Maďarsko – Finsko 1:7 (kon.) | Lotyšsko – Slovinsko 3:2 (kon.) | Rakousko – Německo 2:4 (kon.)
Kazachstán – Slovensko 4:3 (4:1 po s.n.)
Carolina Hurricanes
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
Florida Panthers
Pátek 19.05.2023, 02:10 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Finále V. konference
    139:47 Matthew TKACHUK - 2:3

139:47
    Florida právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Šestý nejdelší duel v historii NHL je rozhodnut krátce před koncem čtvrtého prodloužení. Přesnou ranou z pravého kruhu se prezentoval MATTHEW TKACHUK, který našel okolo stojícího Burnse horní růžek domácí svatyně. Možná i domácí fanoušci si oddechli, že konečně mohou domů. 2:3 po prodloužení. Asistence: Sam Bennett.

138:50
    Další gólovka! Odražený kotouč se dostal přímo na hokejku domácího útočníka. Sebastian Aho ale puk nezvedl, což byl hlavní problém, poněvadž Sergej Bobrovskij mu už u tyče nechával pouze beton.

132:18
    Přečíslení Floridy táhl Eetu Luostarinen, jenž vybídl kolegu u zadní tyče, ale znovu se Andersen zaskvěl. Posléze kotouč poskakoval po brankovišti, ale nikdo v bílém dresu jej nedotlačil do sítě.

129:21
    Zápas se už přenesl mezi deset nejdelších bitev historie NHL! Konkrétně je momentálně na devátém místě a za minutu může být už osmý.

128:25
    Jalen Chatfield udělal velkou chybu. Rázem se úplně volný před brankovištěm objevil Sam Bennett, který se bekhendem snažil kotouč zvednout, ale Andersen si z brány povyjel a opět zasáhl. Ani tato obrovská šance tedy nekončí gólem.

124:59
    Carter Verhaeghe se objevil úplně volný u zadní tyče! Andersen už ležel, ale forvard hostů nezvedl puk dostatečně vysoko. Dánský gólman znovu čaroval a pořád ještě pokračujeme!

123:03
    Sergej Bobrovskij se parádně stačil přesunout při ostré střele Jarvise z levého kruhu.

122:17
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Carter Verhaeghe – 2 min., hákování.

121:50
    Sebastian Aho zkoušel hostujícího brankáře překonat z téměř nulového úhlu. Sergej Bobrovskij se přesouval pomalu a nechybělo mnoho k tomu, aby finský útočník od brankáře odrazil touš do branky.

Střely na branku po 3. prodloužení: 56 – 46

119:39
    Martin Nečas nabral poměrně značnou rychlost. Nejprve se dostal ke střele a pak na chvíli zůstal osamocen před bránou, avšak o kousek přestřelil. Toto byla možná největší šance třetího prodloužení.

113:38
    Florida předvedla velký tlak do brankoviště! Frederik Andersen se ale stačil zorientovat a ani tentokrát puk za svá záda nepustil.

106:24
    Hned po vhazování to vzal na sebe Forsling, který se dostal dopředu, ale jeho bekhendové zakončení přečetl dalším perfektním zákrokem lapačkou Frederik Andersen.

105:43
    Brandon Montour se z ničeho nic objevil úplně sám před brankou Caroliny. Puk si stáhl do bekhendu a následně zakončil, ale znovu se vyznamenal dánský muž v masce.

104:09
    Brandon Montour dostal nabito na pravý kruh, avšak Andersen si proti němu povyjel a brilantně zakročil pravým betonem.

Střely na branku po 2. prodloužení: 48 – 35

91:09
    Jack Drury a Sebastian Aho měli v rychlém sledu dvě opravdu velké šance! V obou případech se ale zaskvěl Sergej Bobrovskij, jenž dokonale zasáhl pravým betonem.

83:04
    Na začátku 84. minuty se v šanci objevil Jordan Staal. Sice už byl v úhlu, ale z vnější strany trefil tyč, tudíž nebyl daleko k tomu, aby dnes rozhodl.

80:32
    Aleksander Barkov šikovně hledal před brankovištěm Duclaira, jenž se důrazně dostal k Andersenovi. Zakončení ale nasměroval kousek vedle tyče.

Střely na branku po 1. prodloužení: 38 – 25

72:35
    Po střele Aha se kotouč odrazil před brankoviště, kde stál úplně volný Jarvis, který ale trefil tyč. Mohlo být hotovo!

71:51
    Anthony Duclair – 2 min., vysoká hůl.

69:58
    Seth Jarvis promáchl po velice šikovné přihrávce Aha. Prvně jmenovaný měl před sebou poloprázdnou klec.

63:11
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Brent Burns – 2 min., držení.

62:35
    Florida už vstřelila branku, už se radovala z výhry, ale po kontrole u videa gól neplatí. Colin White zavázel na brankovišti Andersenovi, dostal se s ním do kontaktu, takže trefa Lomberga platit nemůže.

Střely na branku po 3. třetině: 31 – 20

52:36
    Teuvo Teräväinen posunul puk na Martina Nečase, jenž se rázem ocitl v samostatném úniku. Zvolil kličku do forehandu, ale kotouč přes ležícího Bobrovského nezvedl. To byla obrovská šance Hurricanes.
    43:47 Stefan NOESEN - 2:2

43:47
    Carolina právě vstřelila branku!
    Podruhé v dnešním duelu Carolina dává branku v přesilové hře! Martin Nečas se na levé straně dostal ke kotouči a v rychlosti vybídl Jarvise, který ještě posunul na STEFANA NOESENA. Tomu stačilo jen zvednout puk nad ležícího Bobrovského. 2:2. Asistence: Seth Jarvis a Martin Nečas.

42:48
    Sam Bennett – 2 min., hrubost.

41:18
    Carolina vstoupila do třetí třetiny skvěle! Tentokrát Jordan Staal zatlačil u brankoviště, ale touš za brankovou čáru nepřešel. Bobrovskému musel pomoct také Aaron Ekblad.

Střely na branku po 2. třetině: 17 – 18
    37:43 Carter VERHAEGHE - 1:2

37:43
    Panteři poprvé v dnešním duelu vedou! Duclair velice zkušeně podržel kotouč za brankou Caroliny a poté jej předal na hokejku CARTERA VERHAEGHEHO. Ten si najel do střelecké pozice a z pravého kruhu zamířil naprosto přesně do šibenice. 1:2. Asistence: Anthony Duclair a Aleksander Barkov.
    35:28 Aleksander BARKOV - 1:1

35:28
    Hosté se ve 36. minutě dočkali srovnání! Duclair odvedl výbornou práci na pravé straně, když z otočky předložil kotouč mezi kruhy pro ALEKSANDERA BARKOVA, jehož rána zapadla přesně nad lapačku brankáře Hurricanes. 1:1. Asistence: Anthony Duclair a Carter Verhaeghe.

31:07
    Martin Nečas – 2 min., sekání.

28:18
    Stefan Noesen se před bránou hostů dostal k odraženému puku, jenže v obrovské šanci selhal. Mohlo to být pro Carolinu daleko růžovější.

23:33
    Brett Pesce – 2 min., krosček.

Střely na branku po 1. třetině: 12 – 10
    19:48 Seth JARVIS - 1:0

19:48
    Hosté už sice byli ve čtyřech, ale přece jen z tohoto oslabení inkasovali. Aho si přebral kotouč na pravé straně a pak uvolnil mezi kruhy SETHA JARVISE, jehož zakončení bylo přesné. Tlak Caroliny už byl velký, takže branka to byla zasloužená. 1:0. Asistence: Sebastian Aho a Brent Burns.

18:23
    Aaron Ekblad – 2 min., krosček.

17:44
    Marc Staal – 2 min., podrážení.

17:09
    Sebastian Aho se rozjel dopředu na levé straně útočného pásma, avšak svou ránu umístil až příliš dobře. Poprvé v zápase se rozezvonila branková konstrukce, která tedy Floridu zachránila.

13:45
    Carolina pořádně zatlačila v útočném pásmu, ale ani v tomto případě neskórovala. Drury se objevil volný na levé straně, jenže Bobrovskij se fantasticky přesunul. Teď už je Florida z nejhoršího venku.

12:17
    Sam Bennett – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. Jarvis (S. Aho II, Burns), 44. Noesen (Jarvis, Nečas) – 36. Barkov (Duclair, Verhaeghe), 38. Verhaeghe (Duclair, Barkov), 140. Tkachuk (Bennett)

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Fast, Kotkaniemi, Martinook – Nečas, J. Staal (C), Teräväinen – Stepan, Stastny, Drury.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Kozari, Lee – Kovachik, Mills

Diváci: 18 680