IHC Přerov – Brno 7:6 (po pr.) | Kanci Uh. Brod – Devils Zlín 3:17 (kon.) | ILHK Hr. Králové – Černošice 8:7 (2:1 po s.n.)
IHC Prague Rats – Roller Storm 6:8 (kon.) | ILHK Hr. Králové – HC Hořovice 8:6 (kon.) | IHC Přerov – HC Boskovice 6:7 (po pr.)
po prodl.
IHC Night Birds Přerov
7:6 (2:5, 4:1 - 1:0)
Mission Roller Brno
Sobota 20.05.2023, 11:00 • ZS Přerov • STILMAT extraliga inline hokeje • 3. kolo
Partner:
   
  Stanislav Svozil si v utkání připsal celkem pět kanadských bodů za dva góly a tři asistence. Dařilo se také kapitánovi Night Birds Pavlu Hanákovi a Jakubu Navrátilovi. Veterán v barvách "soviček" se blýskl čtyřmi asistencemi, Navrátil zaznamenal dvě branky a první asistenci u vítězné Svozilovy trefy. (12:27:58)
   
  Zápas mezi Přerovem a Brnem je minulostí. K vidění v něm byly dva obraty, po jednom na každé straně, dvě využité přesilovky domácích Night Birds i vyrovnání Mission Roller jen pár sekund před koncem normální hrací doby. Nerozhodné skóre nakonec zvrátili ve svůj prospěch Přerovští, po 27 sekundách od začátku prodloužení se o to postaral Stanislav Svozil. Hanáci tak zvítězili nad Jihomoravany v nastaveném čase poměrem 7:6.
   
  Konec zápasu.
   
  40:27
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Prodloužení je po 27 sekundách u konce. Petr Hrachovina nedokázal u pravé tyče hokejkou vypíchnout kotouč a STANISLAV SVOZIL jej po spolupráci s Pavlem Hanákem a Jakubem Navrátilem překonal střelou po ploše mezi betony. Přerov tak vítězí a bere dva body. Asistence: Jakub Navrátil a Pavel Hanák.
   
  40:01
  Začalo prodloužení.
   
  Po 40 minutách hry je stav utkání mezi Přerovem a Brnem nerozhodný 6:6 a na Hané tak dojde na prodloužení. Hosté sice ve druhé půli neudrželi vedení o tři branky a Night Birds jim i díky dvěma využitým přesilovkám a dvěma trefám Jakuba Navrátila oplatili obrat. Necelých deset sekund před koncem však při risku bez brankáře srovnal David Sedláček a je tak jasné, že body se budou dělit. O druhý bod si to obě mužstva rozdají za malou chvíli.
   
  40:00
  Druhý poločas skončil.
   
  39:50
  Brno právě vstřelilo branku!
  Jihomoravané 9,9 sekundy před koncem druhého dějství srovnávají stav. Dominik Hrachovina si na Mánka z levé strany ještě nepřišel, brankou neskončila ani velká skrumáž před domácím gólmanem. Poté ale obdržel kotouč do prostoru u pravé tyče DAVID SEDLÁČEK a přízemní střelou pod Mánkovými betony si zřejmě vynutil prodloužení. Asistence: Radek Kučeřík a Pavel Strýček.
   
  39:20
  Hosté to zkoušejí bez brankáře, Petr Hrachovina zamířil na střídačku.
   
  38:37
  Na konci oslabení musel Petr Hrachovina vyjet proti Indrákovi, aby odehrál puk. Širokou brankářskou holí se mu povedlo kotouč vypíchnout, nicméně ten poté nabral zpětnou trajektorii a mířil do prázdné bránky. Před ní ale naštěstí pro Brno zrovna operoval jeden z jeho hráčů, který Hrachovinu vkleče zastoupil.
   
  38:12
  Hrachovina posílal puk na pravý kruh, odkud by Dufek střílel do prázdné branky. Hostujícímu obránci však nevyšlo zpracování, kotouč na čepeli své hole vůbec nezachytil.
   
  37:45
  Šimanský a Strýček jsou zpět na ploše, pokračuje tak klasická přesilovka Brna.
   
  36:57
  Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov:
  Holík – 2 min, sekání.
   
  36:24
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Na přerovském hřišti došlo k dalšímu obratu ve skóre. Tentokrát se o něj postarali Night Birds, Stanislav Svozil přihrál na DANIELA INDRÁKA, který překonal Petra Hrachovinu střelou z kruhu. Asistence: Stanislav Svozil.
   
  35:34
  Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov:
  Šimanský – 2 min, podrážení.

  Vyloučení v týmu Mission Roller Brno:
  Strýček – 2 min, sekání.
   
  33:21
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  A je srovnáno. Jestliže předtím Přerov využil přesilovku, druhou v duelu, tentokrát se prosadil v rovnovážném počtu hráčů. Kapitán domácích, matador Pavel Hanák, v tomto případě předal kotouč JAKUBU NAVRÁTILOVI, jenž přesnou střelou maže také zbývající manko Night Birds. Asistence: Pavel Hanák.
   
  32:36
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Krásná kombinace domácího celku znamená snížení na rozdíl jediného gólu. Celou akci rozjel i zakončil STANISLAV SVOZIL. Ten nejprve ještě z obranné poloviny hřiště našel dlouhým křížným pasem u pravého mantinelu Navrátila. Navrátil udělal s pukem na holi několik kroků a z pravého kruhu už mohl střílet. Místo toho ale nabídl velkou šanci Hanákovi, který vzápětí předvedl velký cit pro hru. Do prostoru mezi kruhy totiž nabil Svozilovi a jeho pumelice příklepem skončila v pravém horním rohu Hrachovinovy branky. Asistence: Pavel Hanák.
   
  32:12
  Vyloučení v týmu Mission Roller Brno:
  Kučeřík – 2 min, sekání.
   
  32:00
  Přerov si zahraje druhou přesilovku v zápase, momentálně mají domácí výhodu.

  Petr Komárek

  Branky a nahrávky: 7. Holík (S. Svozil, Indrák), 12. Krupa, 25. Navrátil (S. Svozil, P. Hanák), 33. S. Svozil (P. Hanák), 34. Navrátil (P. Hanák), 37. Indrák (S. Svozil), 41. S. Svozil (Navrátil, P. Hanák) – 10. D. Hrachovina, 14. Dufek (Strýček), 18. Kučeřík (Strýček), 18. D. Hrachovina (P. Hrachovina), 19. Dufek (P. Hrachovina), 40. D. Sedláček (Kučeřík, Strýček)


  IHC Night Birds Přerov: Mánek (Brada) – S. Svozil, T. Hanák, Holík – Ryšavý, Krupa, Indrák (A), Šimanský, P. Hanák (C), Navrátil
  Trenér: P. Hanák

  Mission Roller Brno: P. Hrachovina – Barus, Dufek, Strýček (C) – D. Hrachovina, Kubica, Kučeřík, Rosendorf (A), D. Sedláček, T. Sedláček
  Trenér: P. Hrachovina

  Rozhodčí: Novotná, Cik