolétl do vápna po pravé straně, kde dával pod sebe Silvanu Widmerovi. Ten ze skvělé pozice vystřelil nad bránu.

40
    V posledních minutách se hosté konečně začínají dostávat do tempa, třeba se ke konci poločasu ještě nadechnou ke snaze o zdramatizování zápasu.

39
    Rychlý protiútok domácím nevyšel, namísto něj se u půlicí čáry rozebíhal směrem ke Casteelsovi Silvan Widmer. Na kraji hřiště však nedosáhl na Ajorqueho nepřesný pas.

38
    Rohový kop už ale tak nebezpečný nebyl, obrana Wolfsburgu odolává.

37
    Tento přímák vůbec nevypadal špatně, hosté se ve vápně dostali k hlavičce i k několika střelám. Ta poslední byla sražena na rohový kop.

36
    Hosté se přesouvají k bráně Koena Casteelse, protože budou z útočné poloviny zahrávat volný přímý kop.

35
    Patrick Wimmer dostal napravo pěkný průnikový pas za obranu, následně zakončoval z téměř totožné pozice jako Baku při třetím gólu. Tentokrát ale u zadní tyče nebyl Jonas Wind ani nikdo jiný.

34
    Tato standardní situace se však hostům také vůbec nepovedla, míč prolétl nad pokutovým územím až do zámezí.

33
    Čä-song se snažil prodrat dopředu podél levé postranní čáry, u které vybojoval alespoň rohový kop.

32
    Domácí jsou u každého odraženého míče včas, jejich napadání nedává soupeři vůbec žádnou šanci.

31
    Mohuč musí uklidnit hru rychlými přihrávkami na vlastní polovině, s čímž nemá problém. Problém má ale s cestou vpřed.

30
    A Wolfsburg je okamžitě zpět u balónu, který nakonec sbírá hostující gólman Robin Zentner. S rozehrávkou si dává dost na čas.

28
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Krásnou práci předvedl na pravém křídle Bote Baku, jenž sám prolétl až k brance, takže sám zakončoval. Střela se sice kutálela skrz malé vápno mimo hřiště, ovšem na zadní tyči zavíral situaci JONAS WIND, který z ostrého úhlu přidává svůj druhý dnešní gól. Asistence: Bote Baku.

27
    Nyní sice Mohuč míč drží, avšak vůbec si s ním neví rady. Cesta směrem ke Koenu Casteelsovi zdá se být zatarasená.

26
    Hosté se neubránili na dlouho, jen vyhnali svého soupeře za půlicí čáru.

25
    Od rohového praporku míč spadnul k dobře postavenému bránícímu Karimu Onisiwowi, jenž byl ale překvapen, že se k hlavičce nedostal nikdo před ním. Hosté nakonec nervózně dostávají míč do bezpečí.

24
    Jonas Wind patičkou vybízel jednoho ze svých spoluhráčů k zakončení uvnitř pokutového území. Hostující obránci byli u míče jako první, ale vůbec si nerozuměli, takže ho poslali na rohový kop.

23
    Týmy si předávají míč ze strany na stranu, na nějakou gólovou šanci to v posledních minutách nevypadá.

22
    Nakonec se domácí překvapivě unáhlili, když poslali z velké dálky do vápna centr, jenž ale netknutý skončil za bránou.

21
    Wolfsburg kombinuje na útočné polovině přes celou šíři trávníku, hosté zřejmě nemají psychické síly na to, aby napadali.

20
    Maxence Lacroix zase neměl složitou práci uprostřed hřiště, protože jeho soupeř byl v hlavičkovém souboji v ofsajdu.

19
    Od pravého kraje domácí posílali další jednoduchý balón do vápna, kde ale Robin Zentner neměl složitou práci.

18
    Čä-song byl zastaven faulem kousek za půlicí čarou, rychlá rozehrávka ale nebyla nejlepším řešením. Balón totiž zase získává Wolfsburg.

17
    Domácí zatím v klidu kontrolují hru, nyní se nikam neženou.

16
    Hosté se dostali jen před šestnáctku domácích, tam už ale o balón přišli.

15
    Dva rychlé góly dodaly hráčům Wolfsburgu dost sebevědomí, jejich útočné choutky nyní hasí ofsajd.

13
    Hosté nebyli schopni uklidnit situaci ve vlastním pokutovém území, takže Patrick Wimmer dostal na levé straně dostatek času, aby si nachystal finální oblouček. Ten poslal přesně na hlavu SEBASTIAANA BORNAUWA, jehož zakončení k levé tyči nemělo chybu. Asistence: Patrick Wimmer.

12
    U slova už jsou zase hráči Wolfsburgu, kteří budou zahrávat volný přímý kop ze středu útočné poloviny.

11
    Z rohového kopu nebylo vůbec nic, naopak se rychle na druhou stranu dostali hosté. Čä-song si nabíhal k pravé tyči pro povedenou nabídku z osy hřiště, zakončení už pro něj bylo ale velmi složité.

10
    Jonas Wind vedl další zajímavou akci svého týmu, klíčový pas musel Stefan Bell odkopnout na rohový kop.

9
    Mohuč to zkoušela po levé straně, centr ale z prostoru před bránou odklidil Maximilian Arnold.

7
    Po sebevědomém startu jsou hosté viditelně zaskočeni, takže teď jejich kombinace na vlastní polovině působí trochu bezradně.

6
    Leandro Barreiro chtěl zablokovat soupeřův pas před bránu, čímž trochu vystrašil gólmana Robina Zentnera.

5
    Tak to byla krásná akce v podání domácího Wolfsburgu, jehož hráči rychlými přihrávkami vykombinovali příležitost pro JONASE WINDA. Ten se dostal sám před brankáře, jehož přehodil pokusem o dloubáček. Asistence: Mattias Svanberg.

4
    Wolfsburg uklidňuje hru a trpělivou kombinací se přesouvá na útočnou polovinu.

3
    Domácí jsou možná trochu zaskočeni rychlým nástupem hostů, a tak se snaží postupně dostat sami dopředu.

2
    Další šanci připravil Ajorquemu centrem zleva Čä-song, hostující hroťák tentokrát hlavičkou poslal míč nad bránu.

1
    Mohuč se rychle dostává dopředu, Ludovic Ajorque zkusil překvapivou střelu z pravé strany, která letěla těsně kolem vzdálenější tyče.

1

VfL Wolfsburg: Casteels – Bornauw, Guilavogui, Lacroix – Baku, F. Nmecha, Arnold (C), J. Kamiński – Svanberg, Wimmer – Wind.
    Náhradníci: Pervan – Fischer, Odogu, Gerhardt, Ambros, Waldschmidt, Pejčinović, Marmúš.
    Trenér: Niko Kovač.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes – Widmer (C), Barreiro, Kohr, Caci – Onisiwo, I Čä-song – Ajorque.
    Náhradníci: Dahmen – Hack, da Costa, Barkok, Burgzorg, Ingvartsen, Weiper.
    Trenér: Bo Svensson.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn – Braun.

Vzájemné zápasy

05.11.2022 Mohuč – Wolfsburg 0:3
    22.04.2022 Wolfsburg – Mohuč 5:0
    04.12.2021 Mohuč – Wolfsburg 3:0
    22.05.2021 Wolfsburg – Mohuč 2:3
    19.01.2021 Mohuč – Wolfsburg 0:2

Všechny tyto duely se hrály v rámci Bundesligy. Zajímavostí je, že remízou skončil vzájemný zápas těchto týmů naposledy 26.09.2018 (0:0).

Mohuč je dalším adeptem na postup do Evropské konferenční ligy, a to nejen díky tomu, že je se 45 body na 7. místě právě před Wolfsburgem, ale také proto, že oproti dnešnímu domácímu týmu má mnohem lepší formu. Zatímco Wolfsburg z posledních deseti zápasů vyhrál jen tři a celkově v nich získal 14 bodů, Mohuč vyhrála šestkrát a posbírala bodů 22, což je v daném období nejvyšší číslo z celé Bundesligy. Pokud vyhraje i dnes, tak se bodově srovná se zmíněným šestým Leverkusenem, který má sice o něco lepší skóre, ale to se ještě do konce soutěže klidně může změnit.

Poslední zápasy

Mohuč – Bayern 3:1
    Kolín n. R. – Mohuč 1:1
    Mohuč – Brémy 2:2
    RB Lipsko – Mohuč 0:3
    Mohuč – Freiburg 1:1

Wolfsburg ještě stále teoreticky může doufat v účast v kvalifikaci do Evropské konferenční ligy, ale situaci nemá ve svých rukou a bude to mít velmi těžké. Aktuálně je se 43 body na 8. místě, na šestý Leverkusen ztrácí pět bodů, ale má oproti Bayeru zápas k dobru. Kromě dnešního těžkého souboje proti Mohuči ho navíc ještě čekají duely s Dortmundem a Freiburgem, takže šance na postup do evropského poháru je poměrně malá.

Bochum – Wolfsburg 1:5
    Wolfsburg – Leverkusen 0:0
    Mönchengladbach – Wolfsburg 2:0
    Wolfsburg – Augsburg 2:2
    Stuttgart – Wolfsburg 0:1

Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu! V rámci 30. kola Bundesligy se spolu střetnou VfL Wolfsburg a 1. FSV Mohuč 05.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.