Leverkusen – Kolín nad Rýnem 1:2 (kon.) | Mohuč – Schalke 2:3 (kon.)
FC Schalke 04
Pátek 05.05.2023, 20:30 • Mewa Arena, Mohuč • Německá Bundesliga • 31. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:38:49)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:10.

Schalke slaví jakoby vyhrálo titul a není divu, protože se v tabulce posouvá minimálně pro dnešek na 14. místo! Neskutečné utkání se protáhlo teoreticky až skoro do druhé poloviny prodloužení. Wau, tohle byl neskutečný zápas!
    Po trošku ospalém začátku se v 19. minutě dostal ke střele Onisiwo, ale jeho pokus Schwolow vyrazil. Ve 26. minutě dostal Bülter přihrávku na levé křídlo, poradil si s obráncem a zakončil přesně za háčky. Ve 35. minutě mohl zvýšit vedení Karaman, ale jeho pokus trefil jen tyč.
    Do druhé části zápasu vstoupila Mohuč lépe a v 53. minutě srovnal Barreiro. Posléze se ale Schalke dostalo zpět do utkání a v 60. minutě poslal hosty zpět do zápasu Krauss. V 70. minutě ovšem domácí získali přímý kop, který fantasticky proměnil Martín. Ke konci utkání si hosté vytvořili nátlak a v 90+12. minutě získali pokutový kop, jenž si vzal na svá bedra hrdina Marius Bülter a proměnil.
    Schalke porazilo Mohuč 3:2!

90+15

90+14
    Leandro Barreiro, Dominik Kohr a také Dominick Drexler uviděli žlutou kartu za své chování.

90+13
    Mohuč se dostala dopředu, ale následný centr nepřinesl nic vážnějšího a na trávníku to pořádně vře, protože sudí ukázal na odkop od brány, což se domácím vůbec nelíbí.

90+12
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Mewa Arena snad spadne z neskutečné oslavy hostujících fanoušků, kterých do Mohuče přicestovalo přes deset tisíc! K pokutovému kopu se totiž postavil MARIUS BÜLTER, který si počkal na pohyb brankáře a zakončil přízemně k pravé tyči, zatímco brankář Zentner skočil na druhou stranu.

90+11
    Marius Bülter si bere míč a bude zahrávat dost možná nejdůležitější penaltu Schalke v této sezóně! Tohle může rozhodnout o zachránění se, či sestupu hostů!

90+11
    Anthony Caci ještě uviděl žlutou kartu za řeči.

90+10
    Přezkoumání situace z pohledu hlavního rozhodčího trvalo pořádně dlouho a následně sudí ukázal na pokutový kop!

90+9
    Jöllenbeck se jde podívat na video a Schalke tak pravděpodobně bude zahrávat pokutový kop!

90+8
    Ovšem nyní je hra pozastavená, jelikož Anthony Caci viditelně držel za dres Bültera při rohovém kopu a celá situace se přezkoumává!

90+8
    Následně se do rychlého brejku dostal Nelson Weiper, ale nenašel si místo pro zakončení!

90+8
    Po rohu Schalke přišla sražená střela a následně další centr, který ovšem skončil jen v moci gólmana.

90+7
    Marius Bülter dostal skvělou přihrávku od Poltera, ale jeho ránu levačkou zlikvidoval Robin Zentner!

90+5
    Matricianimu lékaři obvázali hlavu, aby mohl pokračovat v utkání. Schalke ale toto ošetření přibrzdilo, neboť mělo v samotném závěru velký nátlak.

90+4
    Henning Matriciani srážku odnesl dírou na hlavě a je nadále ošetřován.

90+3
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Delano Burgzorg.

Michal Raška

Branky: 53. Barreiro (Hanche-Olsen), 70. Martín – 26. Bülter (Zalazar), 60. Krauss (Karaman), 90+12. Bülter (pen.)

Karty:   40. Ajorque (MAI), 90+11. Caci (MAI), 90+14. Barreiro (MAI), 90+14. Kohr (MAI) – 90+14. Drexler (SCH)

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Hanche-Olsen, Bell, Fernandes (86. Caci) – da Costa (46. Weiper), Barreiro, Kohr, Martín – Onisiwo (90+3. Burgzorg), I Čä-song (65. Barkok) – Ajorque (65. Ingvartsen).
    Náhradníci: Dahmen – Hack, Mustapha.

Trenér: Bo Svensson

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner (79. Uronen), van den Berg, M. Kamiński, Matriciani – Krauss (88. Latza), Král – Karaman (74. Drexler), Zalazar (79. Skarke), Bülter – Terodde (C) (74. Polter).
    Náhradníci: Langer – Frey, Ouwejan, Jošida.

Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Jöllenbeck – Gittelmann, Weickenmeier