Pobřeží Slonoviny
97:81 (19:24, 41:42, 75:59)
Česko
Pátek 28.07.2023, 18:30Přípravné zápasy

Přestože český tým šel do utkání s Pobřeží Slonoviny v roli papírových favoritů, odchází z palubovky poražen o 16 bodů se skóre 81:97. V prvním poločase to byl vyrovnaný duel a mohl být i nadále, nebýt kritické třetí čtvrtiny, kterou hráči afrického celku vyhráli 34:17. Rozhodujícím faktorem celého zápasu byly hlavně české ztráty. Pohyblivá defenziva Pobřeží Slonoviny tvořila na české basketbalisty tlak, což mělo za následek podle neoficiálních statistik 25 ztrát! A to dokázali rychlonozí Afričané potrestat.

V sobotu se Češi utkají s Portugalskem, v neděli pak s Jordánskem. (20:29:21)

Konec zápasu. (97:81)

39:39
    Kyzlink se při protiútoku trefil za tři body a ještě kosmeticky upravil skóre. (97:81)

39:11
    Švec využil jeden ze svých trestných hodů. (97:78)

39:04
    Tentokrát nepotrestaná. (97:77)

38:51
    A další česká ztráta! (97:77)

38:40
    Rychlá kombinace se zakončením z pravého křídla. Znovu je to o dvacet. (97:77)

38:35
    Právě Camara byl teď ústřední postavou a příčinou další české ztráty. (94:77)

38:22
    Dvojkou přes obranu se prosadil Camara. (94:77)

38:05
    Böhmovi se povedlo dát tříbodovou střelu. A jak to vypadá, faulovat se nebude. (92:77)

37:54
    Těžká a neproměněná trojka z odskoku. Míč se odrazil zpět do hřiště a od ruky jednoho z hráčů afrického týmu do autu. (92:74)

37:27
    Navíc obě šestky hráč Pobřeží Slonoviny proměnil. (92:74)

37:27
    Češi v útoku neuspěli a rozhodli se aplikovat taktiku faulování. Za tohoto stavu... Asi zbytečné prodlužování zápasu. (90:74)

37:15
    Na palubovce zůstal ležet Sehnal, avšak faulu se dopustil on. Dva trestné hody byly následně využity. (90:74)

37:05
    Böhm koriguje skóre tříbodovou střelou. (88:74)

36:45
    Camara byl zcela sám, udělal pár kroků a zasmečoval obouruč do koše. Předcházela tomu další ze ztrát českého týmu a bleskový protiútok. (88:71)

36:14
    Oba hody propadly obroučkou. (86:71)

36:14
    Kyzlink bude házet dva trestné hody, když Pobřeží Slonoviny zapsalo pátou týmovou chybu v této čtvrtině. (86:69)