Česko – Řecko 79:76 (kon.) | Černá Hora – Itálie 63:49 (kon.)
Černá Hora
63:49 (22:8, 35:22, 48:31)
Itálie
Pondělí 19.06.2023, 20:00 • Menora Mivtachim, Tel Aviv (ISR) • Mistrovství Evropy žen • Osmifinále

Nejvíce bodů: Jovanovićová 17, Lekovićová 15, Macková 13, Vučetićová 8 – Andreová 10, Santucciová 8, Panová 7.

Nejvíce asistencí: Živkovićová a Mujovićová 3 – Santucciová 4.

Nejvíce doskoků: Macková 15 – Santucciová 8.

Trestné hody: 8/17 – 9/14

Střely za dva body: 20/37 – 17/46

Střely za tři body: 5/20 – 2/18

Fauly: 16:20 (21:45:08)

Černá Hora vyřadila jednoznačným způsobem Itálii a zahraje si čtvrtfinále, když oplácí svým soupeřkám vysokou porážku z minulého evropského šampionátu. Zápas rozhodla černohorská šňůra 21 bodů na přelomu první a druhé čtvrtiny, Itálie se pak sice také chytila úspěšnou sérií bodů, ale k vyrovnání nebo zdramatizování zápasu dnes měla squadra azzura hodně daleko.
    Vítězky narazí ve čtvrtečním čtvrtfinále na Francii.

Konec zápasu. (63:49)

39:38
    Černohorská trenérka Škerovićová posílá na palubovku čtyři hráčky, které celý zápas proseděly na lavičce.
    39:34 Cecilia ZANDALASINIOVÁ - 63:49

39:34
    Zandalasiniová přes obránkyni dává krásnou trojku, aspoň malá útěcha pro italský výběr. (63:49)

39:17
    Z pěti metrů přes hlavu zavěsila Natasha Macková. (63:46)

38:52
    Dragana Živkovićová dodržela normu a proměňuje jeden trestný hod. (61:46)

38:45
    Italky to zoufale zkoušejí za tři body, jejich úspěšnost je žalostný jeden ze sedmnácti hodů po pokusu Veronové zprava. (60:46)

38:30
    Vučetićová tradičně jeden hod mimo a jeden do koše. (60:46)

37:46
    Veronová rychle odpovídá také za dva. (59:46)

37:33
    Po přihrávce Kovačevićové se prosadila snadno Macková. (59:44)

37:01
    Opět jen napůl proměněná dvojice trestných hodů Mujovićové. Za Italky se vyfaulovala Santucciová. (57:44)

36:48
    Italský doskočený trojkový pokus se od jedné z Černohorek odráží do autu, po rozehrávce zpod koše se prosazuje nedbale bráněná Santucciová. (56:44)

36:16
    Božica Mujovićová dává až druhý trestný hod. (56:42)
    36:08 Francesca PANOVÁ - 55:42

36:08
    Veronová našla Panovou, která potvrdila dobrou střeleckou formu a dává svůj sedmý bod, přičemž v prvních třech čtvrtinách se prakticky nedostala na hřiště. (55:42)