Německo – USA 1:8 (kon.) | Švýcarsko – Kanada 0:5 (kon.) | Česko – Švédsko cz 2:4 (kon.)
Slovensko – Finsko 1:2 (kon.)
konec
Slovensko
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Finsko
Středa 02.08.2023, 19:00 • Zimní stadion Pavla Demitry, Trenčín • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B
Partner:
  59:57 Tuomas SUONIEMI - 1:2
   
  59:57
  Finsko právě vstřelilo branku!
  To je neuvěřitelné! Finové skórují tři sekundy před koncem a nakonec si zahrají semifinále. Už to vypadalo, že zoufalý nápor Suomi přijde vniveč. Poslední střela vyšla na TUOMASE SUONIEMIHO, jenž to z nouze zkusil asi dva metry za pravým kruhem a kotouč zapadl za záda Haronika – 1:2. Asistence: Emil Hemming.
  23:08 Emil HEMMING - 1:1
   
  23:08
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Je vyrovnáno! Finové zužitkovali přesilovku rychle. Tuomas Suoniemi přenesl hru doprava na EMILA HEMMINGA, který střelou nad lapačku Haronika srovnal na 1:1. Slovenský brankář měl zřejmě i zakrytý výhled. Asistence: Tuomas Suoniemi a Mitja Jokinen.
  20:14 Alex Miroslav Zálešák - 1:0
   
  20:14
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Slováci vstoupili do druhé části ještě v početní výhodě, kterou rychle využívají! Luka Radivojevič vyjel s pukem zpoza vlastní branky a krásným pasem našel na útočné modré najetého ALEXE MIROSLAVA ZÁLEŠÁKA. Ten najížděl na branku z levé strany a zápěstím zamířil do horního růžku nad lapačku Rimpinena. Asistence: Luka Radivojevič a Tobiáš Pitka.

  Martin Augustin

  Branky a nahrávky: 21. Zálešák (Radivojevič, Pitka) – 24. Hemming (Suoniemi, Jokinen), 60. Suoniemi (Hemming)


  Slovensko: Haronik (Rafaj) – Radivojevič, Beluško, Šlank, Kupec, Húževka, Ličko, Petráš, Fabuš – Chovan, Pobežal (C), Zálešák – Tomík, Pitka, Semančík – Liščinský, Maruna, Tomašec – Liška, Prokopovič, Feranec.
  Trenér: Martin Dendis

  Finsko: Rimpinen (Saarinen) – Nieminen, Amhamdi, Jokinen, Marila, Vikla, Muhonen, Jalasti – Hemming, Suoniemi (C), Sinivuori – Paqvalin, Saarelainen, Vesterinen – Teshome, Pulkkanen, Heinänen – Miettinen, Ruohonen, Väärälä.
  Trenér: Marko Kauppinen

  Rozhodčí: J. Konc, Žák – D. Konc, Tichý

  Diváci: 2942
  bahis siteleri