Salernitana – Atalanta BC 1:0 (kon.) | Spezia – AC Milán 2:0 (kon.) | Inter – Sassuolo 4:2 (kon.)
Inter Milán
4:2 (1:0)
US Sassuolo Calcio
Sobota 13.05.2023, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza, Milán • Italská Serie A • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Ve 35. kole italské nejvyšší soutěže se spolu utkají celky Inter Milán a US Sassuolo Calcio. Papírovým favoritem je domácí celek, který však má v nohách středeční semifinále Ligy mistrů s městským rivalem a v úterý ho čeká odveta, takže uvidíme, zda nepošetří síly.

Inter Milán

Inter se v průběžné tabulce italské Serie A nachází na čtvrté příčce se ziskem 63 bodů za 20 výher, 3 remízy a 11 porážek při skóre 62:35. Více branek dokázala v celé soutěži nastřílet pouze mistrovská Neapol. V posledních čtyřech ligových zápasech Inter zvítězil, což ho dovedlo na čtvrtou pozici, která ještě zaručuje start v příštím ročníku Ligy mistrů. Na městského rivala AC nacházejícího se na pátém místě má Inter momentálně náskok pouhých dvou bodů. Ovšem ani druhá příčka není příliš vzdálená – na Juventus má Inter ztrátu tří bodů. Nejlepším střelcem týmu je Lautaro Martínez, který nastřílel 19 gólů a na dalších 5 přihrál.

Sassuolo neprožívá svou nejlepší sezónu, když ho najdeme až na 13. příčce se ziskem 44 bodů za 12 výher, 8 remíz a 14 porážek při skóre 41:50. Sassuolo v letošní sezóně střídá lepší výsledky s horšími, nicméně střed tabulky je v Itálii natolik vyrovnaný, že na osmou pozici momentálně Sassuolo ztrácí pouhé dva body. Před čtrnáctým Empoli má pak Sassuolo náskok šesti bodů. Nejlépe si v letošním ročníku střelecky vede devítigólový Berardi, který přidal i šest asistencí.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Inter Milán: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Acerbi – Bellanova, Gagliardini, Brozović, Mchitarjan, Dimarco – Lukaku, Correa.
    Náhradníci: Onana, Cordaz – Dumfries, A. Bastoni, Zanotti, Çalhanoğlu, La. Martínez, Barella, Džeko, Gosens, Asllani, Darmian.
    Trenér: Simone Inzaghi

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Toljan, Erlić, Ruan, Rogério – Frattesi, López, Henrique – D. Berardi, Defrel, Lauriente.
    Náhradníci: Russo, Pegolo – Ceïde, Marchizza, Bajrami, Romagna, Thorstvedt, Müldür, Obiang, G. Ferrari, Harroui, Pinamonti, Zortea, Álvarez.
    Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Marcenaro – Rossi, Perrotti.

1

2
    Bellanova svým dobrým postavením zablokoval rozlet Sassuola, míč se odrazil opačným směrem a k rozehře se už staví gólman Consigli.

3
    Hosté podnikli rychlý výpad, příhru mezi obranu dostal Frattesi a ve vápně se střetl s Handanovičem. Rozhodčí odpískal odkop od branky, hosté neúspěšně reklamovali faul a penaltu.

4
    Domácí nyní kombinují na vlastní polovině, nikam zvlášť se v úvodu neženou.

5
    Correa najednou zrychlil hru, vysunoval Lukakua, dam mu ale až moc prudký pas a ten se tak k němu nedokázal dostat.

6
    Milánský klub opět v poklidu kombinuje kus před středovým kruhem, domácí lákají soupeře k pootevření obrany.

7
    A jelikož ani hosté nepředvádí zrovna rychlé kombinace, výsledkem je statická pasáž. A z hlediště se už snáší nespokojený pískot diváků.

8
    Z úhlu to zkusil hostující Domenico Berardi, mířil ale velký kus vedle Handanovičovy branky.

9
    Akce Sassuola se rodila po levé straně, obětavý zákrok obrany ale vše zastavil a je z toho pouze autové vhazování.

10
    Je tu první rohový kop pro hostující tým, u míče je nachystán Armand Lauriente.

11
    Samotný centr od rohového praporku sice obrana Interu zvládla odvrátit, ale akce pokračovala. Míč se po příhře z pravé strany vrátil k Laurientemu, ten načechral pas na malé vápno, kde se mu nabízel Berardi a ten zblízka sklepl. Jenže se ještě kontrolovalo video a to odhalilo ofsajd. Gól tak neplatí!
    11. Berardiho gól neplatil pro Laurienteho ofsajd

13
    Vypadá to, že gól, který nebyl uznán, domácí příliš neprobudil. Opět se hraje na polovině Interu.

15
    Neuznaný gól i na opačné straně, kde se trefil Correa. Už při centru do vápna se totiž domácí provinili ofsajdem, což potvrdila i kontrola u videa.
    15. Pro ofsajd nebyl uznán ani gól Interu

17
    Hraje se teď nahoru a dolů, Sassuolo žádalo přímý kop v blízkosti vápna, rozehrává se však opačným směrem.

18
    No, hraje se docela tvrdě, nyní to na svém těle pocítil hostující Lauriente. Sassuolo z hloubi pole rozehrává směrem dozadu.

19
    Slibná šance hostů. Zprava centroval Berardi, našel ve vápně nehlídaného Henriqueho, ten ovšem z dobré pozice hlavičkoval vedle Handanovičovy branky.

21
    Velká malá domů na Consigliho, tomu přihrával Erlić. Sassuolo už jde dopředu pravou stranou.

22
    Útočného faulu se dopustil domácí Lukaku. I když se hodně diví, tak se už vrací do obrany.

24
    Další z centrů před Handanoviče, tomu pomohla obrana a míč odhlavičkovala pryč z vápna.

26
    Pokračuje územní převaha hostujícího týmu, je to ale pouze po šestnáctku. Dál to nejde.

28
    Mchitarjan se vrátil na hloubi vlastní půle, aby pomohl obraně s kombinací. A sám se chopil rozehrávky.

29
    Na trávníku leží domácí Dimarco, ten byl u pomezní čáry faulován. Inter ale s přímým kopem nechvátá a půjde do do plných.

30
    Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Mchitarjana na půlce ji dostal Grégoire Defrel.

32
    Zprava se do útoku dral domácí Gagliardini, toho ale ještě před centrem zvládl přibrzdit López.

33
    Nesledujeme teď zrovna nejšpičkovější fotbal, hodně se na obou stranách chybuje.

34
    Trenér domácích vášnivě gestikuluje na své svěřence a je dokonce mimo technickou zónu. Zatím jej čtvrtý sudí nikterak neusměrňuje.

36
    Centr domácích z levé strany, vysoký pas našel Correu, jeho hlavička z lehkého záklonu však letěla mimo.

38
    Inter se začíná probírat a v posledních minutách přidává na tempu. Ale i zde koncovka vázne.

39
    Zpoza pokutového území vystřelil Lukaku, jeho rána po zemi přes obránce se hezky sklouzla po trávníku, nicméně skončila vedle levé Consigliho tyče.
    39. Lukaku mířil vedle

40
    Rychlý protiútok Sassuola. Po sprintu přišla přihrávka na střed a střela Berardiho.

41
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    A je tu první gól! Akční minuty byly završeny tím, že ROMELU LUKAKU si zpracoval D'Ambrosiovu přihrávku zády k brance, obtočil se kolem obránce a prudkou ranou překonal marně se natahujícího Consigliho – 1:0.
    41. Romelu LUKAKU - 1:0

42
    Žlutá karta na straně Sassuola, za nedovolený zákrok na středu hrací plochy si ji prohlédl Ruan.

44
    Hosté chtějí ještě před pauzou srovnat, ale nedaří se. Berardi vystřelil o několik metrů nad branku.

45
    Rozhodčí bude přidávat dvě minuty.

45+1
    Lukaku se obtáčel kolem Ruana, dokázal se jej zbavit, ale tentokrát mu střela nevyšla podle představ.

45+2
    Aktivní Berardi táhne útok Sassuola. Nyní střílel na první tyč, ale i kdyby skóroval, tak by gól neplatil, neboť sudí o malou chvíli předtím odpískal hru rukou.

45+3

Je za námi první poločas, ve kterém měli poměrně dlouho navrch hosté ze Sassuola. Dokonce dali v 11. minutě i gól, ale ten nebyl po kontrole u videa uznán pro těsný ofsajd. Stejná situace se o malou chvíli stala i na opačné straně, kdy do nedovoleného prostoru přilétl pas od hráčů Interu. S postupem času se začal více prosazovat milánský klub a svou zlepšenou hru korunoval ve 41. minutě, kdy se nekompromisní ranou trefil Romelu Lukaku. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:0.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.

46

46
    Střídání v týmu Inter Milán:
    ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Lautaro Martínez.

47
    Z levé strany centroval Dimarco, jeho pas ale pouze prolétl malým vápnem.

49
    Mchitarjanovi patičkou přiťukl Lukaku a už to vypadalo na střelu z vápna. Na poslední chvíli se ale do toho vložila obrana a míč zablokovala.

50
    Po Dimarcově přihrávce se středem hnal k brance Martínez, chtěl vyslat prudkou ránu, což se mu i povedlo, jenže přesnost se nedostavila. Míč letěl vysoko nad branku.

51
    Dlouhý pas na Lukakua, ten míč nechytil, ale i tak myšlenku svého spoluhráče ocenil.

53
    Sassuolo v útoku, hosté předvedli krátkou kombinaci, vše ale skončilo nepřesným pasem do vápna a míč skončil u Handanoviče.

54
    Na opačné straně zakončoval z první Dimarco, položil se do voleje, ten mu ale jeden z obránců srazil na roh.

55
    Je tu druhý gól domácích! Samotný roh sice nebyl z těch úspěšných, ale akce pokračovala, zprava se k vápnu přiblížil Bellanova a jeho pokus si do vlastní branky srazil RUAN. Gólman Consigli vše jen překvapeně sledoval a je to 2:0.
    55. RUAN - 2:0

57
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Andrea Pinamonti.

57
    ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Nedim Bajrami.

58
    Tohle je už pro hosty hodně ledová sprcha. Míč si k vápnu potáhl LAUTARO MARTÍNEZ, jeho střelu po zemi tečoval opět hostující Ruan a ani tentokrát nedokázal gólman Consigli na změnu letu míče zareagovat. Vysoký oblouček zaplul do sítě a je to 3:0.
    58. Lautaro MARTÍNEZ - 3:0

61
    ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Robin Gosens.

61
    ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Kristjan Asllani.

62
    Po delší době si zachytal i domácí Handanovič, vyrážel prudkou střelu z levé strany.

63
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    Je sníženo. Hosté se usadili poblíž pokutového území, zprava nacentroval na malé vápno Berardi, a nabíhající MATHEUS HENRIQUE zblízka hravě překonal Handanoviče – 3:1.
    63. Matheus HENRIQUE - 3:1

64
    ze hřiště odchází Ruan, přichází Gian Marco Ferrari.

65
    Vypadá to, že snižující branka nalila hostům nové síly a opět se snaží o průnik před Handanoviče.

66
    Žlutá karta na straně Sassuola, za faul na Martíneze ji dostal Matheus Henrique.

68
    Stále sledujeme zvýšenou aktivitu Sassuola, obrana ve žlutém si musí dávat velký pozor.

69
    Ferrarimu nevyšel centr podle jeho představ, navíc u toho podklouzl a vysoký pas pouze přelétl číhající hráče.

70
    Žlutá karta tentokrát na straně Interu, za faul na středu ji dostal Stefan de Vrij.

72
    Po kombinaci okolo šestnáctky se na levé straně opřel do míče domácí Gosens, jenže volej se mu svezl po kopačce a skončil zcela mimo...

73
    ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Alessandro Bastoni.

74
    Z dálky vystřelil hostující Henrique, i jemu to ale ulétlo. Míč prosvištěl vysoko nad břevnem Handanovičovy branky.

76
    Z levé strany střílel Pinamonti, jeho pokus po zemi se pomaličku kutálel ke vzdálenější tyči, aby skončil o kousíček vedle!
    76. Pinamonti těsně minul

76
    ze hřiště odchází Matheus Henrique, přichází Kristian Thorstvedt.

76
    ze hřiště odchází Jeremy Toljan, přichází Nadir Zortea.

77
    No a pozor, je tu drama! Sassuolo potáhlo akci levou stranu, centrovaný míč doplachtil k malému vápnu, kde si naběhl DAVIDE FRATTESI a umístěnou hlavičku uklidil k tyči Handanovičovy branky – 3:2.
    77. Davide FRATTESI - 3:2

79
    ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Matteo Darmian.

80
    No a tlak Sassuola pokračuje!

81
    Roh hostů, centr byl ale odvrácen hned u první tyče. Inter vyvezl míč k půlce.

82
    Publikum píská, divákům se nelíbí, že domácí tým po zisku náskoku přenechal iniciativu svému soupeři.

83
    Handanovič rozehrává od své branky a nikam s tím nepospíchá.

84
    Ještě jedna žlutá karta na straně domácích, za skluz ji dostal Marcelo Brozović.

85
    Z velké dálky to zkusil hostující Rogério, tohle letělo ale vysoko nad branku.

86
    Hosté stále krouží okolo vápna, je to zatím bušení na zamčená vrata. Inter předvádí tuhou obranu.

87
    Rohový kop pro Sassuolo.

88
    Prudký centr hledal Frattesiho, ten sklepával nataženou nohou, skončilo to vedle levé Handanovičovy tyče.

89
    A je asi rozhodnuto. Domácí předvedli ve středu hrací plochy rychkou kombinaci, Brozović pak poslal pas dopředu, rozběhnutý ROMELU LUKAKU si na levé straně nedělal těžkosti a prudkou ranou z úhlu uklidil míč přesně za vzdálenější tyč – 4:2.
    89. Romelu LUKAKU - 4:2

90
    Budou se přidávat čtyři minuty.

90+1
    Na stadionu se už oslavuje, hráči ve žlutém v poklidu hlídají míč u svých kopaček.

90+2
    Hosté to ale ještě chtějí zkusit, což je opravdu velmi sympatické.

90+3
    No a blízko úspěchu byl Pinamonti, když bránící hráč uklouzl na malém vápně a vše musel řešit pohotovým vyběhnutím Samir Handanovič.

90+4
    Ještě jedna standardka pro Sasuuolo, po rozehrání střílel Berardi, prudké ráně však scházela přesnost.

90+4

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:8.

Utkání je u konce a domácí jej dokázali po nakonec trochu nečekaném dramatu vyhrát. Ve druhé půli Inter dobře držel náskok a když si dal v 55. minutě vlastní gól hostující Ruan a o tři minuty později po jeho teči skóroval Lautaro Martínez, vypadalo vše jasně. Jenže Sassuolo se nevzdalo a v 63. minutě snížil hlavou Matheus Henrique. V 77. minutě se pak prosadil i Davide Frattesi a najednou tu bylo drama. Hosté přitlačili Inter k vápnu, zkoušeli to všemi možnými způsoby, ale na srovnání skóre už nedosáhli. V 89. minutě navíc unikl Romelu Lukaku a ranou z úhlu upravil na konečných 4:2 pro milánský klub. Inter je po této výhře na třetím místě s 66 body, Sassuolo je na 13. místě se 44 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:01:26)

Aleš Pur

Branky: 41. Lukaku (D'Ambrosio), 55. Ruan (vla.), 58. La. Martínez (Mchitarjan), 89. Lukaku (Brozović) – 63. Henrique (D. Berardi), 77. Frattesi (Rogério)

Karty:   70. de Vrij (INM), 84. Brozović (INM) – 30. Defrel (SAS), 42. Ruan (SAS), 66. Henrique (SAS)

Inter Milán: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij (73. A. Bastoni), Acerbi – Bellanova (79. Darmian), Gagliardini, Brozović, Mchitarjan (61. Asllani), Dimarco (61. Gosens) – Lukaku, Correa (46. La. Martínez).
    Náhradníci: Onana, Cordaz – Dumfries, Zanotti, Çalhanoğlu, Barella, Džeko.

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Toljan (76. Zortea), Erlić, Ruan (64. G. Ferrari), Rogério – Frattesi, López, Henrique (76. Thorstvedt) – D. Berardi, Defrel (57. Pinamonti), Lauriente (57. Bajrami).
    Náhradníci: Russo, Pegolo – Ceïde, Marchizza, Romagna, Müldür, Obiang, Harroui, Álvarez.

Rozhodčí: Marcenaro – Rossi, Perrotti