Kanada – USA 3:6 (kon.) | Švýcarsko – Velká Británie 7:0 (kon.) | Česko – Slovensko cz 2:1 (po pr.)
Kanada
3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
USA
Neděle 02.07.2023, 09:45 • Home Credit Arena • Mistrovství světa hráčů do 23 let • O 3. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:45.

Vítám tu všechny hokejbalové příznivce! V Liberci v neděli vyvrcholí medailovými zápasy také světový šampionát hráčů do 23 let. V utkání o bronz se střetnou zámořské výběry Kanady a USA. Vzájemný duel ve skupinové fázi vyšel lépe Kanaďanům, kteří zvítězili 5:4.

USA:
    Tým USA nasbíral v pěti zápasech skupinové fáze šest bodů za dvě výhry a tři porážky. Obsadil tak čtvrté místo v šestičlenné tabulce. Američané začali těsnou prohrou 4:5 s Kanadou. Poté deklasovali 15:0 outsidera z Velké Británie, aby následně po boji podlehli 2:3 domácímu Česku. Poté následoval další nezdar se Slováky – 3:6, ale alespoň souboj o bronz si hokejbalisté USA zajistili vítězstvím 6:2 nad Švýcarskem. Nejproduktivnějšími hráči týmu i turnaje jsou se 14 body Jordan Albright (7+7) a Ricky Anesin s 12 body (3+9).

Kanada:
    Kanaďané skončili ve skupině třetí s osmi body. Po úvodní výhře 5:4 nad USA, podlehli 1:2 Slovákům. Švýcary pak Kanada zdolala 5:4 až po nájezdech. Poté podlehli 2:7 českému týmu, ale na závěr skupinové fáze deklasovali 10:2 Brity. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 8 body (1+7) Zafir Rawji.

Kanada: Allin (Petrelli) – Maher (C), Burke, Dosanjh, Sahota (A), M. Smilsky, Fenwick, Battaglia, Granito – Robinson, Wyatt, Neilson – Broaders, Keough (A), Rawji – Kelly, Richards, N. Smilsky – Lock, Oleksiuk, Gosse.

USA: Snyder (O´Connell) – Bujdos, Melillo (C), Albert, Andes, Malloy, Steinberg, Dickhut, Ferris – Crousy (A), Tolman, Garneau (A) – Miller, Geatens, Drew – Anesin, Albright, Callahan – Holman, Chernetskiy, Dorsey.

Rozhodčí: Laczko, Filipiec.

00:01

00:27
    Hned první rána na kanadskou branku. Daniel Allin v brance Javorových listů byl ale připraven.

01:28
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Zákroky už mají oba brankáři.

02:49
    Přihrávku mezi kruhy dostal Connor Callahan, který svou střelu nedokázal nasměrovat mezi tyče. To byla dobrá možnost USA.

03:16
    Jeden z amerických hráčů zůstal sám před kanadským brankářem, ale nedokázal Allina vymíchat!

04:20
    Benjamin Battaglia volil nahození ze středního pásma, které skončilo na vyrážečce amerického brankáře Roberta Snydera.

05:56
    Hráči USA se nyní chopili míčku za svou brankou a rozehrávají další akci.

06:39
    Jordan Albright si vyjel s míčkem před branku, kde ho přenechal spoluhráči Rickymu Anesinovi. Ten zblízka mířil jen do brankáře Allina!

08:38
    Nick Gosse za obranou USA těsně nedosáhl na míček. Pískáno zakázané uvolnění Kanady.

09:13
    Velká šance USA! Jake Miller našel v přečíslení 2 na 1 Rileyho Drewa, který v souboji tváří v tvář ani nadvakrát nepřekonal výborného brankáře Allina!

10:39
    USA právě vstřelily branku!
    Američané otevírají skóre duelu o bronz! Z mezikruží ještě neskóroval Connor Callahan, ale dorážející RICKY ANESIN už dostal míček za bezmocného Allina v kanadské brance. Asistence: Connor Callahan a Jordan Albright.
    10:39 Ricky ANESIN - 0:1

12:55
    Američané zatím působí energičtějším dojmem. Mají více šancí a vedou tedy zaslouženě.

13:30
    Kanada právě vstřelila branku!
    Jako blesk z čistého nebe přichází kanadské vyrovnání! To ani nebyla nějaká větší šance, jen skvělá střela. EMERY NEILSON se dostal k míčku ve středním pásmu. Seběhl s ním doleva a téměř od mantinelu vymetl švihem vzdálenější horní růžek nad lapačkou brankáře Snydera – 1:1. Asistence: Bjorn Robinson a Jason Granito.
    13:30 Emery NEILSON - 1:1

14:01
    Běží už poslední minuta úvodní části zápasu.

14:40
    První vyloučení zápasu. Taras Chernetskiy dostává dvě minuty za faul kolenem.

15:00

První třetina je minulostí. Američané v ní byli aktivnějším celkem, vytvořili si několik šancí a po trefě Rickyho Anessina se také ujali vedení. Ještě do přestávky však srovnal na 1:1 krásnou střelou Emery Neilson.

Střely na branku – 5:16

15:01

15:25
    Kanaďané pokračují v přesilové hře. Rána Jacoba Kellyho nebyla přesná.

15:56
    Další střela Kellyho. Snyder si ji pohlídal a zalehl míček.

16:11
    Nakonec využitá přesilovka! Po pasu Jacka Keougha střílel z pravého kruhu do odkryté branky JACOB KELLY – 2:1. Asistence: Jack Keough a Zafir Rawji.
    16:11 Jacob KELLY - 2:1

16:17
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Avjot Sahota – 2 min., nedovolené bránění.

17:30
    Americký ofsajd.

17:45
    Američané vyrovnávají! Z pravého kruhu vypálil Connor Callahan a u brankoviště důrazný BEN TOLMAN dopravil míček do kanadské svatyně. Asistence: Connor Callahan.
    17:45 Ben TOLMAN - 2:2

18:54
    Pokračuje výsledkově vyrovnané utkání o bronz. Američané se nyní zase tlačí do útoku.

19:40
    Brandon Garneau to nyní zkoušel z osy hřiště. Kanadský brankář Allin byl připraven a žádný z hráčů USA se pak nedostal k dorážce.

20:48
    Projektil Brendana Crousyho z pravé strany uvízl někde ve výstroji gólmana Kanady Allina.

22:05
    Allin se nyní natlačil ke své levé tyčce a nedal snažícímu se americkému hráči šanci protlačit tudy míček za čáru.

22:53
    Po nahrávce Drewa z rohu se ocitl v dobré příležitosti Dan Geatens. Ten nepřekonal Allina a pak se skácel na hřiště poté, co do něho šťouchl jeden z bránících hráčů Kanady. Nic tak hrozného to však nebylo a vylučovat se také nebude.

22:53
    Nakonec ano! Jack Keough je potrestán za hrubost.

23:23
    Hvězdy a pruhy jsou odměněny za svou aktivitu vedením 3:2! Po střele Brendena Crousyho se míček odrazil zpátky před branku a za dezorientovaného Allina ho ze vzduchu baseballově uklidil BRAD BUJDOS – 2:3. Asistence: Brendan Crousy a Ricky Anesin.
    23:23 Brad BUJDOS - 2:3

24:40
    Američané nedále při chuti. Po střele Michaela Andese z osy se dostal u pravé tyčky k dorážce Riley Drew. Allin tentokrát úspěšný.

25:41
    Dezorientovaní Kanaďané mají velké problémy dostat míček z obranné třetiny. Američané jejich rozehrávky zachytávají.

26:39
    Rána Cadena Mahera se nevešla mezi americké tyče. Míček branku minul.

28:03
    Obránce USA Shane Ferris mířil z dobré pozice do ramene brankáře Allina.

28:40
    Míček po buly vylétl až na americkou střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.

28:56
    Američané vedou už o dvě branky! Na okraji levého kruhu pro vhazování blíže k brance se dostal k míčku JAKE MILLER, který pohotovou střelou našel mezírku v Allinově výstroji – 2:4. Asistence: Dan Geatens a Riley Drew.
    28:56 Jake MILLER - 2:4

30:00

Druhá třetina byla pro Američany velmi povedená. Kanada sice v jejím úvodu využila přesilovku a v tu chvíli vedla 2:1, pak však začal řádit celek USA. Ten rychle srovnal, když početní výhodu zužitkoval Ben Tolman, a poté byl nadále aktivnější. Za dobrou hru byli američtí hokejbalisté odměněni nejprve ve 24. minutě, kdy je posunul do vedení baseballovým způsobem Brad Dujdus, a 64 sekund před přestávkou pak upravil na 4:2 Jake Miller. Javorové listy tak budou mít ve třetí části co dělat.

Střely na branku – 9:32

30:01

30:45
    Dobrý zákrok amerického brankáře Snydera. Ten pokryl vyrážečkou nepříjemnou ránu Bjorna Robinsona.

31:20
    Na druhé straně to zkoušel z levé strany bekhendem Jake Miller. Allin na místě.

32:02
    Američané nechtějí ponechat nic náhodě a hrají aktivně! Přečíslení 3 na 2 zakončoval ranou z jedničky Brendan Crousy. Allin ještě udržel Kanadě naději!

32:25
    Crousy pálil opět, ani tentokrát ale neskóroval. Hráči USA ale zůstávají v útoku.

33:57
    Dva úspěšné zákroky v krátkém sledu si připsal Robert Snyder. Po tom druhém došlo u jeho brankoviště k menší rozmíšce, za kterou se ale nebude vylučovat.

34:28
    Connor Callahan dostal dvě minuty za podražení a Kanada tak dostává možnost snížit v přesilové hře!

35:46
    Jeden z Kanaďanů si za brankou nabral míček na čepel a pokusil se překvapit Snydera nahozením balónku o jeho záda! Nakonec je ale hra přerušena, protože hrací předmět zůstal na horní straně brankové sítě.

36:04
    Tak tohle je z pohledu Kanady už hodně zlé! Američané podnikli kontr ve vlastním oslabení! Míček zatáhl z pravé strany do pásma Jordan Albright, který poté uvolnil RICKYHO ANESINA. Ten udělal Allinovi kličku do bekhendu a zasunul balónek za brankovou čáru. Asistence: Jordan Albright.
    36:04 Ricky ANESIN - 2:5

36:30
    Američané v plném počtu.

37:08
    Vyloučení v týmu USA:
    Brendan Crousy – 2 min. + OT, zásah do oblasti hlavy a krku.

38:35
    Američané zatím úspěšně brání také toto oslabení.

38:48
    Tak přeci jen využitá přesilovka! A to je také gól naděje pro Kanadu. Krásnou souhru zakončil po Maherově pasu ranou do odkryté klece JACOB KELLY – 3:5. Asistence: Caden Maher a Jack Keough.
    38:48 Jacob KELLY - 3:5

39:53
    Vyloučení na straně Kanady. Jason Granitto dostal dvě minuty za sekání.

41:54
    Američané přesilovku nevyužili, ale čas se zase posunul blíže konci zápasu. I to je pro ně teď dobré.

42:33
    Kanaďané se sami připravují o naději na obrat. Kieran Burke je vyloučen za napadení.

42:59
    Kanaďané to zkusili i v oslabení bez brankáře. Za to je trestá BRAD BUJDOS, který z pravé strany útočného pásma pohodlně trefil volnou svatyni – 3:6. Asistence: Ricky Anesin.
    42:59 Brad BUJDOS - 3:6

44:00
    Minuta do konce duelu o bronz. O držiteli této sady medailí je již rozhodnuto.

44:29
    Nahození Kevina Fenwicka ještě ukryl ve výstroji Snyder.

Bronzové medaile ze šampionátu do 23 let berou Američané! Ti vrátili Kanadě porážku ze skupinové fáze a dnes zaslouženě zvítězili 6:3. Hráči USA byli v tomto utkání lepším týmem, o čemž svědčí třeba i statistika střel na branku. Kanaďané sice v úvodu druhé části vedli 2:1, jenže v jejím průběhu pak stačili třikrát inkasovat. Když navíc v závěrečné třetině zvýšil na 5:2 ve vlastním oslabení Ricky Anesin, bylo jasné, že to budou mít Javorové listy už těžké. Ty sice v početní výhodě ještě snížily na rozdíl dvou branek, ale závěrečný tlak si pokazily dvěma vyloučeními. V čase 42:59 tak pečetil skóre do prázdné branky Brad Bujdos.

Střely na branku – 20:39 (11:21:27)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 14. Neilson (Robinson, Granito), 17. Kelly (Keough, Rawji), 39. Kelly (Maher, Keough) – 11. Anesin (Callahan, Albright), 18. Tolman (Callahan), 24. Bujdos (Crousy, Anesin), 29. Miller (Geatens, Drew), 37. Anesin (Albright), 43. Bujdos (Anesin)

Rozhodčí: Laczko, Filipiec