Německo – Izrael 1:1 (kon.) | Česko – Anglie 0:2 (kon.) | Norsko – Švýcarsko 1:2 (kon.)
Francie – Itálie 2:1 (kon.)
Francie
2:1 (1:1)
Itálie
Čtvrtek 22.06.2023, 20:45 • Cluj Arena • Mistrovství Evropy U21 • Skupina D

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:50:14)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:7. Fauly: 13:7.

Je konec. Utkání nakonec nabídlo velké drama, které Francie zvládla a porazila Itálii 2:1.
    Lépe do utkání vstoupili hosté a obrovskou šanci měl Scalvini, ovšem jeho hlavičku vyrazil nad bránu Chevalier. Posléze udeřili Francouzi. Ve 23. minutě předvedl Arnaud Kalimuendo krásné zakončení patičkou přesně k tyči. Ve 36. minutě ovšem Italové získali volný kop, po kterém se hlavou prosadil Pietro Pellegri.
    V 62. minutě vrátil vedení na stranu Francie po obrovské chybě soupeře Barcola. V 68. minutě mohl Badé zvýšit náskok, ale Carnesecchi předvedl skvělý zákrok. V 82. minutě měla Itálii tři obrovské šance, které neproměnila. O minutu později byl navíc vyloučen Badé. V 88. minutě si Itálie vytvořila další příležitost, ale ta opět neskončila proměněná. V nastavení měla Itálie do třetice obrovskou šanci, kdy míč skončil na tyči, ale na brankové čáře jej dokázal zastavit Lukeba.

90+6

90+5
    Rayan Cherki si sbíhal po levém křídle, ale ocitl se jen v ofsajdovém postavení.

90+4
    Francie drží míč u rohového praporku na polovině soupeře.

90+2
    Fabiano Parisi navíc uviděl kartu žluté barvy za své řeči, ale tady se Italům nemůže nikdo divit.
    90+2. Italové byli pár centimetrů k brance!

90+2
    To snad není možné! Itálie měla další velkou šanci, kdy hlavička Bellanovy trefila tyč a na brankové čáře vyrazil míč možná rukou Castello Lukeba! Možná se balón ocitl i za brankovou čárou, ale sudí opět do píšťalky nefoukl! Videorozhodčí navíc na tomto šampionátu není!

90+1
    Lucas Chevalier si šel pro centr, který mu ovšem vypadl z rukou, ale Michael Olise mu míč posunul do náruče.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Fabiano Parisi se fantasticky vymotal z obležené tří hráčů a získal pro svůj tým další roh.

89
    Sandro Tonali se ujal dalšího rohového kopu, ale ten tentokrát nepřinesl nic vážnějšího.

88
    Střídání v týmu Itálie:
    ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Lorenzo Colombo,
    ze hřiště odchází Destiny Udogie, přichází Fabiano Parisi.
    88. Další velká příležitost Itálie zůstala neproměněná!

88
    Destiny Udogie pálil z levé strany vápna, ale jeho pokus vyrazil Chevalier k nohám Cancellieriho, ovšem ten ve velmi dobré příležitosti přestřelil!

87
    Schyluje se pomalu k dalšímu útoku Italů, kteří zatím drží míč nějakých deset metrů od vápna soupeře.

86
    Amine Adli uviděl žlutou kartu za odkopnutí míče. Konec zápasu je nesmírně dramatický.

85
    Fabio Miretti se následně ujal přímého kopu, ale jeho pokus letěl jen nad bránu soupeře.