Česko – Dánsko 79:63 (kon.)
Česko
79:63 (23:18, 38:38, 59:54)
Dánsko
Sobota 05.08.2023, 19:30 • Pitești Arena (Rumunsko) • ME do 16 let - muži (divize B) • Skupina B

Duel je u konce. Česká republika si s Dánskem poradila docela dobře. A to přestože v poločase byl stav remízový. Následně Češi lépe zvládli třetí čtvrtinu, přesto stav nebyl pro Dány ještě tak hrozný. V poslední čtvrtině se jim povedlo ovšem nastřádat pouze devět bodů, zatímco Češi navyšovali náskok a nakonec vyhrávají o 16 bodů. Ve skupině si tak připisují druhé vítězství, naopak soupeř druhou porážku. (21:21:10)

Konec zápasu. (79:63)

39:48
    Joost Oskar Dalgaard-Duus ještě dostal míč do samostatného úniku. Následně si doběhl až pod koš a skóroval jako poslední hráč v zápase. (79:63)

39:22
    Před hody se ještě musela utřít palubovka. Následně Volf minul, ale podruhé se čistě prosadil. (79:61)

39:22
    Sørensen navíc zase fauluje a to znamená dva trestné hody pro Marka Volfa. (78:61)

38:40
    A nyní se prosadil za dva body také Marek Volf. O Výhře Česka již není pochyb, otázkou jen zůstává, o kolik to bude. (78:61)
    38:26

38:26
    Lukáš Smažák po dobré přihrávce mimo dosah obrany jednoduše skóroval. (76:61)

37:59
    Nyní ale fauloval Marek Volf a Magnus Darling Sørensen potrestal jeho chybu trestným hodem. Házel dvakrát, poprvé minul. (74:61)

37:42
    Dánové začali panikařit. Dělají chyby a netrefují vyložené příležitosti. (74:60)

37:23
    Napodruhé se už ale Mondscheinovi "trestňák" vydařil! (74:60)

37:23
    Dalgaard-Duus fauloval Mondscheina. Ten měl dva pokusy na navýšení skóre. Při prvním házel krátce a trefil nejbližší část obruče. (73:60)

36:28
    Dánsko si znovu bere oddechový čas. Trenér Jens Doessing musí něco změnit, protože mnoho času už nezbývá. (73:60)

36:28
    Volf se prosadil i z druhého trestného hodu a opět poslal Česko do vedení o třináct bodů! (73:60)

36:28
    Jamie Olatunji Dada fauloval a jeho faul potrestal Marek Volf. (72:60)

36:20
    Podobně neúspěšní byli ale i protivníci. Konorétně Anton Katholm zahodil při pokusu o trojku míč. (71:60)

36:08
    Češi zkazili dva pokusy o trojku. Rána Václava Noska navíc ke koši ani nedoletěla. (71:60)

35:18
    Dalgaard-Duus ale jeden trestný hod neproměnil. (71:60)
    35:18

35:18
    Joost Oskar Dalgaard-Duus prošel kolem obránce, vyskočil a zaznamenal dva body. Navíc ho u toho Nohel fauloval. (71:60)

Jiří Polášek

Česko: Křesina, Nosek, Sertič, Smažák, Volf, Balog, Brzák, Koulisianis, Mondschein, Nohel, Prokýšek, Ševčík
    Trenér: František Ron

Dánsko: Braikia, Dalgaard-Duus, Holm, Knudsen, Sørensen, Burkhardt, Dada, Katholm, Møller, Nørgaard, Tholstrup, Ziegler
    Trenér: Jens Doessing

Rozhodčí: Stoica (ROM), Skorek (POL), Docenko (UKR)
    Čtvrtiny: 23:18, 38:38, 59:54, 79:63