Valmiera – Olimpija Lublaň 1:2 (kon.) | Ferencváros – KÍ Klaksvík 0:3 (kon.) | Karabach – Lincoln 4:0 (kon.)
Dinamo Tbilisi – Astana 1:2 (kon.) | Ludogorec – FC Ballkani 4:0 (kon.) | Swift Hesperange – Slovan Bratislava 0:2 (kon.)
Larne FC – Helsinki 2:2 (po pr.)
FC Valmiera
1:2 (0:1)
NK Olimpija Lublaň
Středa 19.07.2023, 17:00 • Jana Daliņa stadions, Valmierā • Liga mistrů (předkola) • 1. předkolo

Utkání je u konce a NK Olimpija Lublaň vyhrává i odvetu. I po přestávce byli hosté lehce aktivnější směrem kupředu a dočkali se pojistky na své vedení. V 64. minutě ai na centr od rohového praporku naběhl Ahmet Muhamedbegović a u první tyče překonal Olsese. Domácím nešlo upřít snahu s nepříznivým stavem něco udělat, ale povedlo se to až v 82. minutě po střele Camila Meny. Víc se už toho neudálo a po výhře 2:1 a celkovém skóre 4:2 se z postupu do druhého předkola raduje NK OLIMPIJA LUBLAŇ. Ta se v něm potká s lepším z dvojice PFK Ludogorec Razgrad – FC Ballkani.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:00:45)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 4:10. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:6.

90+6

90+1
    Střídání v týmu FC Valmiera:
    ze hřiště odchází Ivan Želizko, přichází Kristers Čudars.

90
    Bude se přidávat pět minut.

84
    Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň:
    ze hřiště odchází Jorge Silva, přichází Justas Lasickas.

84
    ze hřiště odchází Svit Sešlar, přichází Nemanja Motika.
    82. Camilo MENA - 1:2

82
    Valmierā právě vstřelila branku!
    Domácí to nevzdávají a snižují. Zleva to nešlo a tak to středem zkusil CAMILO MENA, prošel do vápna a obstřelem kolem Vidovšeka upravil na 1:2.

81
    ze hřiště odchází Rifet Kapić, přichází Souza Gustavo Silva.

71
    ze hřiště odchází Maksims Toņiševs, přichází Alioune Ndoye.

66
    ze hřiště odchází Rui Pedro, přichází Admir Bristrić.

66
    ze hřiště odchází Mustafa Nukić, přichází Raul Florucz.
    64. Ahmet MUHAMEDBEGOVIĆ - 0:2

64
    Olimpija Lublaň právě vstřelila branku!
    Vypadá to, že o postupujícím je rozhodnuto. Hosté rozehráli rohový kop, na Elšnikův centr k první tyči si naběhl AHMET MUHAMEDBEGOVIĆ a povedlo se mu sklepnutím překonat marně zasahujícího gólmana Olsese – 0:2.