35:26 (16:16)
TJ Cement Hranice
Pátek 05.05.2023, 18:00Play-out Chance Extraligy mužů • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes se společně podíváme na souboj v rámci skupiny o udržení. Domácí Kopřivnice je na tom zcela nejlépe. Po sedmi duelech vévodí tabulce této skupiny a na kontě má třicet čtyři bodů. S tímto ziskem už má bez problémů zachovanou ligovou příslušnost. Naposledy Kopřivnice remizovala 32:32 v Maloměřicích.

Hostující Hranice jsou na tom mnohem hůře. Na svém kontě mají pouze čtyři body. Od února letošního roku navíc zvítězily jen v jednom utkání, když v posledním kole doma přehrály Maloměřice. Tímto triumfem navíc zastavily Hranice sérii dvanácti porážek v řadě.

KH ISMM Kopřivnice: Černota, Žingor, Pšenica – Ježek, Střelec, Zima, Petřík, Klos, Polcar, R. Doležel, Brito Benítez, Musálek, Lefan, Bukovský.

TJ Cement Hranice: Juráš, Tabara, Vyorálek – Vodička, Siročák, Halama, Pinkas, Andrš, Š. Kubeša, Folwarczný, Dořičák, Možíš, Sirčo, Padalík, Piwko.

Oba týmy už nastupují na hřiště. Domácí Kopřivnice bude hrát ve žlutém, zatímco Hranice obléknou bílou sadu.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Hranice obstaraly výhoz do dnešního souboje. Hostující celek si chce vysloužit důstojnou rozlučku. (0:0)
    2
    Za domácí celek se na úvod prosdil Brito. (1:0)
    3
    Další zásah domácího celku obstaral Doležel. (2:0)

4
    Domácí celek je v úvodu pečlivější v defenzivě. Kopřivnice získala odražený míč. (2:0)

5
    Domácí brankář si poradil s nebezpečnou střelou z pravé strany a výborně zasáhl. (2:0)
    6
    Padalík se postaral o úvodní branku Hranic. (2:1)
    7
    Radek Doležel přidal po rychlém průniku svou druhou branku. (3:1)
    9
    O další zásah Hranic se po průniku z levé strany obstaral Siročák. (3:2)
    9
    Střelec se štěstím proměnil sedmimetrový hod. (4:2)
    10
    V závěru úvodní desetiminutovky dnešního souboje se opět trefil Padalík. (4:3)
    10
    Domácí celek je v úvodu utkání při chuti. Doležel se prosadil střelou pod břevno. (5:3)
    11
    Jan Polcar se uvolnil na levém křídle a prosadil se ke vzdálenější tyči. (6:3)
    12
    Pavel Musálek dostal přihrávku do brejku a s přehledem překonal brankáře. Kopřivnice soupeři od úvodu utíká. (7:3)
    13
    Jakub Ježek využil kousek volného prostoru a navýšil domácí vedení na rozdíl pěti branek. (8:3)

14
    Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel). (8:4)
    14
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Šimon Siročák). (8:4)
    15
    Domácí celek opět využil mezírku na středu hřiště. Prosadil se Doležel. (9:4)
    16
    Pátý zásah Hranic v dnešním souboji přidal Jiří Tabara. (9:5)
    17
    Luděk Piwko střelou přes blokujícího obránce vymetl horní roh branky. (9:6)
    18
    Siročák snížil vedení Kopřivnice na pouhé dvě branky. (9:7)
    19
    Hostující celek se dostává zpátký do zápasu. Na rozdíl jediné branky snížil Halama. (9:8)
    20
    Desátou brankou domácích utnul nápor Hranic Radek Doležel. (10:8)
    20
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Filip Dořičák). (10:9)
    21
    Je vyrovnáno! Vzepětí Hranic potvrdil opět Dořičák. (10:10)
    22
    Pinkas proměnil sedmičku a Hranice poprvé vedou. (10:11)
    23
    Za domácí celek se o bleskové vyrovnání postaral Zima. (11:11)
    24
    Padalík po naznačení do středu uklidil míč k přední tyči. (11:12)
    24
    Luděk Piwko navíc navyšuje náskok Hranic na dvě branky. (11:13)
    25
    Po kličkované mezi soupeři se střelou o zem prosadil David Zima. (12:13)
    26
    Jan Polcar se po krásném uvolnění postaral o vyrovnání. (13:13)
    27
    Jakub Ježek navíc vzápětí vrací vedení zpátky na stranu Kopřivnice. (14:13)
    28
    Za hosty však pohotově vyrovnal Filip Dořičák. (14:14)
    29
    Hranicím opět vrátil vedení střelou do dolního rohu Pinkas. (14:15)
    30
    Ze sedmimetrového hodu vyrovnal Jaromír Petřík. (15:15)
    30
    Sead Sirčo po skvělém protiútoku vrátil Hranicím těsně před odchodem do šaten vedení. (15:16)
    30
    Prakticky se závěrečnou sirénou opět vyrovnal David Zima. (16:16)

30
    První poločas skončil. (16:16)

První poločas končí! Po úvodní třicetiminutovce platí v Kopřivnici nerozhodný stav 16:16. Domácí celek si sice v úvodu vypracoval hned pětibrankové vedení, ale Hranice se vrátily zpět do hry, a dokonce chvíli vedly. V dramatickém závěru prvního poločasu ale Kopřivnice vyrovnala.

31
    Začal druhý poločas. (16:16)

31
    Domácí celek obstaral výhoz do druhého poločasu dnešního souboje. (16:16)
    31
    Jakub Ježek hned v úvodu druhého poločasu posílá domácí celek do vedení. (17:16)
    32
    Pinkas se prosmýkl z pravé strany do zakončení a poslal míč pod břevno. (17:17)
    33
    Pavel Musálek dostal kousek prostoru a švihem překonal brankáře. (18:17)
    34
    Na rozdíl dvou branek nevýšil vedení domácího celku Jan Polcar. (19:17)
    35
    Filip Dořičák se pod tlakem prosadil pod horní tyč. (19:18)
    35
    David Lefan dostal kousek prostoru, utekl obránci a poslal míč do sítě. (20:18)
    35
    Lefan navíc potrestal chybu Hranic v rozehrávce. Domácí celek už vede o tři branky. (21:18)
    36
    Jakub Padalík v pravou chvíli zachytil nástup Kopřivnice a snížil na rozdíl dvou branek. (21:19)
    37
    Bohumil Možíš navíc další přesnou dělovkou snížil na rozdíl jediné branky. (21:20)
    38
    Jakub Ježek po změně stran zlepšil střeleckou mušku a přidal už svou druhou branku. (22:20)
    41
    Radek Doležel se objevil zpátky na hřišti a okamžitě překonal brankáře. (23:20)
    42
    David Lefan se uvolnil na levém křídle, přehodil si míč do pravé ruky a překonal brankáře. (24:20)

42
    Oddechový čas pro tým TJ Cement Hranice. (24:20)
    43
    Jaromír Petřík proměnil sedmimetrový hod. (25:20)
    44
    Luděk Piwko po delší době dokázal skórovat za hosty. (25:21)
    44
    David Lefan na zásah soupeře rychle odpověděl. (26:21)
    46
    Jakub Ježek navázal na svůj dobrý výkon a opět se prosadil. (27:21)
    48
    Jaromír Petřík proměnil sedmičku. (28:21)
    49
    Petřík hned z další akce opět skóroval a domácí celek jde za triumfem. (29:21)
    50
    Za hosty dokázal alespoň deset minut před koncem snížit Siročák. (29:22)
    50
    Jenže domácí Brito přidal třicátou branku domácích. (30:22)

52
    Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Luděk Piwko). (30:22)

52
    Červená karta pro tým TJ Cement Hranice (Luděk Piwko). (30:22)
    52
    Jan Juráš dokázal střelou přes clonícího soupeře snížit. (30:23)
    53
    Jakub Ježek ale nechce nechat Hranice předvést comeback. (31:23)
    55
    Brito dostal přihrávku do brejku a poslal míč pod břevno. (32:23)
    56
    Šimon Kubeša z pravé strany trefil míč k zadní tyči. (32:24)
    56
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito Benítez). (33:24)

57
    Oddechový čas pro tým KH ISMM Kopřivnice. (33:24)
    59
    Jan Polcar se z levého křídla dostal do zakončení a poslal míč pod břevno. (34:24)
    60
    Sead Sirčo snižuje v poslední minutě. Hranice nechtějí prohrát o deset branek. (34:25)
    60
    Brito ale opět navyšuje domácí vedení. (35:25)
    60
    V samotném závěru utkání ještě stačil snížit Šimon Kubeša. (35:26)

Konec zápasu. (35:26)

Je konec! Kopřivnice nakonec poráží Hranice vysoko 35:26. Domácí celek si sice v úvodu vypracoval hned pětibrankové vedení, ale Hranice se vrátily zpět do hry, a dokonce chvíli vedly. V dramatickém závěru prvního poločasu ale Kopřivnice vyrovnala. Ve druhé půli ale Kopřivnice jasně kralovala. Domácí celek bez problémů přidával jednu branku za druhou. Naopak hosté měli problémy při zakončení, což je stálo lepší výsledek.

KH ISMM Kopřivnice – TJ Cement Hranice 35:26 (16:16)
    Nejvíce branek: Ježek 6, R. Doležel 6, Brito Benítez 5 – Dořičák 5/1, Siročák 4, Padalík 4. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 0:1. ČK: Piwko (HRA). (19:36:33)