Finsko – USA 1:4 (kon.) | Slovensko – Česko cz 2:3 (kon.) | Švédsko – Německo 1:0 (kon.)
Lotyšsko – Kanada 0:6 (kon.)
Slovensko
2:3 (2:3, 0:0, 0:0)
Česko
Pátek 12.05.2023, 15:20 • Arena Riga • Mistrovství světa • Skupina B

Hezký zbytek pátečního večera přejí přímo z Rigy Tomáš Chalupa a Filip Prokeš. (17:53:23)

Statistiky po konci utkání:

Střely na branku: 26 – 22
    Zásahy brankařů: 19 – 24
    Trestné minuty: 27 – 6

Je dobojováno! Český tým si na úvod letošního světového šampionátu připisuje vydřené vítězství 3:2 nad východními sousedy ze Slovenska. Vše podstatné se odehrálo už v rámci první části hry.

V té byli Slováci prvních minut jednoznačně lepším týmem a zaslouženě se ujali vedení, do kterého je poslal Martin Chromiak. Na jeho trefu vzápětí reagoval Červenka, Češi ale znovu prohrávali po vlastní brance Šimona Hrubce, která byla připsána Rosandičovi. O výsledku zápasu rozhodl ve druhé polovině první třetiny dvěma góly Lukáš Sedlák, díky kterému Česko duel otočilo ve svůj prospěch. Ve druhé ani třetí dvacetiminutovce už jsme se branek nedočkali.
    Napínavou bitvu se Slovenskem český výběr nakonec zvládl a tři body z derby putují na konto týmu kapitána Romana Červenky

Nejlepší hráči zápasu:
    Slovensko – Mário Grman
    Česko – Lukáš Sedlák

59:57 Češi zvládli závěrečný tlak Slovenska a v úvodním utkání šampionátu berou tři body

59:57
    Ještě jedná obrovská příležitost! Z úplně stejného místa jako před chvílí Hrivík pálil bek Michal Ivan, který mířil ještě lépe! Jeho rána na zadní tyč ovšem skončila jen těsně vedle a více už toho Slováci nestihnou!

59:39
    Dvořák vyhazuje puk daleko od branky Hrubce.

59:34
    O vyrovnání se jako správný kapitán snažil postarat Marek Hrivík. Rána bez přípravy sice nebyla špatná, Hrubec ale dobře vyjel a kotouč se mu podařilo udržet. Bude se tak vhazovat.

59:10
    Slováci opět hrají v šesti a momentálně honí kotouč po rozích české třetiny!

58:54
    Oliver Okuliar se natahoval po přihrávce od svého spoluhráče. Bohužel pro jeho tým neúspěšně, když se od Okuliara puk pouze odrazil na českou střídačku.

58:41
    Škorvánek na střídačce, Slovensko hraje v šesti!

58:20
    Slováci zvládli buly ve vlastní třetině a schyluje se k jejich hře bez brankáře.

58:18
    Oddechový čas pro tým Slovenska.
    58:18 Se zakončením Sobotky si Škorvánek poradil

58:18
    Razítko na české vítězství mohl přidat z přečíslení Vladimír Sobotka! Zkušený útočník vzal situaci dva na jednoho na sebe a snažil se ranou švihem Škorvánka přelstít, brankář Slovenska ale spoluhráče drží ve hře!

58:00
    Z třetí třetiny zbývá odehrát poslední dvě minuty.

57:35
    Závěrečný tlak oveček Craiga Ramsayho se zatím nekoná. Může za to také odpískané postavení mimo hru, což přináší vodu na český mlýn.

Tomáš Chalupa

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 5. Chromiak (Kňažko, Cehlárik), 11. Rosandić (Lantoši) – 7. Červenka (Kubalík, Chytil), 14. Sedlák (Flek, Kundrátek), 19. Sedlák (Kubalík, Tomášek)

Slovensko: Škorvánek (Hlavaj) – Kňažko, P. Koch, Grman, Ivan, Jánošík, Rosandić, Gajdoš – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Cehlárik (A), Hudáček, Sukeľ (A) – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lantoši, Čacho.
    Trenér: Craig Ramsay

Česko: Hrubec (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Knot, Němeček – Červenka (C), Kubalík, Chytil – Smejkal, Chlapík, Špaček – Sedlák, Sobotka (A), Tomášek – Beránek, Flek, Černoch.
    Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Fernandez, Schrader – Briganti, Kroyer