po s.n. (4:5)
Česko
6:7 (3:1, 1:4, 2:1 - 0:0)
Finsko
Neděle 30.04.2023, 13:00 • FRH Arena Nord, Fredrikshavn, Dánsko • Mistrovství světa juniorů • O 3.–4. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím všechny florbalové fanoušky! Juniorské mistrovství světa dnes pozná všechny medailisty a my se zaměříme na souboj o bronz, ve kterém se potkají Češi s Finy. Češi neobhájí zlato z loňského šampionátu, protože základní skupinou sice prošli bez porážky, když porazili Polsko 18:2, svého dnešního soupeře 7:5 a na závěr skupiny porazili Lotyšsko 4:2. Do finále se ale neprobojovali, protože se Švýcary v semifinále padli poměrem 2:7. Finové ve skupině prohráli jen s Českou republikou, jinak porazili Lotyšsko 3:2 a Polsko 18:0. V semifinále se Švédy to bylo drama až do konce, ale Švédové nakonec vyhráli těsně 12:10, i přesto, že vyhráli Finové poslední třetinu poměrem 8:7. Porazí Češi i podruhé na turnaji Finy? To se dozvíme na konci tohoto zápasu. Zápas bude rozehrán ve 13 hodin.

Česko: Draslar (Tyc) – Wertheim, Bohuslávek, Jankovský, Mühlfait, Sedláček, Bílek, Petrák – Chatrný, Eliáš, Zubek, Faksa, Gattnar, Kún, Palčinský, Fukala, Smutný, Votava, Vavroušek
    Trenér: Matěj Klucho

Finsko: Ojala (Liukkonen) – Seppala, Vuoristo, Helin, Koski, Mertaniemi, Jappinen, Ekuri, Mertaniemi – Hyvarinen, Lahti, Virolainen, Vaarimo, Heiska, Koistinen, Porttikivi, Rantala, Koivisto, Hokkanen, Karppanen
    Trenér: Jarmo Harma

Rozhodčí: Simon Broman, Martin Matti.

00:01

00:32
    První šanci měl Chatrný, ale jeho ránu vyrazil brankář Ojala.

01:19
    Česko právě vstřelilo branku! Češi vedou! Faksa vysunul VOJTĚCHA KÚNA, který střelou z pozice před brankou propálil Ojalu střelou nad jeho nohu. Asistence: Jakub Faksa.
    01:19 KÚN - 1:0

03:06
    Jankovský hledal Zubka, ale jeho přihrávka skončila mimo hřiště.

03:45
    Do šance se dostával Koivisto, ale Draslar si proti němu vyběhl a dokázal zasáhnout.

04:14
    Bohuslávkovu šanci zastavuje svým zásahem Ojala.

04:41
    Míček skončil mimo hřiště, hrát budou Češi.

04:59
    Draslar si připsal další zákrok, tentokrát proti střele Hokkanena.

05:22
    Lahti byl faulován a budou hrát Finové.

05:25
    Finsko právě vstřelilo branku! A je vyrovnáno! Z pravého křídla vypálil Vaarimo a před brankou jeho ránu ještě tečoval AMOS JAPPINEN a míček skončil za zády Draslara. Asistence: Mikko Vaarimo.
    05:25 JAPPINEN - 1:1

07:02
    Palčinského ránu Finové zblokovali.

07:37
    Češi dokázali zblokovat střelu, kterou vyslal Mertaniemi.

08:08
    Smutný měl obrovskou šanci, ale posléze nedokázal trefit branku.

09:38
    Česko právě vstřelilo branku! Češi ale znovu vedou. Palčinský po nahrávce Gattnara poslal míček na brankoviště, kde byl nachystaný ONDŘEJ JANKOVSKÝ, který dostal míček do branky a bránící Porttikivi si zřejmě míček srazil do branky. Asistence: Adam Palčinský.
    09:38 JANKOVSKÝ - 2:1

12:12
    Hokkanen hledal zpětnou nahrávkou někoho ze svých spoluhráčů, ale míček skončil na českých hokejkách.

13:15
    Mertaniemi fauloval Smutného a hrát tak budou Češi.

13:28
    Česko právě vstřelilo branku! Češi přidávají další gól. Střelcem branky je DANIEL CHATRNÝ, který si vyměnil míček s Fukalou, jenž mu pak následně míček vrátil a Chatrný střelou z předbrankového prostoru prostřelil Ojalu. Asistence: Lukáš Fukala.
    13:28 CHATRNÝ - 3:1

14:24
    Rána Karppanena cinkla o boční konstrukci branky!

14:48
    Fukala posílal míček před branku, kde se ale nedokázal prosadit Wertheim.

15:16
    Míček skončil mimo hřiště. Rozehrávat budou Finové.

16:27
    Finové teď u vlastní branky drží míček a kombinují.

17:33
    Vavrouškova bekhendová rána jen proskákala brankovištěm Ojaly.

17:45
    Draslar skvělým zákrokem zlikvidoval pokus Hyvärinena.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:20
    Koivisto se vytočil do šance, ale Draslar měl prostor u své pravé tyčky dobře pokrytý.

20:00

Je za námi první třetina, která nabídla čtyři góly. Hned po 79 vteřinách se prosadil útočník Tatranu Střešovice Vojtěch Kún. Finové odpověděli vyrovnávací trefou v 6. minutě, kdy Vaarimovu střelu tečoval před brankou Draslara Jäppinen. Pak už se trefovali jen Češi. Nejprve se v 10. minutě trefil Ondřej Jankovský a ve 14. minutě se trefil z prostoru před brankou Daniel Chatrný. Po první třetině tak platí stejné skóre jako po první části duelu ve skupině.

20:01

20:44
    Vavroušek pálil z pravé strany, ale trefil pouze připraveného Ojalu.

21:09
    Česká obrana získala dobrou prací balonek a může rozehrávat.

21:38
    Gattnar se snažil zabojovat o míček, ale zablokoval jednomu z Finů hokejku a píská se.

22:00
    Ojala musel znovu zasahovat, když dobrým zásahem zlikvidoval střelu Kúna, která mířila do horní části branky.

22:50
    Fukala měl obrovskou šanci na navýšení skóre, ale Ojala fantastickým zákrokem tuhle obří šanci zlikvidoval!

24:01
    Palčinský byl nedovoleně zastaven Helinem a píská se faul finskému obránci.

25:34
    Heiska v ponechané výhodě trefil tyč!

25:38
    Vyloučení v týmu Česko:
    Filip Smutný – 2 min., Nedovolené vrážení.

26:03
    Finsko právě vstřelilo branku! Finsko využívá přesilovku a snižuje na rozdíl jediného gólu. LUUKAS HYVÄRINEN si počkal až se rozestoupí obranný val českého týmu, a pak přesnou tvrdou střelou od bílé čáry propálil Draslara, který toho moc neviděl. Asistence: Joona Hokkanen.
    26:03 HYVÄRINEN - 3:2

28:00
    Finové jsou po vstřeleném lehce aktivnějším týmem a nyní více hrají s míčkem, Češi zatím úspěšně brání.

28:34
    Koivistova rána byla zblokována a míček poté sebral do rukou brankář Draslar, který ihned rozehrává.

29:19
    Bílkova rána skončila těsně vedle brány, protože ji jeden z bránících Finů zblokoval.

29:27
    Češi mají rozehrávku poté, co byl jednomu z Finů odpískán faul.

30:06
    Češi mají k dispozici volný úder z velmi dobré pozice. Zubek tuhle situaci rozehrál a odražený míček si pak našel gólman Ojala.

31:11
    Češi mají míček na svých hokejkách a stihnou ještě vystřídat.

31:46
    Finům odpískán faul. Rozehrávat budou Češi.

31:58
    Finsko právě vstřelilo branku! Za polovinou utkání máme srovnáno! Karpanen našel PIETARIHO PORTTIKIVIHO, jehož první ránu sice Draslar vyrazil, ale Porttikivi se následně dostal k dorážce a dostal míček do branky. Asistence: Teemu Karppanen.
    31:58 PORTTIKIVI - 3:3

32:52
    Finsko právě vstřelilo branku! Finové otáčí vývoj zápasu! Češi propadli při rozehrávce a Finsko se vydalo do přečíslení čtyř proti dvěma, které zakončil po nahrávce střelou do odkryté branky VILLE HEISKA. Asistence: Luukas Hyvärinen.
    32:52 HEISKA - 3:4

34:21
    Ondřej Jankovský – 2 min., Sekání.

34:49
    Střelu Hyvärinena dokázala česká obrana zablokovat.

35:11
    Další ránu Hyvärinena opět zblokovala česká obrana.

35:33
    Další šanci měl Karppanen, ale česká obrana dokázala míček odehrát pryč z brankoviště.

35:47
    Finsko právě vstřelilo branku! Další využitá česká přesilovka! TEEMU KARPPANEN dostal nahrávku na levé křídlo, vyběhl si před branku Draslara a propálil ho ranou nad rameno. Asistence: Joona Hokkanen.
    35:47 KARPPANEN - 3:5

37:12
    Karpanen zkoušel vypálit z dálky, ale Draslar dokázal zasáhnout.

37:23
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Pietari Porttikivi – 2 min., Sekání.

37:54
    Místo tlaku českého týmu je ale odpískán Zubkův faul a rozehrávat budou hráči Suomi.

38:21
    Chatrného rána byla zblokována a skončila mimo hřiště.

38:53
    Petrákovu ránu chytá Ojala.

39:10
    Další Petrákova rána, která ale skončila mimo.

39:23
    Finové v plném počtu.

39:59
    Fukalovu ránu přizvedl jeden z Finů mimo hřiště.

39:59
    Česko právě vstřelilo branku! A je sníženo! Vteřinu před koncem druhé třetiny se prosazuje DANIEL CHATRNÝ, jenž po nahrávce Fukaly mířil přesně k bližší tyči Ojalovy brány. Rozhodčí ještě zkoumali videozáznam, jestli gól nepadl už po konci druhé třetiny, ale gól po přezkumu u videa nakonec uznali. Asistence: Lukáš Fukala.
    39:59 CHATRNÝ - 4:5

40:00

Je za námi druhá třetina, která se lépe povedla Seveřanům, kteří ji vyhráli 4:1 a vedou po čtyřiceti minutách 5:4. Finové v této části hned dvakrát využili přesilovou hru a po trefách Hyvärinena v přesilovce, Porttikiviho, Heisky a Karppanena v přesilovce vedli už 5:3. Češi pak vteřinu před koncem druhé části po druhé trefě Chatrného v zápase dokázali snížit na 4:5 a do třetí třetiny tak vstoupí pouze s jednobrankovou ztrátou.

40:01

40:30
    Koivisto byl v dobré pozici, ale neuspěl.

41:03
    Chatrný pálil z otočky, ale finska defenziva si s ní poradila a Vavroušek následně poslal míček mimo hřiště a hra je přerušena.

42:38
    S míčkem hrají Finové a nikam pochopitelně nespěchají.

43:22
    Koski zablokoval zakončení jednoho z českých hráčů. Rozehrávat budou Češi.

44:02
    Češi zblokovali ránu Mertaniemiho, která skončila nakonec mimo hřiště.

44:22
    Česko právě vstřelilo branku! Máme srovnáno! Palčinský nahrál na pravou stranu JAROSLAVU PETRÁKOVI, který následně trefil odkrytou část Ojalovy brány. Asistence: Adam Palčinský.
    44:22 PETRÁK - 5:5

45:11
    Češi vybojovali rozehrávku před Ojalovou bránou. Rozehrávku obstaral Chatrný, jehož rána z otočky skončila vedle branky.

45:37
    Vavrouškovi odpískán faul a hrát budou Finové.

46:10
    Vaarimo vypálil, ale česká obrana si s celou situací poradila.

46:40
    Zubkovu bekhendovou ránu zlikvidoval dobrým zásahem brankář Ojala.

48:10
    Heiskova rána z otočky jen proletěla těsně vedle tyčky Draslarovy brány.

48:45
    Zubkovi rána nesedla a Ojala tak ani nemusel zasahovat.

49:20
    Palčinského rána byla zblokována.

50:21
    Češi drží míček na svých holích a někteří hráči míří střídat.

51:05
    Mühlfaitova rána zamířila jen mimo branku Ojaly.

51:46
    Nyní drží míček pro změnu Finové a oba týmy stihly vystřídat.

52:18
    Petrák z bezprostřední blízkosti pálil, ale trefil jenom připraveného Ojalu.

53:10
    Rozehrávat budou nyní Finové.

53:20
    Gattnar se skvěle protáhl přes finskou obranu až do zakončení, ale Ojala jeho pokus vyrazil konečky prstů.

54:06
    Seppälä fauloval Bohuslávka a Češi budou rozehrávat.

54:46
    Gattnar zkoušel nadvakrát překonat Ojalu, ale finský brankář má míček ve své výstroji.

56:02
    Fukala chtěl jít dopředu, ale fauloval Koskiho a rozhodčí svým hvizdem přerušil hru.

56:20
    V další šanci se ocitl Gattnar, který ale se svou kličkou neuspěl a Ojala musel vytáhnout další zásah.

57:44
    Česko právě vstřelilo branku! Češi vedou 6:5! Eliáš vysunul dopředu DANIELA CHATRNÉHO, který svou střelu poslal nad rameno Ojaly a posílá Čechy do vedení. Asistence: Filip Eliáš.
    57:44 CHATRNÝ - 6:5

58:23
    Finsko právě vstřelilo branku! Jenže Finové znovu srovnávají! VILHO HELIN ranou od levého mantinelu trefil přesně horní růžek Draslarovy branky. Asistence: Luukas Hyvärinen. Rozhodčí ještě zkoumali, jestli byl míček celým objeme za brankovou čarou a gól uznali.
    58:23 HELIN - 6:6

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Třetí třetina je za námi. Češi nejprve dokázali srovnat ve 45. minutě zásluhou Petráka, a pak v 58. minutě zkompletoval hattrick Chatrný. Jenže Finové pak následně odvolali brankáře a 39 sekund po českém gólu vyrovnal ranou do horního růžku Helin. Utkání tak bude muset rozhodnout desetiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

60:43
    Zakončení Vavrouška bylo zblokované a Češi mají k dispozici rozehrávku.

60:46
    Zubkova rána z otočky byla sražena nad branku Ojaly.

60:59
    Petrák měl na holi rozhodnutí, ale Ojala byl proti a zasáhl.

61:53
    Petrákova přihrávka byla zblokována.

62:44
    Rána Chatrného skončila mimo.

63:13
    Zakončení Hokkanena zablokovala česká obrana.

63:47
    Ojala hned nadvakrát musel likvidovat českou šanci, ale dokázal si poradit.

64:08
    Heiska fauloval a míček budou mít Češi.

65:00
    Zubkova rána trefila na zadní pouze stojícího rozhodčího.

66:30
    Palčinský zůstává ležet na hrací ploše po zákroku Koskiho. Palčinský ho nejprve fauloval.

Palčinský je ale v pořádku a už sedí na střídačce.

66:58
    Eliášovu ránu vytáhl rukou brankář Ojala na tyčku, od které se míček odrazil zpět do hry.

Oddechový čas pro tým Česko.

67:01
    Rozehrávku mají Češi.

68:43
    Obrovský závar před českou brankou skončil posunutou českou brankou a hra je přerušena.