S. S. Lazio
2:2 (1:1)
US Lecce
Pátek 12.05.2023, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 35. kolo

Je dobojováno a zápas vítěze nepoznal. Lecce v úvodu druhé půle pokračovalo v dobrém výkonu z konce toho prvního a v 51. minutě se svou dres druhou trefou prosadil Rémi Oudin. Až tento inkasovaný gól probral Lazio ze spánku a domácí se pustili do útočení. Jenže dlouho to bylo bez úspěchu a když na konci zápasu trefil Pedro tyč, tak to vypadalo, že si hosté odvezou všechny body. Ve čtvrté nastavené minutě však přišel nepovedený odkop, hlavička Sergeje Milinkoviće-Saviće a jeho srovnání na konečných 2:2. Lazio je po tomto výsledku na průběžném třetím místě s 65 body, zatímco Lecce je na 16. místě s 32 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:55:32)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:13.

90+7

90+7
    Provedel žene všechny kupředu, chce zkusit ještě jeden dlouhý nákop.

90+6
    Hostující Di Francesco hledal Helgasona, obrana domácích odkopává.

90+5
    Lazio se ještě vrhá do útoku, cítí, že by to mohlo klapnout na dokonalý obrat.
    90+4. Sergej MILINKOVIĆ-SAVIĆ - 2:2

90+4
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Hra se vrátila před Falconeho a je srovnáno! Centr z pravé strany prošel do vápna, kde jej chtěl odkopnout S. Romagnoli, jenže jej poslal jen na hlavu SERGEJE MILINKOVIĆE-SAVIĆE a jeho trknutí doskákalo za brankovou čáru – 2:2!

90+4
    Daleký odkop od Falconeho, Lecce bude chtít míč co nejdéle udržet na svých kopačkách.

90+3
    Ještě jedna žlutá karta na straně hostů, za faul ji dostal Joan Gonzàlez.

90+3
    Míč je mimo hrací plochu, od své branky bude rozehrávat Wladimiro Falcone.
    90+2. Domácí Pedro trefil pěknou ranou tyč

90+2
    Domácí mají i smůlu. Zpoza vápna napřáhl Pedro, jenže jeho pumelice skončila na Falconeho levé tyči!

90+1
    Fanoušci Lecce začínají slavit, na konečný zisk bodů si ale i oni musí ještě počkat.

90
    Bude se nastavovat šest minut.

89
    Falcone pomaličku rozehrává, docela tím riskuje, neboť jednu žlutou kartu už má.

88
    Vypadá to, že poslední minuty budou hodně nervózní, Lecce se chce k výhře probránit i výrazným zdržováním.

87
    Pedrova střela levačkou šla doprostřed branky, kde byl připravený Falcone.

Aleš Pur

Branky: 34. Immobile (Luis Alberto), 90+4. S. Milinković-Savić – 45+2. Oudin (Gendrey), 51. Oudin (Strefezza)

Karty:   8. Lazzari (LAZ), 76. Sarri - trenér (LAZ), 78. Lu. Pellegrini (LAZ), 81. S. Milinković-Savić (LAZ) – 13. Banda (LCC), 65. Oudin (LCC), 79. Falcone (LCC), 82. Blin (LCC), 90+3. Gonzàlez (LCC)

Neproměněná penalta: 23. Strefezza (LCC), mimo

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, A. Romagnoli, Hysaj (58. Lu. Pellegrini) – S. Milinković-Savić, Antônio (73. Bašić), Luis Alberto – F. Anderson (58. Pedro), Immobile (C), Zaccagni.
    Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Fáris, Cancellieri, Marušić, D. González, M. Bertini, S. Radu, Gila, Patric.

Trenér: Maurizio Sarri

US Lecce: Falcone – Gendrey (77. S. Romagnoli), Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Oudin (82. Helgason) – Strefezza (77. Gonzàlez), Lo. Colombo (68. Ceesay), Banda (68. Di Francesco).
    Náhradníci: Bleve, Brancolini – Ceccaroni, Persson, Maleh, Pongračić, Pezzella, Tuia, Askildsen, Cassandro.

Trenér: Marco Baroni