Trebišov – Prešov 1:5 (kon.) | Olomouc B – Kroměříž 3:1 (kon.) | Šamorín – Győr 0:3 (kon.)
Považská Bystrica – Skalica 0:1 (kon.) | Teplice – Žižkov 2:1 (kon.) | Liberec – Varnsdorf 4:0 (kon.)
Sparta B – Zagłębie II 0:3 (kon.) | Opava – Jastrzębie 5:4 (kon.) | Brno – B. Bystrica 2:0 (kon.)
Cracovia – Ostrava 0:1 (kon.) | Podbrezová – DVTK 1:2 (kon.) | Wisła Puławy – Karviná 2:2 (kon.)
Rapid Buk. – Slovan Bratislava 1:4 (kon.)
FC Slovan Liberec
4:0 (0:0)
FK Varnsdorf
Středa 05.07.2023, 11:00 • Raspenava • Přípravný zápas

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (12:48:12)

Varnsdorf odehrál s favoritem naprosto vyrovnanou první půli. Po změně stran tlak Liberce zesílil a na konci 59. minuty se to poprvé projevilo i na podobně skóre. Podařenou střelou z dálky dal první gól Doumbia. Pak už se Slovanu pronikalo přes obranu druholigisty mnohem snadněji. Tupta přidal gól na 2:0 a dobrý výkon podpořil i dvěma asistencemi na trefy Hudáka. V 83. minutě mohl skórovat i Varnsdorf, jenže Ambler z pokutového kopu orazítkoval břevno.

90

89
    Tupta za půlkou unikl ofsajdové pasti a pustil se do výpadu po pravém křídle. Přihrávku na střed si od něj vyžádal Višinský, jehož nepovedený pokus skončil vedle levé tyče.

87
    Pátý gól přidal Mikula. Samostatnému nájezdu ale předcházel několikametrový ofsajd, takže se skóre měnit nemůže.
    86. Jakub HUDÁK - 4:0

86
    Liberec právě vstřelil branku!
    Višinský otočkou setřásl protihráče a rozdal míč Tuptovi. Slovenský útočník utekl po levé straně a obloučkem našel v náběhu JAKUBA HUDÁKA, který nekompromisní hlavičkou usměrnil balon k přední tyči.

85
    Bačkovský se štěstím lapil střelu z třicetimetrové vzdálenosti. Balon si ho našel i přesto, že byl jedním ze soupeřů tečován.

83
    Ani z pokutového kopu se Varnsdorf, a konkrétně Ambler, branky nedočkal. Bačkovskému pomohlo trefené břevno.

82
    Prebslovi nešikovně utekl míč v pozici posledního obránce. Byl z toho nájezd soupeře a evidentní faul Bačkovského, kvůli kterému je nařízena penalta.

81
    Solomon Osaghae zakřižoval od půlky sprintujícího Hudáka a na hranici svého vápna se stal obětí faulu.

80
    Doumbia si narazil s Tuptou. Očekávaného náběhu od Hudáka se ale nedočkal, takže přihrávka na hrot skončila v moci oponentů.

78
    Znovu se Hudák dostal do velkých potíží v nebezpečných místech. I v tomto případě to pro Slovan nemělo žádné následky, pokus Podzimka rozvlnil síť z její vnější strany.

77
    Hráči Slovanu si za žádnou cenu nechtěli pomoct odkopem z vápna, kde čelili nepříjemnému presinku. Skončilo to ztrátou balonu a Podzimkovou střelou z dvaceti metrů, kterou jistil Bačkovský.

76
    Jen co se Mohamed Doumbia ve sprintu uvolnil u půlící čáry, tak zkazil přihrávku na Tuptu. Místo slovenského spoluhráče našel nohy Osaghaeho.

74
    Od prvního vstřeleného gólu paradoxně přibývá okének v defenzivě Slovanu. Bačkovský teď na přední tyči musel odklonit křížnou střelu z ostrého úhlu na roh.
    70. Jakub HUDÁK - 3:0

70
    Díky třetí trefě během deseti minut kráčí Slovan za suverénním vítězstvím! Tupta uprostřed hřiště obešel Osaghaeho a v situaci dva na jednoho předal balon JAKUBU HUDÁKOVI, jenž ho před vysoko stojícím gólmanem nasměroval do levého dolního rohu brány.

Michal Břuchanský

Branky: 60. Doumbia, 67. Tupta, 70. Hudák, 86. Hudák

Neproměněná penalta: 83. Ambler (VDF), mimo

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Plechatý, Chaluš, Govaers, Fukala – Polyák (31. Hudák), Lexa (31. Lehoczki) – Ch. Frýdek, Preisler, Penner (C) – Rabušic.
    2. poločas: Bačkovský – Lehoczki, Prebsl, Pourzitidis – Mikula, Varfolomejev, Doumbia, Višinský, Š. Beran – Hudák, Tupta.

Náhradníci: Vliegen

Trenér: Luboš Kozel

FK Varnsdorf: Pešl – Švanda, Kouřil, M. Kubista, Omon – Michal, Kříž – Rudnyckyj, Stránský, Gembický (C) – Hodek.
    2. poločas: Vaňák – Zálešák, Kouřil (62. L. Šípoš), Gluski, Omon (62. Rampa) – Samko, Osaghae – Stránský (62. T. Šípoš), Podzimek, Ambler – Firbacher.

Trenér: Miroslav Holeňák