Dukla B – Plzeň B 2:1 (kon.) | Bohemians B – Zbuzany 6:0 (kon.) | Hostouň – Admira Praha 1:0 (kon.)
FK Dukla Praha B
2:1 (1:1)
FC Viktoria Plzeň B
Neděle 04.06.2023, 10:15Česká fotbalová liga (A) • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Náhradníci: Krenciv, Novotný, Bačinský, Nikl, Ulman, Gothard
    Trenér: Aleš Majer

FC Viktoria Plzeň B: Daněk – Fišer, Pešek, Krůta, Oravec, Pospíšil, Vacek, Novák, štauber, Čihák (C), Lörincz
    Náhradníci: Keltyčka, Doubek, Kule, Falout, Vach, Vlček
    Trenér: Josef Parlásek

Rozhodčí: Matějka – Ježek, Pilný.

1

1
    Hosté se ihned po výkopu vrhli do útoku. Jejich kace končí u rohového praporku. Vhazují domácí.

2
    Rychlý přechod Dukly do útoku končí nepřesnou střelou.

3
    Domácí se na dva doteky dostali s míčem od Spilky až na malé vápno Plzně. Centr z levé strany byl ale příliš prudký.

4
    Dukla se postupnou kombinací snaží najít cestu k Daňkovi. Plzenští ale výborně brání a přistupují k soupeři.

6
    Hosté se provinili faulem na středu hřiště, Dukla rychle rozehrála, ale o míč brzy přišla.

7
    První rohový kop utkání obstarají hráči Dukly.

8
    Po centru na bližší tyč si domácí roh zopakují.

8
    Dukla to tentokrát zkusila nakrátko, ale ani tato varianta nevedla k úspěchu.

9
    Série domácích rohových kopů pokračuje.

9
    Balon propadl k Hodkovi, ten ale zakončoval z hodně těžké pozice a míč bránu Viktorie netrefil.

10
    Nepřesnost v rozehrávce Pražanů hosté nevyužili. Průniková přihrávka byla příliš dlouhá.

11
    Na trávníku chvíli ležel Mládek, ale po chvíli se domácí útočník zvedl a bude v zápase pokračovat.

12
    Na konci bleskurychlého protiútoku Dukly byl Hodek, kterému se ale míč svezl po kopačce a střela levačkou zamířil hodně vedle plzeňské branky.

13
    Dukla zatím dominuje, hosté se pořádně nedostanou za půlící čáru.

14
    Viktoria se poprvé dostala k ohrožení domácí branky. Střela zpoza pokutového území ale trefila jen pvního bránícího hráče.

16
    Dukla kombinuje na své polovině. Postupná kombinace se domácímu týmu zatím moc nedaří. I tentokrát akce středem hřiště končí neúspěchem..

18
    Pešek fauloval ve středovém kruhu, Dukla bude rozehrávat.

19
    Průnikovou přihrávku středem hřiště ukořistil plzeňský stoper, ten se však vzápětí míče lacino zbavil odkopem na polovinu Pražanů.

20
    Plzeňský kapitán Čihák dostal přihrávku proti noze, tak to z dobrých třiceti metrů zkusil. Jeho přízemní rána ale branku netrefila.

21
    Dukla B právě vstřelila branku!
    RADEK FOJT si krásně narazil se Zapletalem, čímž domácí dvojice dokonale přelstila obranu hostí a pro Fojta už pak nebyl žádný problém překonat Daňka přesnou střelou k pravé tyčce.
    21. Radek FOJT - 1:0

23
    Dukla pokračuje v útočném snažení. Centr z pravé strany končí čtvrtým rohovým kopem Pražanů.

24
    Centr od rohového praporku obrana Plzně odhlavičkovala do bezpečí.

25
    Ztečovaný centr do šestnáctky Dukly sbírá ze vzduchu bezpečně Spilka.

26
    Daněk špatně vyběhl a nabídl velkou šanci na skórování Hodkovi. Domácí hráč se ale dostal do velkého úhlu a vybojoval jen pátý roh Dukly.

27
    Na zadní tyč si zabehl opět Hodek, který pálil placírkou z voleje, ale ke smůle domácích netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

29
    Domácí se po šťastném odrazu dostali do gólovky. Útočník Dukly byl na hranici šestnáctky úplně sám, ale míč místo do sítě poslal nad Daňkovu branku.

30
    Plzeňský obrana pod tlakem poslal míč pouze do autu. Dukla bude vhazovat.

31
    Plzeňští viditelně přidali na presinku, Dukla s potížemi dokázala dostat míč na polovinu soupeře a vybojovat aut u rohového praporku.

32
    Po chybě v rozehrávce domácích vybojovali hosté svůj první roh.

33
    Po rohu se k dalekonosné střele odhodlal Oravec. S míčem, který letěl minimálně deset metrů nad bránu se domácí správce hřiště může s největší pravděpodobností rozloučit.

35
    Hosté se v posledních minutách přeci jen dostávají častěji k míči i na útočné polovině. Průnik po levé straně končí v zámezí. Splika bude odkopávat od své branky.

36
    Další divoké vyběhnutí Daňka se pokusil domácí hráč potrestat lobem. Ke štěstí hostujícího brankáře i celé Viktorie míč proskákal pár metrů vedle levé tyče plzeňské branky.

38
    Plzeňský brejk po levé straně končí druhým rohem hostí.

39
    Centr od rohového praporku mířil do malého vápna Dukly, kde si nejvýš vyskočil jeden z domácích borců, který odhlavičkoval míč až k půlící čáře.

40
    Taktický faul Plzně zastavuje akci domácích.

42
    Plzeň B právě vstřelila branku!
    A máme tady vyrovnání z čistého nebe! Adam Štauber centroval míč z levé strany pokutového území do malého vápna, kde si DAVID ČÍŽEK strazil míč do vlastní branky.
    42. ČÍŽEK - 1:1

43
    Plzeňsští se v závěru poločasu zvedli a vyrovnávací trefa dává zápasu nový náboj.

44
    Domácí šli čtyři na dva, ale nadějnou situaci nedotáhli ani do střeleckého zakončení. Přihrávka do pravé strany totiž mířila do ofsajdu.

45
    Plzeň skvěle napadala domácí rozehrávku. Dukla bude vhazovat kousek od svého levého rohového praporku.

45+1

V prvních pětačtyřiceti minutách měli dlouho jasně více ze hry hráči domácí Dukly, kteří se zásluhou pěkné akce Fojta dostali v jedenadvacáté minutě do vedení. Hosté se ale v závěru první půle zvedli, z čehož vyplynulo i trochu šťastné vyrovanání Štaubera, po jehož centru si domácí vstřelili vlastní gól.

46

46
    Střídání v týmu Dukla Praha B:
    ze hřiště odchází Jelínek, přichází Bačinský.

47
    Hosté vyrukovali do druhé půle s tím, co jim v závěru té první neslo ovoce. zvyšené napadání rozehrávky soupeře dělá Dukle velké problémy.

48
    Ke krásné ráně z dobrých 25 metrů natáhl Pešek. Jeho bomba mířila pod břevno, ale Spilka konečnky prstů vytáhl míč na roh.

49
    Roh se po strkanici uprostřed šestnáctky bude opakovat.

49
    Balon letěl na zadní tyč, kde se jej snažil jeden z hostů vrátit před branku, ale míč byl příliš vysoký.

50
    Obraz hry se nám naprosto proměnil. Hosté soustavně tlačí a Dukla se nedokáže dostat s míčem na plzeňskou polovinu.

51
    Pražané získali po dlouhém nákopu aut na soupeřově polovině. Následně se ale sami vytlačili na svou část hřiště.

52
    Štauber byl s míčem v šestnácte a dokonce se mu podařilo procedit míč přes bránícího hráče. Jeho střela ale skončila jen na boční sítě domácí branky.

54
    Akce Dukly končí před velkým vápnem. Jeden z domácích hráčů při snaze o kličku podklouzl a následně zahrál rukou.

56
    Obléhání domácí branky končí nepřesným centrem Nováka.

57
    Hosté v sedmi hráčích napadají rozehrávku Dukly, která se musela uchýlit k dlouhému nákopu, který sbírají obránci Plzně.

59
    Vypadalo to, že jeden z hostujících hráčů zahrál ve svém pokutovém území rukou, sudí ale nechává hru pokračovat.

60
    Daněk potřetí v zápase vyběhl až mimo svou šestnáctku. Hostující golman může být rád, že to celé skončilo jen faulem a standardkou Dukly ze zhruba devatenácti metrů.

62
    Střelu ze standardky tečovala hostující zeď, Dukla bude zahrávat rohový kop.

62
    Roh se ale Pražanům vůbec nepovedl a hosté okamžitě vyrazili ve dvou do brejku. Ten ale kazí finální přihrávka Krůty na Štaubera.

65
    Další podklouznutí domácího hráče na podobném místě hřiště. Plzeňští se okamžitě vydali do útoku, na jehož konci byla tutovka Krůty. Střelu hostujícího útočníka srazil jeden z bránících hráčů na čtvrtý plzeňský roh.

66
    ze hřiště odchází Zapletal, přichází Nikl,
    ze hřiště odchází Uhlíř, přichází Krenciv.

68
    Nepřesná kombinace Plzně u levé postranní čáry končí v autu. Dukla bude vhazovat.

68
    Hosté se dožadovali pátého rohu, nakonec se ale bude rozehrávat od Spilkovy brány.

70
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B:
    ze hřiště odchází Vacek, přichází Kule,
    ze hřiště odchází Štauber, přichází Vach.

70
    Kozojed vypálil zpoza šestnáctky. Rána domácího kapitána se ale ztočila a zamířila kousek od pravé tyčky.

71
    Další útoční akce domácích končí ofsajdovým postavením.

73
    Důrazný odkop jednoho z domácích obránců trefil do zad Krůtu, Spilka bude odkopávat od své branky.

76
    Akci hostů podél pravé postarnní čáry zastavuje faul, po kterém budou mít Plzeňští možnost zahrávat standardku.

77
    Jenže tu hosté nerozehráli vůbec dobře a míč skončil na jediném hráči ve zdi.

79
    Oravcův centr hledal Nováka, jenže plzeňský hráč na míč nedosáhl a Dukla bude rozehrávat od své branky.

79
    Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň B (Čihák).

80
    ze hřiště odchází Novák, přichází Falout.

83
    Plzeň je usazena na polovině Dukly, ale žádnou si tentokrát nevypracovala.

84
    Po zákroku na pravé stran pokutového území se hosté dožadovali penalty.. Sudí ale nechal zákrok domácího hráče bez povšimnutí.

87
    Oba týmy i v závěru utkání aktivně napadají a nedávají soupeři moc prostoru k postupnému útoku.

87
    Domácí v závěru zápasu strhávají vedení na svou stranu! CHRISTIÁN BAČINSKÝ se na levé straně pokutového území zbavil bránícího soupeře a hrásnou střelou do vzdálenějšího horního rohu branky nedal Daňkovi žádnou šanci.
    87. BAČINSKÝ - 2:1

88
    ze hřiště odchází Lörincz, přichází Doubek.

89
    Hosté logicky vrhli věšechno do útoku ve snaze aspoň vyrovnat. Po rohovém kopu se ale plzeňsští provinili proti pravidlům a Pražané, také logicky, s rozehrávkou nikterak nepospíchají.

89
    ze hřiště odchází Mládek, přichází Ulman.

90+2
    Doubek vybojoval další roh pro plzeňské barvy.

90+2
    Do šestnáctky Dukly zamířil i Daněk. Následuje další roh Viktorie, tentokrát z druhé strany.

90+2

Dukla Praha porazila v utkání 29. kola ČFL favorizovanou plzeňskou Viktorii 2:1. První poločas skončil nerozhodně 1:1, když domácí poslal do vedení Fojt a hosté v závěru úvodního dějství srovanli díky vlastnímu gólu Čížka. Rozhodnutí padlo až v 87. minutě, kdy se parádně trefil střídající Bačinský, který rozhodl o těsné výhře Pražanů. (12:12:12)