Anglie – Německo 2:0 (kon.) | Izrael – Česko 1:0 (kon.) | Švýcarsko – Francie 1:4 (kon.)
Itálie – Norsko 0:1 (kon.)
Švýcarsko
1:4 (1:1)
Francie
Středa 28.06.2023, 20:45 • Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Kluž • Mistrovství Evropy U21 • Skupina D

Utkání je u konce a nakonec se mohou radovat oba celky. Po přestávce měli sice Švýcaři dobrou pasáž, kdy několikrát ohrozili Chevaliera, ale bez úspěchu a tak udeřilo na opačné straně, a to hned třikrát. V 65. minutě skóroval křížnou ranou Bradley Barcola, v 76. minutě tvrdou ranou Rayan Cherki a v 81. minutě na konečných 1:4 upravil Maxence Caqueret. Francie po vysoké výhře obsadili s devíti body první místo, ale Švýcaři i přes prohru mohou slavit postup do čtvrtfinále. V souběžně hraném utkání totiž Norové porazili Itálii 1:0 a minitabulka tří týmů se třemi body nakonec vyšla nejlépe právě pro Švýcarsko.

Francie se ve čtvrtfinále utká v Kluži s Ukrajinou, na Švýcarsko pak v Bukurešti bude čekat Španělsko.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:53:48)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:0. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:10.

90+4

90+3
    Cherki na levé straně vyhlíží spoluhráče, aby ještě rozvinul zřejmě poslední akci.

90+2
    Na trávníku se už jen dohrává, Francouzi si přihrávají na vlastní půlce.

90+1
    Zpoza pokutového území vystřelil Krasniqi, jeho rána ale byla sražena a po vysokém obloučku zakročil gólman Chevalier.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

90
    O pár okamžiků se ale útočník Francie k míči vrátil a z hranice vápna vystřelil. Šlo to doprostřed branky, kde byl připravený Saipi.

89
    Teď už to ale přehnal a při kličce z místa byl pohotově obehrán.

88
    Cherki je při chuti, nyní nechybělo mnoho, aby pláchl čerstvému Di Giustovi.

87
    Střídání v týmu Švýcarsko:
    ze hřiště odchází Lewin Blum, přichází Serge Müller.

87
    ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Matteo Di Giusto.

86
    ze hřiště odchází Mohamed Zeki Amdouni, přichází Bledian Krasniqi.

86
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Mohamed Simakan.

86
    ze hřiště odchází Castello Lukeba, přichází Bafodé Diakité.

86
    ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Arnaud Kalimuendo.

85
    Teď už nastal čas na střídání, nachystáno je celkem šest nových hráčů.

84
    Francouzi se už nikam přehnaně neženou, snaží se míč hlavně držet u svých kopaček.

83
    Na lavičce Švýcarska se chystají další změny. A zřejmě se bude střídat i na druhé straně.

Aleš Pur

Branky: 35. Ndoye (Amdouni) – 16. Gouiri (pen.), 65. Barcola, 76. Cherki (Gouiri), 81. Caqueret (Barcola)

Karty:   29. Ndoye (SUI), 64. Imeri (SUI)

Švýcarsko: Saipi – Blum (87. Müller), Stergiou (C), Amenda, Vouilloz – Jashari, Rieder – Males (71. Sohm), Imeri (77. Von Moos), Ndoye (87. Di Giusto) – Amdouni (86. Krasniqi).
    Náhradníci: Ammeter, Keller – Burch, Stojilković, Barès, Kronig, Omeragić.

Trenér: Patrick Rahmen

Francie: Chevalier – Kalulu (86. Simakan), Badé, Lukeba (86. Diakité), Nkounkou – Koné (18. Le Fée), Caqueret (C), Thuram (70. Chotard) – Cherki – Barcola (86. Kalimuendo), Gouiri.
    Náhradníci: Meslier, Bajic – Larouci, Gendrey.

Trenér: Sylvain Ripoll

Rozhodčí: Krogh (DEN) – Bramsen (DEN), Rasmussen (DEN)