Dánsko – Rakousko 6:2 (kon.) | Slovinsko – Norsko 0:1 (kon.) | Francie – Maďarsko 2:3 (po pr.)
Švýcarsko – Kazachstán 5:0 (kon.)
Francie
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Maďarsko
Úterý 16.05.2023, 19:20 • Nokia Arena, Tampere. • Mistrovství světa • Skupina A

Za zvuku hymny Maďarska se s vámi loučím. V prodloužení byli šťastnější Maďaři, kterým to ale nemůžete nepřát, když se podíváte na zpívající obrovský kotel fanoušků. (21:43:21)

Nejlepší hráči dnešního zápasu –⁠ Jules Boscq (Francie) & Balázs Sebok (Maďarsko).

61:22 István BARTALIS - 2:3

61:22
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Tohle bude velká maďarská noc v Tampere, protože ISTVÁN BARTALIS po brejku dostal k dispozici dorážku Erdélyho střely a nezaváhal. Maďaři mají dva body a výrazně zamotávají situaci v boji o záchranu. Asistence: Csanád Erdély a István Terbócs.

60:59
    Nejlepší francouzský hráč, který je na turnaji k dispozici, Alex Texier nyní měl velkou šanci! Ve slotu dostal puk, ale nedal!

60:16
    Po dlouhém boji ve středovém kruhu získali puk Maďaři.

60:01

Maďaři vydřeli bod proti Francii, kterou naopak čeká už třetí prodloužení. Nastavený čas se bude hrát ve třech a to po celých pět minut.

60:00

59:55
    Oddechový čas pro Maďarsko.

59:40
    Další kontr Texiera zastavili beci Maďarska.

59:08
    Nahození Bartalise od modré bylo tečované, Sebastian Ylönen si ale poradil.

58:20
    Po individuální akci pálil Texier vedle.

57:27
    Francouzi jsou stále více vpředu a vpředu. Maďaři ale dobře brání.

56:15
    Nebezpečná teč! Před brankou Benceho Bálizse hlídkoval Texier, který tečoval puk těsně vedle!

55:39
    Francouzi jsou aktuálně (podobně jako i ve zbytku zápasu) lepším týmem. Ale zatím se jim nedaří dostat do nějaké větší šance.

54:05
    Střelu Bozona po individuální akci vyráží brankář Bence Bálizs. Ale nebyl to tak těžký zákrok.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Daniel Krátký

Branky a nahrávky: 17. Bertrand (Gallet, Rech), 30. Boudon (Bertrand, T. Bozon) – 20. Hári (K. Nagy), 34. Galló (Sebok, Kiss), 62. Bartalis (Erdély, Terbócs)

Francie: Ylönen (Junca) – Gallet, Boscq, Llorca, Chakiachvili, Guebey, Crinon, Thiry – Boudon, Texier, T. Bozon – Bertrand, Claireaux (A), Perret – Leclerc, Addamo, Rech – Ritz (A), Treille (C), Fabre – K. Bozon.
    Trenér: Philippe Bozon.

Maďarsko: Bálizs (D. Horváth) – Stipsicz, Fejes, Szabó, Hadobás, Kiss, M. Horváth, Pozsgai (A), Garát – Sebok, Galló, Hári (A) – Sofron, Bartalis, Erdély – G. Nagy (C), Papp, Terbócs – K. Nagy, Csanyi, Vincze.
    Trenér: Kevin Constantine.

Rozhodčí: Frandsen (DEN), Langin – Mackey (oba CAN), Hautamaki.