Liberec – Jihlava 0:2 (kon.) | Slavia – Podbrezová 4:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Sparta 1:1 (kon.)
Olomouc – Trenčín 2:1 (kon.) | Plzeň – Hamburg 3:3 (kon.) | Wacker – Jablonec 0:2 (kon.)
SK Sigma Olomouc
2:1 (1:0)
AS Trenčín
Pátek 07.07.2023, 17:00 • Slatanice • Přípravný zápas

Fotbalisté Sigmy Olomouc zdolali před odjezdem na soustředění do Maďarska slovenský Trenčín 2:1. Skóre zápasu otevřel v 17. minutě Radim Breite a hned po změně stran zdvojnásobil hanácké vedení Lukáš Juliš. Ten využil mizerné přihrávky trenčínského obránce Pirese a přeloboval vyběhnutého gólmana. Trenčín se dostal ke snížení až v samotném závěru, kdy nařízenou penaltu proměnil Artur Gajdoš. (18:52:53)

90+1
    90. Artur GAJDOŠ - 2:1

90
    Trenčín právě vstřelil branku!
    ARTUR GAJDOŠ pokutový kop proměnil! Míč poslal po zemi k pravé tyči, kam se sice brankář vrhl, ale nedosáhl na balón.

90
    Máme tu penaltu pro Trenčín!

89
    Ještě nebezpečný protiútok Olomouce. Na centr z pravé strany ve skluzu nedosáhl Jakub Přichystal!

88
    Zpoza šestnáctky to zkoušel Artur Gajdoš. Zamířil nad bránu Sigmy Olomouc.

87
    Ibrahim nyní centrem z hloubi pole odevzdal míč do rukavic brankáře Olomouce.

87
    Možná ani ne pět minut do konce tohoto duelu. Hanáci v pohodě kontrolují dvougólový náskok.

85
    Po nedovoleném zákroku na Pospíšila zůstane Olomouc u míče.

83
    S domácím rohovým kopem si obrana Trenčanů poradila.

82
    Standardní situaci zahrával Filip Zorvan. Ten balón kroutil na bránu a brankář raději boxoval na roh.

82
    Sláma byl faulován v blízkosti pokutového území. Bude z toho takový lepší rohový kop.

81
    V posledních minutách mají Hanáci míč častěji na kopačkách a zdá se, že směřují za výhrou.

77
    Běží už závěrečná čtvrthodina tohoto duelu. Slámovi byl nyní odmáván ofsajd.

76
    Slámův centr z levé strany. Na přední tyči na míč nedosáhl Přichystal.

73
    Zajímavá příležitosti Trenčína. Na zpětnou přihrávku si naběhl Artur Gajdoš, který z levé strany šestnáctky přestřelil bránu.

71
    Už se opět hraje. Do konce chybí nějakých 20 minut.

69
    Rozhodčí přerušil hru a nařizuje přestávku na občerstvení.

69
    Z pravé strany odcentroval Gajdoš. Obrana Sigmy zůstává pozorná.

66
    Ve druhém poločase jsme viděli rychlý gól olomouckého Lukáše Juliše. Od té doby se hraje v podstatě bez šancí.

64
    Trenčínští se s míčem dostali až k pokutovému území soupeře. Postupně se ale zahnali až ke svému brankáři.

62
    Příliš dlouhý míč do pravého křídla pro Gažiho. Vhazují domácí.

60
    Hosté rozehrávají bez nějakého většího efektu. Asi větší procento držení míče jim zatím není moc platné.

57
    Hostující Rahim Ibrahim dostal žlutou kartu za šlapák.

56
    Gólman Trenčína si dovolil udělat kličku napadajícímu Julišovi. Docela riskantní počin, který vyšel.

53
    Špatná rozehrávka olomouckého brankáře, který nakopl míč do autu. Sláma s tím moc dělat nemohl.

52
    Hosté předvedli akci na pravé straně hřiště. Centrovaný míč byl sražen na roh.

47
    Vypadá to, že Sigma o poločase vyměnila kompletní jedenáctku. Výrazné změny v sestavě udělal i Trenčín.
    46. Lukáš JULIŠ - 2:0

46
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Sigma se prosazuje po necelé minutě druhého poločasu! Obrovskou chybu udělal obránce Kelvin Pires, který zřejmě chtěl dávat malou domů brankáři, ale místo toho balón namazal napadajícímu LUKÁŠOVI JULIŠOVI. Ten na nic nečekal a z první přehodil vyběhnutého trenčínského gólmana – 2:0.

46

Po prvním poločase tohoto přípravného zápasu vede Olomouc nad Trenčínem 1:0. Hanáci si vypracovali určitě více šancí. Jednu z nich dokázal v 17. minutě proměnit kapitán Radim Breite. Hosté byli nejblíže vyrovnání krátce před přestávkou, kdy si jeden z olomouckých obránců málem vstřelil vlastní gól, míč však vytáhl nad bránu brankář Trefil.

45+1

45+1
    Ještě centr Samuela Kozlovského z levé strany. Na zadní tyči hlavičkoval jeden z obránců Olomouce.

44
    Následný roh Sigma přestála bez větších starostí.
    43. Málem vlastní gól Olomouce.

43
    A málem bylo vyrovnáno! Tuším, že Kmeťův centr před bránou nešťastně zasáhl bránící hráč a míč padal pod břevno. Na roh ho pohotovým zákrokem vytáhl Trefil!

42
    Vraštil poslal u postranní čáry k zemi Kozlovského a Trenčín má k dispozici standardku.

41
    Trenčín na míči a jeho hráči se snaží něco vymyslet.

39
    S důrazem to přehnal domácí Yunusa Muritala, který si za faul na půlící čáře prohlédl žlutou kartu.

38
    Chvátal se snažil hrát v pokutovém území konstruktivně. Do přihrávky na Fortelného sice vběhl Kozlovský, ovšem míč se od něho jen odrazil do autu.

36
    Obrana Trenčína si poradila také s dalším rohovým kopem modrých.

35
    Byť je obraz hry poměrně vyrovnaný, na šance jsou zatím jednoznačně lepší olomoučtí fotbalisté. Ti dokázali vstřelit gól a měli další možná tři dobré příležitosti.

34
    Následný roh Sigmy také nepřinesl změnu stavu.
    33. Breiteho ránu vytáhl na roh trenčínský brankář.

33
    Radim Breite málem přidal druhý gól! Vodháněl na pravé straně předal míč do běhu Janovi Fortelnému. Ten našel zpětnou přihrávkou právě Breiteho, jenž byl na hranici šestnáctky volný. Jeho ránu k levé tyči však vytáhl na roh Vozinha!

32
    Trefil se snažil vykopnout míč k postranní čáře na Chvátala, ale toho balón přelétl.

31
    Příliš dlouhý pas na Soarese. Vhazují Hanáci.

30
    Slovenský tým drží míč na kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

28
    Domácí Dele Ola ve středu hřiště přišlápl Soarese. Ten u toho pořádně zařval, nakonec to ale nic tak hrozného nebylo. Rozehrává Trenčín.

27
    Matoušek získal nalevo míč a poslal dopředu Yunusu Muritalu! Ten prudkou střelou na bližší tyč neprostřelil Vozinhu. Bude z toho roh.

25
    Hosté útočili po své pravé straně. Nakonec centroval Gaži, ovšem v pokutovém území byl na svém místě Breite.

25
    Olomoucká akce byla přerušena odmáváním ofsajdu.

23
    Už se opět hraje.

22
    Rozhodčí nařídil krátkou pauzu na občerstvení.

21
    Rozehrávku Trenčína napadal hrotový útočník Olomouce Yunusa Muritala. Tento Nigerijec loni působil v maltské lize v dresu týmu Hibernians FC.

19
    Hanáci nyní přestáli standardní situaci z levé strany, když odvraceli centr do pokutového území.
    17. Radim BREITE - 1:0

17
    Účastník české nejvyšší soutěže jde do vedení! Jakub Matoušek se sice v pokutovém území do zakončení neprobojoval, ale dokázal balón alespoň udržet pro své spoluhráče. Poté pronikal do šestnáctky Jan Vodháněl, jenž se sice ocitl po ostřejším ataku obránce na zemi, ovšem pískat se nemuselo. Míč se totiž dostal za defenzivní linii k RADIMOVI BREITEMU, který zblízka pohodlně překonal Vozinhu.

16
    Šance Trenčína! Po centru z pravé strany si Eynel Soares zpracoval míč na levé straně šestnáctky. Pravačkou zřejmě střílel. Svým nepřesným pokusem ale paradoxně málem vyzval ke skórování Njegoše Kupusoviće, který na zadní tyči nedokázal srovnat nohu tak, aby balón doklepl do sítě.

14
    Stojsavljević vyvážel míč z pohledu Trenčína dopředu. Po jeho nahrávce však hroťák Kupusović sklepával balón pouze do autu.

12
    Skvěle to udělal na levé straně Jakub Matoušek. Olomoucký křídelník nabral u lajny rychlost, utekl protihráči a u pokutového území si navedl balón na pravačku. Tou těsně minul vzdálenější tyč!

12
    Na druhé straně likvidoval přízemní centr Soarese z levé strany brankář Sigmy Jakub Trefil.

11
    Hanáci nedohráli útočnou akci dohrát k nějakému výraznějšímu vyústění. Nabíhající Chvátal totiž nedostihl balón na hřišti.

9
    Tentokrát rychlý přechod do útoku z pohledu hostí. Na levé straně byl rozběhnutý Eynel Soares, který situaci řešil nepřesným a slabým zakončením vedle vzdálenější tyče.

8
    Slovenský celek se v posledních desítkách sekund snažil hrát na míči. Pak ale přišel nákop od stopera, který dolétl až k olomouckému brankáři Trefilovi.

7
    Trenčínští zapojují do rozehrávky i brankáře Josimara Vozinhu. Ten nepospíchá.

5
    Aktivita je zatím více na straně olomouckých fotbalistů. Venku je stále poměrně velké teplo. Jedná se tedy o fyzicky náročnou prověrku pro oba soupeře.

2
    První šance Olomouce! Po spolupráci s Vodhánělem centroval z blízkosti pravého rohového praporku Juraj Chvátal. Na jeho nabídku si naběhl jeden ze spoluhráčů, který hlavičkoval těsně nad!

1
    Utkání začalo rozehrávkou Sigmy. Do ní domácím vstoupil napadající Hollý, od něhož se balón odrazil do autu.

1

Rozhodčí už přivádějí aktéry zápasu na hrací plochu. Za malou chvíli by se tak mělo začít.

SK Sigma Olomouc: Trefil – Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite – Vodháněl, Dele, Fortelný, Matoušek – Muritala.
    Náhradníci: Koutný – Zifčák, Zorvan, Juliš, Matys, Křišťál, Ventúra, Pospíšil, Sláma, Pokorný, Přichystal.
    Trenér: Václav Jílek

AS Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljević, Kozlovský – Dos Santos, Bariš (C), Hollý – Gaži, Kupusović, Soares.
    Náhradníci: Kukučka, Sláviček – Šebeň, Gajdoš, Emeka, Demitra, Pires, Ibrahim, Skovajsa, Mičuda, Bright, Mikulaj.
    Trenér: Ilija Stolica.

SK Sigma Olomouc:
    Olomouc se v uplynulém ročníku FORTUNA:LIGY probojovala do Skupiny o titul. V té obsadila poslední šesté místo, ale z celkového pohledu to z pohledu Hanáků nebyl špatný ročník. V létě Sigma přišla o kanonýra Mojmíra Chytila, kterého ale nahradil exsparťan Lukáš Juliš, který v přípravných duelech už ukázal, že by mohl být platnou posilou. Svěřenci kouče Václava Jílka už v přípravě porazili dva slovenské soupeře. Dolný Kubín přehráli 3:1, Banskou Bystricu pak dokonce 4:0. Naposledy pak Olomoučtí vyhráli 3:0 nad druholigovou polskou Termalicou.

AS Trenčín:
    Trenčín se v minulé sezóně umístil na devátém místě tabulky dvanáctičlenné slovenské ligy. Se záchranou pomáhal v závěru ročníku také český trenér František Straka. Byť byla jeho mise úspěšná, novou smlouvu od klubu nedostal. Novým koučem se stal Srb Ilija Stolica. Ten zatím Trenčín vedl ve dvou přípravných utkáních. Duely s Púchovem i Pohroním skončily remízami 1:1.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve Slatanicích se dnes odpoledne odehraje přípravné utkání mezi Sigmou Olomouc a slovenským Trenčínem. Pro Hanáky se jedná o poslední zápasovou prověrku před odjezdem na soustředění do Maďarska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.