Japonsko – Španělsko 4:0 (kon.) | Kostarika – Zambie 1:3 (kon.) | Irsko – Nigérie 0:0 (kon.)
Kanada – Austrálie 0:4 (kon.)
Irsko
0:0 (0:0)
Nigérie
Pondělí 31.07.2023, 12:00 • Lang Park, Brisbane • Mistrovství světa - ženy • Skupina B
    Nigérie slaví postup

Ačkoliv Nigérie tento zápas nevyhrála, nyní na trávníku slaví stejně, jak kdyby brala tři body. Postupuje totiž ze skupiny i přes dnešní bezbrankovou remízu. V úvodu byly aktivnější irské hráčky, ale druhý poločas už opticky patřil spíše Nigérii. Největší šanci zápasu zahodila Uchenna Kanuová, jejíž hlavičku dokázala Courtney Brosnanová vyrazit na břevno. V druhém utkání této skupiny Austrálie porazila Kanadu vysoko 4:0 a postupuje z prvního místa. Nigérie nasbírala 5 bodů a také si zahraje play-off. Naopak pro Kanadu a Irsko šampionát končí.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (14:02:22)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:11.

90+8

90+7
    Rasheedat Ajibadeová vystřelila po zemi z velké dálky, avšak tomuto projektilu chyběl větší důraz. Poměrně snadný zákrok pro Courtney Brosnanovou.

90+6
    Ifeoma Onumonuová tentokrát balón neudržela a ještě zaútočit tedy budou moct evropské fotbalistky.

90+5
    Střídání v týmu Irsko:
    ze hřiště odchází Niamh Faheyová, přichází Diane Caldwellová.

90+4
    Ifeoma Onumonuová podržela balón na útočné polovině, jenže vzápětí o něj přišla.

90+3
    Kyra Carusaová sice upadla poblíž vápna, ale píšťalka sudí z Mexika se neozvala.

90+2
    Nigérie už nikam pospíchat nemusí vzhledem k druhému výsledku této skupiny. Je velice blízko k postupu do osmifinále.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Ashleigh Plumptreová předvedla velice dobrou defenzivní práci a od Shevaové poslala míč do zámezí.

89
    Irské hráčky nyní kombinují okolo pokutového území, kde je ale přesila obránkyň z Afriky.

88
    Katie McCabeová dostávala přihrávku na levé křídlo, jenže tento pas byl až příliš dlouhý. Michelle Alozieová rozehraje aut.

86
    Už ale pokračujeme ve hře a před námi už je jen pár minut. Oproti prvnímu poločasu se ale určitě něco nastavovat bude.

85
    Kyra Carusaová po předchozím souboji s brankářkou musí být ošetřena, takže chvíli se hrát nebude.