2:3 (0:1, 1:2, 1:0) Stav série: 1:3
Vegas Golden Knights
Neděle 11.06.2023, 02:20 • FLA Live Arena, Sunrise • Play-off NHL • Finále

60:00
    No a tady máme souhrn trestů. Domácí Brandon Montour obdržel dvě minuty za napadení a desetiminutový osobní trest, Matthew Tkachuk dvě minuty za sekání, dvě minuty za nesportovní chování a desetiminutový osobní trest a hostující Adin Hill dvě minuty za nesportovní chování.

59:42
    No a teď pozor! Alex Pietrangelo ve vlastním pásmu vyhodil puk mimo ledovou plochu a vyfasoval tak dvě minuty za zdržování hry! Přesilovka pro Floridu.

59:14
    Před pokračováním hry si tým Floridy bere oddechový čas.

57:34
    Bobrovskij je na střídačce, začíná power-play Floridy!
    52:02 Eichel z dobré pozice Bobrovského nepřekonal

52:02
    Teď měl ale Eichel na holi navýšení náskoku, když dostal zpoza branky příhru mezi kruhy, jenže jeho zakončení z první dokázal Bobrovskij zastavit.
    43:50 Aleksander BARKOV - 2:3

43:50
    Florida právě vstřelila branku!
    Už je to jen o jediný gól! Domácí předvedli rychlý přechod do útočného pásma, z levého rohu předvedl Montour famózní přihrávku naslepo, do puku se opřel volný ALEKSANDER BARKOV a prostřelil přemisťujícího se Hilla – 2:3. Asistence: Brandon Montour, Anton Lundell.
    36:09 Brandon MONTOUR - 1:3

36:09
    Je sníženo! Do útočného pásma vjel Barkov, u mantinelu přenechal puk BRANDONU MONTOUROVI, jeho nahození by asi Hillovi nenadělalo vážnější problémy, jenže bylo hned dvakrát tečováno hráči Vegas a nakonec skončilo za brankovou čárou – 1:3! Aleksander Barkov.
    31:04 William KARLSSON - 0:3

31:04
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Tohle už pro domácí vypadá zle. Vegas se opět dostalo do útočného pásma, z rohu kluziště doputoval puk mezi kruhy, Hagueho střelu ještě Bobrovskij vyrazil, nicméně dorážka WILLIAMA KARLSSONA už skončila za zády marně zasahujícího gólmana Floridy – 0:3. Asistence: Nicolas Hague, Jonathan Marchessault.
    27:28 Chandler STEPHENSON - 0:2

27:28
    A už je to o dvě branky! Hosté se dokázali udržet v útočném pásmu, od levého mantinelu přihrál Stone na střed na najetého CHANDLERA STEPHENSONA a ten ranou z první překonal Bobrovského. Svou dnes druhou brankou tak upravil na 0:2! Asistence: Mark Stone, Nicolas Hague.

22:52
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje hostující tým. Dvě minuty za podrážení obdržel Marc Staal.
    01:39 Chandler STEPHENSON - 0:1

01:39
    Hosté jdou do rychlého vedení. Vegas vybojovalo ve středním pásmu puk, přihrávka mířila na CHANDLERA STEPHENSONA, ten se dostal do brejku a střelou mezi Bobrovského betony otevřel skóre – 0:1! Asistence: Zach Whitecloud, Mark Stone.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 37. Montour (Barkov), 44. Barkov (Montour, Lundell) – 2. Stephenson (Whitecloud, Stone), 28. Stephenson (Stone, Hague), 32. Karlsson (Hague, Marchessault)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Cousins – Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Lomberg – Dalpe, E. Staal, White.
    Trenér: Paul Maurice

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Amadio, Karlsson, R. Smith (A) – Stone (C), Stephenson, Howden – Kolesar, N. Roy, Carrier.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: McCauley, Kozari – Cherrey, Kovachik

Diváci: 19 986