Vyškov – Příbram 2:2 (kon.) | Jihlava – Třinec 2:1 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
2:1 (0:0)
FK Třinec
Pátek 05.05.2023, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá třináctá Vysočina patnáctý Třinec. Pro oba soupeře půjde o velice důležitý záchranářský duel. Hosté odehráli dvacet pět zápasů a připsali si šest výher a osm nerozhodných výsledků. Na svém kontě tedy mají 26 bodů. Doposud nastříleli 27 branek a 41 jich obdrželi.
    Domácí odehráli stejný počet zápasů, vyhráli jich sedm a stejný počet skončil remízou. Na svém kontě tedy mají 28 bodů. Jihlavanům se střelecky nedaří, dali pouze 26 branek a 39 jich obdrželi. Do zápasu s Třincem vstoupí Vysočina s novým trenérem Davidem Oulehlou.

A jak si oba celky vedly v 25. kole?
    Třinec doma v sobotu 29. dubna přivítal Táborsko. Hosté se dostali do vedení v 10. minutě, když se trefil Kopřiva. Ve 24. minutě zvýšil náskok Šašinka. Domácí se prosadili na začátku druhého poločasu, když se ve 47. minutě prosadil Machuča. Srovnat již domácí nestihli, a tak podlehli svému soupeři těsně 1:2.
    FK Třinec – FC SILON Táborsko 1:2 (0:2)
    Branky: 47. Machuča – 10. Kopřiva, 24. Šašinka.
    Karty: 41. Foltyn, 52. Holík, 62. Brak, 79. Jursa – 52. Novák, 65. Kateřiňák, 68. Koné, 90+4. Šašinka, 90+5. Pastornický.
    Rozhodčí: Zaoral – Kotík, Žurovec.
    FK Třinec: Adamuška – Foltyn (C), Brak, Straňák, Hýbl (46. Kania) – Omasta (83. Tandara), Jursa, Machuča, Hrdlička (46. Samiec) – Holík, Juřena (83. Gembický).
    Náhradníci: Hasalík – Szewieczek, Slaninka.
    Trenér: Roman West.
    FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Navrátil (C), Novák (83. J. Mach), Tusjak – Koné – Varačka (88. Kronus), Kopřiva (67. Alexandr), Kateřiňák, Dordić – Šašinka.
    Náhradníci: Kerl – Sojka, Mezera, Sylla.
    Trenér: Roman Nádvorník.

Vysočina v sobotu 29. dubna cestovala do Prostějova. Domácí o zisku tří důležitých bodů rozhodli v 52. minutě, když se trefil Bartolomeu. Jelikož se hostím vyrovnat nepodařilo, dostal se Prostějov v tabulce před Vysočinu.
    1. SK Prostějov – FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)
    Branka: 52. Bartolomeu.
    Karty: 34. Bartolomeu, 37. Koudelka, 90+1. Vejmola.
    Rozhodčí: Orel – Kříž, Bureš.
    1. SK Prostějov: Vejmola – Bialek, Gábriš, Schaffartzik (C), Bolf, Rolinek (71. Vlachovský) – Bartolomeu (87. Blahuta), Chvěja (79. Zbožínek), Moučka (87. Gouamene), Koudelka – Malec.
    Náhradníci: Krynskyj – M. Mach, Čermák.
    Trenér: Michal Šmarda.
    FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál (85. L. Fila) – Tureček, Piško (85. Tall), Lacko (C) – Křehlík (76. Vítek), Araujo-Wilson (65. Záhradník), Selnar.
    Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Šancl.
    Trenér: Michal Vávra.

Oba celky se spolu naposledy utkaly v sobotu 15. října 2022 v Třinci. Hosté se v prvním poločase dostali do vedení, když se ve 28. minutě trefil Křivánek. Domácím se ve druhém poločase podařilo srovnat krok, i když byli oslabeni o vyloučeného Juřenu. V 70. minutě srovnal krok Straňák. Oba celky si tak po remíze 1:1 připsaly do tabulky po jednom bodu.
    FK Třinec – FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)
    Branky: 70. Straňák – 28. Křivánek.
    Karty: 89. Holík – 46. Zoubele, 81. Křivánek, 90+2. Araujo-Wilson.
    ČK: 66. Juřena.
    Rozhodčí: Krejsa – Kotalík, Matoušek.
    FK Třinec: Hasalík – Jursa, Brak, Straňák, Szewieczek (66. Samiec) – Habusta (C), Foltyn – Holík (90+1. Machuča), Kateřiňák, Kania (76. Tandara) – Juřena.
    Náhradníci: Kerl – Buryan, Obadal.
    Trenér: Martin Zbončák.
    FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa (83. L. Fila), Tureček – Selnar (71. Lacko), Křivánek, Ogiomade (83. Křehlík) – Zoubele (C) (67. Araujo-Wilson).
    Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Gabriel.
    Trenér: Jan Kameník.

Utkání jako hlavní rozhodčí povede Lukáš Nehasil. Asistovat mu budou Jan Hurych a Petr Líkař. Delegátem asociace je Miroslav Zlámal a technickým delegátem Radim Adamec.

Trenér David Oulehla učinil oproti duelu v Prostějove jednu změnu, když Piška nahrazuje Záhradník.
    Kouč Roman West učinil tři změny. Místo Hýbla, Jursy a Juřeny budou hrát Slaninka, Gembický a Samiec.

40 minut do začátku duelu a na hrací ploše se rozcvičují hráči Vysočiny.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Lacko (C), Tureček – Křehlík, Selnar, Záhradník – Araujo-Wilson.
    Náhradníci: Soukup – Vlk, Šancl, Zoubele, L. Fila, Tall, Miška.
    Trenér: David Oulehla

FK Třinec: Adamuška – Foltyn (C), Brak, Straňák, Slaninka – Omasta, Gembický, Machuča, Hrdlička, Samiec – Holík.
    Náhradníci: Hasalík – Tandara, Hýbl, Kania, Szewieczek, Turyna.
    Trenér: Roman West

Rozhodčí: Nehasil – Hurych, Líkař.

Po pár minutách se připojili i hosté z Třince. Dnešní počasí fotbalu přeje, tak uvidíme, jaká na důležitý duel pro oba celky dorazí návštěva. Klub z Vysočiny snížil vstupné na 50 kč.

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

1

1
    Utkání rozehráli hosté, kteří nastupují v červené sadě dresů. Domácí ve žluto bílé kombinaci.

2
    Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině, do hry zapojili i gólmana.

3
    Z levé strany posílal centr do vápna Vojtěch Křišťál, k míči se dostal Justin Araujo-Wilson, ale balón poslal mimo bránu.

4
    Ke střele zpoza vápna se odhodlal Lukáš Hrdlička, ale Adam Jágrik se překvapit nenechal.

6
    Ve vápně s k míči dostal Justin Araujo-Wilson, ale balón poslal vysoko nad.

7
    Miroslav Tureček ctěl oslovit své spoluhráče, ale míč poslal do autu.

9
    Jiří Adamuška bez problémů zasáhnul proti střele zpoza velkého vápna.

10
    Třinec bude zahrávat rohový kop.

11
    Hosté jej rozehráli z levé strany na bližší tyč, ale obrana domácích byla pozorná.

12
    Po faulu domácích budou hosté zahrávat zkrácený roh.

13
    Míč se snažil poslat do vápna Lukáš Holík, ale obrana Vysočiny byla opět pozorná.

14
    Z levé strany rozehrál Lukáš Holík rohový kop na zadní tyč, ale nebezpečí pro Vysočinu z toho nebylo.

16
    Justin Araujo-Wilson se na polovině hřiště provinil faulem, u míče tak budou hosté.

17
    Třinec je v posledních vteřinách aktivnější a domácí mají problémy se dostat za půlku.

19
    Pěknou přihrávku před vápno dostal Vojtěch Křišťál, ale míč mu odskočil.

19
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).

20
    Z nějakých 30 metrů budou hosté zahrávat zajímavou standardní situaci.

20
    K míči se postavil Lukáš Holík, ale trefil jen zeď.

21
    Tomáš Omasta vhodil dlouhý aut až do vápna, ale obrana Vysočiny byla pozorná.

21
    Žlutá karta pro tým FK Třinec (Lukáš Holík).

22
    Zpoza vápna vyslal přízemní střelu Lukáš Holík, ale Adam Jágrik se překvapit nenechal a míč chytá.

23
    Z levé strany poslal centr do vápna Jakub Selnar, ale obrana Třince bez problémů odvrátila.

24
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

24
    Z pravé strany jej rozehrál Miroslav Tureček, poslal míč do vápna, ale Jiří Adamuška jej vyboxoval do bezpečí.

26
    Vysočina se na polovině hřiště provinila faulem. U míče tak zůstanou hosté.

26
    Záhy se k němu ale po falu hostí dostávají domácí.

28
    Hra je plná nepřesností.

29
    Z levé stranu k vápnu si míč navedl Dominik Gembický, ale svou střelu poslal nad bránu.

30
    Hosté vhazovali na pravé straně na polovině hřiště, ale kapitánovi si nikdo na přihrávku nenaběhl.

32
    Šimon Gabriel se snažil oslovit Justin Araujo-Wilsona, ale ten se nechal lehce předskočit.

33
    Třinec bude z levé strany zahrávat rohový kop.

33
    Do hry jej uvedl Lukáš Holík, poslal centr do vápna, kde ale došlo k faulu jeho spoluhráče. Míč tak bude v moci domácích.

34
    Třinec podnikl rychlý kontr, ale Filipa Vedrala obejít nedokázali, ten tak zažehnal rodící se nebezpečí.

36
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Šimon Gabriel).

37
    Střelu Dominika Gembického Adam Jágrik bez problémů chytá.

39
    Jiří Adamuška měl k míči blíže než Michal Záhradník.

40
    Adam Jágrik se snažil oslovit Jakuba Selnara, ale tomu rozhodčí odpískal ofsajd.

41
    Jakub Selnar se na pravé straně snažil oslovit Tomáše Svobodu, ale neposlal mu zrovna přesný pas.

42
    Justin Araujo-Wilson mohl svou přihrávkou vyslat Jakuba Selnara, který by šel sám na bránu, ale míč poslal daleko od něj.

43
    Na brankové čáře chytá Adam Jágrik střelu z levé strany.

44
    Míč se odrazil od Jakuba Selnara a balón nadělal gólmanovi hostí velké problémy, ale nakonec jej dokázal lapit.

45
    Jakub Selnar poslal pěkný pas z levé strany do vápna, ale Tomáš Svoboda poslal míč vysoko nad.

45

První poločas je v Jihlavě minulostí. Moc velkých gólových šancí jsme neviděli, a tak je stav nerozhodný a bezbrankový 0:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

46
    Druhý poločas rozehráli domácí. Míč do hry uvedl Justin Araujo-Wilson.

47
    Justin Araujo-Wilson se snažil dostat k vápnu, ale pomohl si faulem.

47
    Kapitán domácích byl faulován, Vysočina tak na své polovině zůstane u míče.

48

48
    Z pravé strany jej rozehrál Miroslav Tureček, ve vápně našel Šimona Gabriel a, po jeho zásahu se míč otřel o tyč.

50
    Lukáš Hrdlička vyslal z hranice vápna přízemní střelu, tento pokus nemohl gólmana Vysočiny překvapit.

51
    V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Michal Záhradník a bude muset být ošetřen.

52
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Michal Záhradník, přichází Lukáš Fila.

53
    Vojtěch Křišťál posílal do vápna přihrávku, ale nenašel pochopení u svých spoluhráčů.

54
    Adam Jágrik si zahrával s ohněm, ale jeho minelu nedokázal Dominik Gembický potrestat.

55
    Hosté šli do nadějného brejku, ale poslední slovo měl Filip Vedral a situaci pro své barvy zachránil.

56
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Vojtěch Křišťál potáhl míč středem hřiště, na poslední chvíli přihrál doprava Miroslavu Křehlíkovi, který ve vápně našel osamoceného JUSTINA ARAUJO-WILSONA, pro kterého již nebyl problém trefit odkrytou bránu a poslat své barvy do vedení.

59
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Miroslav Křehlík).

59
    Situaci nyní uklidňuje Adam Jágrik, který míč následně uvede do hry.

59
    Střídání v týmu FK Třinec:
    ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Lukáš Kania.

60
    Miroslav Křehlík hlavičkoval za sebe, ale pro Justin Araujo-Wilsona byl míč příliš dlouhý.

62
    Míč se dostal za obranu hostí a k němu se dostal JAKUB SELNAR, který následně přeloboval vyběhnuvšího brankáře hostí.

64
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se vrací do zápasu, LUKÁŠ HOLÍK se dostal s míčem do vápna a nedal Adamu Jágrikovi šanci..

65
    Centr Lukáše Hrdličky z levé strany si pro sebe sebral Adam Jágrik.

67
    ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Lukáš Zoubele.

66

67
    Z levé strany jej rozehrál Miroslav Tureček, ve vápně se k hlavičce dostal Filip Vedral, ale trefit prostor brány nedokázal.

69
    Útočná akce Vysočiny končí, Miroslav Křehlík byl přistižen v ofsajdu.

69
    K míči se ale dostanou hosté neb se domácí na polovině hřiště provinili faulem.

70
    Od své brány uvede míč do hry Jiří Adamuška.

71
    Zpoza vápna se ke střele odhodlal Vojtěch Křišťál, ale našel jen rukavice Jiřího Adamušky.

72
    Hosté se provinili faulem, ale ošetřit bude potřeba oba protihráče, jak Justin Araujo-Wilsona, tak Vojtěcha Braka .

73
    Domácí ale z rozehrávky nic nevytěžili, naopak se Matúš Lacko provinil faulem, když si špatně zpracoval míč.

76
    ze hřiště odchází Martin Samiec, přichází Daniel Turyna.

76
    Střelu zpoza vápna Jiří Adamuška chytá.

77
    Střelu Tomáše Omasty Adam Jágrik vyráží před sebe, ale k jeho štěstíse nikdo ze soupeře k dorážce nedostal.

79
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Svoboda).

79
    Z levé strany na hranici vápna budou hosté zahrávat standardní situaci.

80
    Ohrozit branku domácích hosté nedokázali, ale Vysočina se u míče dlouho nezdržela.

81
    Lukáš Hrdlička posílal z levé strany centr do vápna, Daniel Turyna míč nedokázal tečovat, a tak skončil v náručí Adama Jágrika.

83
    Z pravé strany odcentroval Tomáš Svoboda, míč se sice dostal k Miroslavu Turečkovi, ale ten jej nedokázal rozehrát dál.

83
    Domácí šli do nadějného brejku, kdy Lukáš Zoubele potáhl míč, našel Vojtěcha Křišťála, který ale místo střely či přihrávky na volného Justin Araujo-Wilsona se snažil projít až do brány.

84
    Z hranice vápna se pokusil o střelu Lukáš Hrdlička, ale nezadařilo se.

85
    Na druhé straně hledal Vojtěch Křišťál Lukáše Zoubeleho, ale míč mu šel na paty.

87
    ze hřiště odchází Martin Slaninka, přichází Marián Tandara.

88
    Útočná akce Vysočiny končí neb se Justin Araujo-Wilson ocitl v ofsajdu.

89
    Nepřesná rozehrávka hostí, na polovině hřiště tak budou domácí vhazovat.

90
    Zpoza hranice vápna se ke střele dostal Justin Araujo-Wilson, ale jeho pokus byl tečován. Roh pro domácí.

90
    Druhý poločas bude o čtyři minuty delší.

90+1
    Miroslav Tureček rozehrál rohový kop nakrátko s Lukášem Zoubelem. Domácí ušetřelili několik cenných vteřin.

90+2
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Lukáš Fila).

90+2
    Nepřesný centr hostí z levé strany. Adam Jágrik zasahovat nemusel.

90+3
    ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Filip Šancl.

90+3
    Od své brány rozehraje Jiří Adamuška. Domácí ale pozorně brání.

90+4
    Třinec se již k ohrožení branky nedostal, pro Vysočinu to vypadá dobře.

90+4

26. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Po bezbrankovém prvním poločase jsme nakonec viděli tři góly. Do vedení poslal své barvy v 56. minutě Araujo-Wilson. V 62. minutě zvýšil náskok Vysočiny Selnar. Hosté ale za dvě minuty snížili Holíkem. Hosté se poté snažili o vyrovnání a domácí mohli hrozit z brejků, ale ani jednomu z týmů se již skórovat nepovedlo. Vysočina porazila Třinec těsně 2:1 a do tabulky získala tři velmi důležité body.

Vysočina má tak po výhře na svém kontě 31 bodů a po pátečních předehrávkách je dvanáctá. Třinec zůstává na 26 bodech a na patnácté pozici. V příštím kole hostí v sobotu 13. května Třinec rezervu Sparty. Vysočina zamíří v neděli k rezervě pražské Slavie. (19:56:54)

Jaroslav Wollmann

Branky: 56. Araujo-Wilson, 62. Selnar – 64. Holík

Karty:   19. Vedral (JIH), 36. Gabriel (JIH), 59. Křehlík (JIH), 79. T. Svoboda (JIH), 90+2. L. Fila (JIH) – 21. Holík (TRI)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 0:3. Rohy: 5:3.
    FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Lacko (C), Tureček – Křehlík (90+3. Šancl), Selnar (67. Zoubele), Záhradník (52. L. Fila) – Araujo-Wilson.
    Náhradníci: Soukup – Vlk, Tall, Miška.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn (C), Brak, Straňák, Slaninka (87. Tandara) – Omasta, Gembický (59. Kania), Machuča, Hrdlička, Samiec (76. Turyna) – Holík.
    Náhradníci: Hasalík – Hýbl, Szewieczek.

Rozhodčí: Nehasil – Hurych, Líkař